Podziemie Opowiadań
Zaloguj się
Login/Adres e-mail::
Hasło:
Nie pamiętam hasła
Nie masz konta?

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Tryby wyświetlania wątku
Wiersze Kali
Nie ma tu takiego działu, a mi czasem zdarzy się coś takiego napisać, dlatego będę tu wstawiać swoje wiersze. Dziękuję.

'Iluzja'

Trwamy.
Niestrudzeni.
Nieśpieszni.
Pośpiesznie naśladując życie,
Tak długo jak tylko się da –
Uparci,
Jak kukiełki na psim wybiegu,
Zaplątani w konwenanse.
Ozdobna kokarda coraz ciaśniej zdobi szyję.
Świat tonie w butelce sensu.
Podwójnie prostszy.
A iść i tak trzeba na kolanach.

'piętno' – miniatura erotyk

znak wypalony na skórze
głęboko wśród warstw wnętrza
zapada w pamięć
delikatnym dotykiem ciał
tańczących na świeczniku wspomnień

Spotkanie

Przyszedłeś.
Wokoło nas panowała ciemność,
A ty stałeś z rękami wbitymi w kieszenie.
Chyba chciałeś coś powiedzieć
Twoje słowa zagłuszyła wyjąca cisza.
Trwałeś tak długi czas.
Nie uczyniłeś znaku krzyża,
Żadne słowo nie wyrwało się z duszy.
Milczałeś.
Zapaliłeś papierosa.
Zaciągnąłeś się
Głęboko, żałośnie, skrycie,
Jak kiedyś, gdy byłeś dzieckiem .
Pojedyncza łza nie zaszczyciła oka.
Nie podobał mi się wyrok twej twarzy.
Czyżbyś nadal nie zgodził się z życiem?
Jestem zmęczona.
Ciągłym pilnowaniem,
Łapaniem za ręce.
Jak długo jeszcze będziesz tak żył?
Ile razy jeszcze tu przyjdziesz?
Na ten cmentarz.

***(chciałabym zapamiętać)

chciałabym zapamiętać
zapisać na skórze
wspomnienia

patrzeć codziennie
trwać
możliwie najdłużej

widzieć jak
otwierają
jak płynie

woda
na
tamie
Odpowiedz
Reklama AdSense
Nie, żebym narzekał, ale to chyba najgorzej nazwany temat od czasów "Wejdź i skomentuj moje opowiadanie o smoku" z fanowskiego forum gry o.O Zobaczymy, co na to moderatorka Duś.
Lubię Tytanica. Moim ulubionym bohaterem była góra lodowa.
Odpowiedz
Od kiedy sama nazwa ma jakiekolwiek znaczenie?
A ustosunkowując się do Twojej wypowiedzi Yami, nie bardzo mnie to obchodzi.
Odpowiedz
Całe szczęście "inne" to nie mój pokój, także zastawiaj sobie tutaj śmierdzące zgnilizną i chamstwem posty i lubuj się w ich odrażającym zapachu. I najpiękniejsze jest to, że nie ja będę musiał się z tobą użerać. :)

Przykro mi, że dbamy o porządek i zwróciłem ci niepotrzebną uwagę o nieco nieprawidłowym nazewnictwie tematu.
Swoją drogą mogłaś go nazwać "murzyn z sandałem na głowie". Bo:

Cytat:Od kiedy sama nazwa ma jakiekolwiek znaczenie?
Odpowiedz
Haha Ekipa dająca się się wciągnąć w kłótnie, no, no, no, co za form się trafiło.
Yami wyobraź sobie, że wiem jak działa Ekipa, co się w niej robi, są inne fora i inne Ekipy, ja jako Krytyk nigdy nie przyczepiłam się do tytułu postu, to jest śmieszne.
Odpowiedz
Wróżę plagę murzynów z sandałem na głowię w następnym tygodniu autorstwa Yamiego :3 !

Nazwę tematu nadaje się po to, aby czytelnik wiedział, co się w nim znajduje. "wiersz" to skrojenie tego opisu do epickiego minimum. Co by było, gdyby wszyscy nazywali swoją pracę "wiersz"? No oczywiście szeroko pojęty chaos, a cóż innego. I po to właśnie działam, nie dlatego, bo moja opętana przez szatana świnka morska kazała mi się do ciebie przyczepić, tylko dla czystego porządku.

No, no, no, elitarny krytyk nam się trafił.

@Down
Chilluj ;D. Luzik, będzie dobrze ^ ^
Odpowiedz
Reklama AdSense
Yami ma racje totalnie. Czasem ludzie mogliby przyjąć krytykę. Przeczytałem tylko ze względu na tytuł. Nie, nie jest chwytliwy. Zastanawiałem się co to jest ten twój "wiersz". Nagle okazuje się, że to zbiór wierszy... Nazwa totalnie porypana.
(03-02-2011, 01:01)Kali napisał(a): Haha Ekipa dająca się się wciągnąć w kłótnie, no, no, no, co za form się trafiło.
Yami wyobraź sobie, że wiem jak działa Ekipa, co się w niej robi, są inne fora i inne Ekipy, ja jako Krytyk nigdy nie przyczepiłam się do tytułu postu, to jest śmieszne.
Jako Krytyk? To jest śmieszne? Przeczytałabyś książkę o tytule "książka"? Zastanów się czasem i chamsko nie wyrywaj z zaczepkami, bo nie wszyscy tutaj mają na tyle silną wolę aby to wytrzymać.

P.S.
Co teraz powiesz? Ja nie jestem z ekipy forum... Do czego się przyczepisz?
Odpowiedz
Po pierwsze, ja się nie przyczepię, bo to już jest komedia. Yami, może i to głupota, aczkolwiek... Jeśli Kalcia nie chce zainteresować czytelników – jej sprawa, prawda? No właśnie.

Kali, Ty natomiast... Słuchaj, ja wiem o jakim forum mówisz, o jakiej ekipie, ale... Jeśli zarejestrowałaś się tutaj, żeby wszystko krytykować – wybacz.

nie ma tu takiego działu bo jak sam adres wskazuje jest to Podziemie OPOWIADAŃ.
Take my mind and take my pain
And heal

Odpowiedz
Wszyscy tu przyczepili się do tego nieszczęsnego tematu. Ale co dalej z wierszami? One czekają, kiedyś się zestarzeją i już nie przyjmą tej krytyki tak dobrze, jakby mogły ją przyjąć dziś.
Mi podoba się najbardziej 'Iluzja'. Przemawia do mnie jakoś bardziej, niż np. 'Spotkanie', w którym dopatrzyłam się śmiesznego błędu. Otóż kropka została poprzedzona spacją, co świadczy o roztrzepaniu autora.
Co do tematu, to popieram Yami. Jeżeli każdy sławny poeta swoim dziełom, nadawałby tytuł WIERSZ, nie ciągnęłoby mnie do jego przeczytania. A gdyby William Szekspir nazwał sztukę, Romeo i Julia, zwyczajnie : Dramat? Czy wtedy tę tragedię czytano by z takim zainteresowaniem jak czyta się dziś? Nie sądzę. Ale to tylko moje zdanie, nie musisz się tym tak przejmować.
はい、私は大好き ♥ Սերժ Թանգյան ♥
Odpowiedz
Wiesz, co przeszkadza mi w Twoich wierszach? Brak polotu.
Co z tego, ze napiszesz sobie kilka zbitek słów, wiersz biały, rymowany, bez znaczenia. I te pojedyncze słowa... brr, aż ciarki przechodzą. Sztuką nie jest napisanie po prostu kilku słów i wstawienie na form mówiąc, że jest to wiersz. Sztuką jest dopiero napisanie czegoś tak dobrego, że nie byłabyś w stanie przeczytać podobnego mojego posta.
Dużo do doszlifowania jest.
Oczywiście, imho. Nie przejmuj się, liryką trudno jest mnie zachwycić.
[Obrazek: R33wB.gif]

Sorry, I'm allegic to BULLSHIT.
Odpowiedz
« Starszy wątek | Nowszy wątek »