Podziemie Opowiadań
Zaloguj się
Login/Adres e-mail::
Hasło:
Nie pamiętam hasła
Nie masz konta?

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Tryby wyświetlania wątku
Miniatura Życie – najlepsza dziwka
Po prostu, suche.

Tekst będzie miał znaczenie tylko dla pisarza i jego znajomych, a tak... jest nieciekawy. Po prostu
(28-02-2011, 17:04)Duśka wyrażająca się o moich obowiązkach napisał(a): (...)kawy nie robię, herbaty też nie, nie zmywam naczyń i nie myję podług. To robota Norbisia.

Odpowiedz
Reklama AdSense
dzięki za wyrażenie opinii ; )
Odpowiedz
Może najpierw odniosę się do komentarza:
(21-07-2012, 19:32)Gleam of hope napisał(a): StuGraMP – dobra zmieniam czcionkę, ale cóż uwielbiam Tahome : )
Nie o rodzaj czcionki mi chodziło, lecz o wielkość. Spójrz na słowa wstępu napisane drobnym maczkiem – męczy.

Yami – zawsze stawiam kropki na końcu tytułu, ale okej poprawie się i nie będę tego robiła.
I całe szczęście, bo to błąd:
"Dzieje się tak np. w wypadku tytułów dzieł lub ich części, umieszczanych na osobnej stronie lub w środku osobnego wiersza. Wtedy kropka nie jest potrzebna, a jej obecność w takim miejscu jest wręcz traktowana jako błąd. Kropki nie stawia się również po nazwisku autora dzieła, po nazwie wydawnictwa, po zawiadomieniach itp." (http://podziemieopowiadan.pl/forum/threa...nkcja.html)

Dobrze. A teraz przejdę do samego tekstu:
(21-07-2012, 12:16)Gleam of hope napisał(a): Zaczęłam z niego korzystać, (raczej kropka) przez moje głupie i nieobliczalne pomysły nie raz i nie dwa razy (zbędne), (zbędny przecinek) lądowałam dupą na samym dnie (przecinek) by z wyćwiczonym przez lata ironicznym uśmieszkiem wstać, a następnie znów upaść.

(...) i nie, nie jestem dziwką (przecinek, a nawet może być kropka) po prostu mam chłopaka, a mając go nie będę się ograniczać do stosunku raz w tygodniu, (...)

w (zdania zaczynamy dużą literą – również te cytowane) co Ty (ty – małą literą, bo to nie list) pogrywasz (przecinek) młoda panno?

Psułam mu wszystko, byłam dzieckiem niepasującym do wizerunku poważnego biznesmena. A co na to wszystko (powtórzenie) ja? Kładłam na ten fakt, (zbędny przecinek) tak zwaną lachę.

Kłopoty z sercem (przecinek) tylko to mogło mnie wykończyć, a takowe posiadałam.

Lekarze i to ich cudowne pierdolenie o szopenie (Szopenie – nazwisko piszesz małą literą?), bardziej mnie dobijało niż jakbym miała zajebać głową w mur.

(...) reszta to pozerzy, (zbędny przecinek) żerujący na pieniądzach, którzy liczyli na ładne `pamięteczki`(a nie 'pamiąteczki'?). Wspomniana trójka była by (byłaby) wstanie (w stanie) odwiedzić mnie o trzeciej nad ranem w Kambodży i siłą wydrzeć z rąk tamtejszej ludności.

Każdy facet, który dawał ukojenie rządzą (żądzom – bo pewnie chodzi o liczbę mnogą 'żądze', a nie o rządzenie, bo to nie Sejm), został traktowany w ten sam sposób.

(...) oceniała poczynania partnerów łóżkowych w skali od 1-10 (od 1 do 10 – jeśli już), (raczej kropka) Ci (przecinek) którzy zdobywali pełną pulę punktów (przecinek) mogli liczyć na ponowny seks.

Może on podczas stosunku napierdalać dosłownie o wszystkim (myślnik) od samochodów do banalnej pogody, (zamień na myślnik) ale nigdy Cię (cię) nie pochwali.

Nie mam zamiaru go wymieniać na kogoś innego, (raczej kropka) gdybyśmy mieli się rozstać – czego nie przewiduję – to zakończylibyśmy to tak (przecinek) jak rozpoczęliśmy, czyli seks przyjaciele.

Jestem Margaret Dolores Elena Florens (Taka małą dygresja :P – Hiszpanie mają dziwne imiona, bo 'dolores' to po polsku 'boleści'. Czyli szukając polskiego odpowiednika imienia Dolores, dałbym Bolesława :D )

Sporo błędów – co chyba widać. Ale sam tekst jako pomysł mi się podobał. Jeśli ktoś się nim rozczarował to trudno – ja, kupując samochód, myślałem, że będzie zrywny jak Ferrari Testarossa... Życie pełne jest rozczarowań :)
Wita gospodarz, właściciel, przełożony, osoba starsza. Jeśli nie jesteś żadnym z nich, używaj zwrotu WITAJ.
Odpowiedz
« Starszy wątek | Nowszy wątek »