Podziemie Opowiadań
Zaloguj się
Login/Adres e-mail::
Hasło:
Nie pamiętam hasła
Nie masz konta?

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Tryby wyświetlania wątku
Planowana nieosiągalność serwisu
Dzisiaj otrzymałem w mailu wiadomość o planowanych pracach konserwacyjnych w naszej sieci serwerów, co może się wiązać z tymczasowymi wyłączeniami serwera:
Cytat:Szanowni Państwo,

Informujemy, że w nocy z piątku na sobotę (6-7.07.2012) przeprowadzane będą prace na naszej sieci mające na celu wymianę głównego routera, zmianę konfiguracji oraz uruchomienie drugiego łącza internetowego.

Prace wykonywane będą w godzinach 00:00 – 02:00 i w tym czasie mogą wystąpić krótkie przerwy w dostępie do wszystkich usług zlokalizowanych na naszych serwerach.

Przerwy nie powinny trwać łącznie dłużej niż kilka minut, ale z uwagi na zakres prac, należy ten okres traktować jako czas podwyższonego ryzyka.

Za wszelkie niedogodności serdecznie przepraszamy.
Czasami, gdy pojawiają się nowi, próbują na jeden raz wrzucić wszystko, co mają. Zupełnie, jakby portal miał lada dzień zniknąć z Internetów, a administracja pojechać do Afryki, sprzedawać olejek do opalania rdzennym murzynom.
~Yami
Odpowiedz
Reklama AdSense
Jedno mi się nie podoba.
Cytat: Przerwy nie powinny trwać łącznie dłużej niż kilka minut, ale z uwagi na zakres prac, należy ten okres traktować jako czas podwyższonego ryzyka.
Co to oznacza?
:* dla Cowboy'a, by się mu nie nudziło, gdy mnie nie ma na forum.
Odpowiedz
Nie mam pojęcia. Raczej chodzi o to, że zawsze coś się może spieprzyć i downtime potrwa dłużej, albo po prostu o podwyższone ryzyko przestojów bazy danych lub serwera, tym bardziej, jakby w tych godzinach wszyscy się nagle chcieli połączyć i by go przeładowali, gdyby znów był online.
Czasami, gdy pojawiają się nowi, próbują na jeden raz wrzucić wszystko, co mają. Zupełnie, jakby portal miał lada dzień zniknąć z Internetów, a administracja pojechać do Afryki, sprzedawać olejek do opalania rdzennym murzynom.
~Yami
Odpowiedz
Cytat: Nie mam pojęcia. Raczej chodzi o to, że zawsze coś się może spieprzyć i downtime potrwa dłużej, albo po prostu o podwyższone ryzyko przestojów bazy danych lub serwera, tym bardziej, jakby w tych godzinach wszyscy się nagle chcieli połączyć i by go przeładowali, gdyby znów był online.

Czy w grę wchodzą też usuwanie postów i ogólnie danych z forum?
Odpowiedz
Nie, takie prawdopodobieństwo jest znikome. Dodatkowo przygotujemy odpowiednie środki zapobiegawcze.
~Yami
Odpowiedz
I właśnie dlatego pytam, żeby później nie było podobnej sytuacji, co z przejściem na nowy serwer.
Odpowiedz
Reklama AdSense
Wtedy mieliśmy to zaplanowane, tylko nam wywinęli psikusa.
~Yami
Odpowiedz
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości