Podziemie Opowiadań
Zaloguj się
Login/Adres e-mail::
Hasło:
Nie pamiętam hasła
Nie masz konta?

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Tryby wyświetlania wątku
major – co przeszedł?
Czy wojskowy(wa) (chodzi mi tu gównie o majora) musi ukończyć jakąś szkołę wyższą? Wybaczcie za takie yynteligentne pytanie.
Odpowiedz
Reklama AdSense
Wykształcenie wyższe podyplomowe, konkretniej nie wiem
Lubię Tytanica. Moim ulubionym bohaterem była góra lodowa.
Odpowiedz
Mój ojciec kończył szkołę wyższą, jeśli dobrze pamiętam. Ale zawsze mogę zapytać dla pewności, jeśli Cię to ciekawi.
:* dla Cowboy'a, by się mu nie nudziło, gdy mnie nie ma na forum.
Odpowiedz
Z tego co ja wiem, to aby dostać stopień Majora trzeba mieć wykształcenie wyższe, ale nie wiem czy kierunki mają tu jakieś znaczenie. Najchętniej to pewnie patrzą na tych co pokończyli szkoły wojskowe, a najlepiej od razu szkoły oficerskie.
Ostatecznie mogę się mylić :P
[Obrazek: sygnatura_hrwnpws.jpg]

Odpowiedz
Cytat: Najchętniej to pewnie patrzą na tych co pokończyli szkoły wojskowe, a najlepiej od razu szkoły oficerskie.
I mój ojciec taką ukończył. I wydaje mi się, że takiej właśnie trzeba do wyższego stopnia.
:* dla Cowboy'a, by się mu nie nudziło, gdy mnie nie ma na forum.
Odpowiedz
Zawsze trzeba miec ukończona szkołę wyższa, ale nie musi być to od razu szkoła typu wojskowego (wojsko najlepiej patrzy na inżynierów informatyki, medycyny, biochemii), a potem można iść do szkoły podoficerskiej i zaleznie od długości szkolenia można potem kierować się na wyższe stanowiska.
Przytupnęła trzy razy na szczęście, stojąc wciąż wyprostowana, ze wzrokiem wbitym przed siebie, w okno na ścianie naprzeciwko. Dopiero po krótkiej chwili, licząc w głowie do trzech plus jeden i pstrykając tak samo palcami, zerknęła w dół. Przekręcając lekko kark starała się dojrzeć wśród mroku. Machnęła zrezygnowana lewą dłonią, a potem prawą, bo przypomniała sobie, że tak jest poprawniej.
Odpowiedz
Reklama AdSense
Cytat:Zawsze trzeba miec ukończona szkołę wyższa, ale nie musi być to od razu szkoła typu wojskowego (wojsko najlepiej patrzy na inżynierów informatyki, medycyny, biochemii), a potem można iść do szkoły podoficerskiej i zaleznie od długości szkolenia można potem kierować się na wyższe stanowiska.
Nie jestem co do tego tak do końca przekonany, koleżanko. Jasne szkołę trzeba mieć, ale dzisiaj żeby otrzymać "stołek" na wysokim stanowisku, to powiedzmy sobie szczerze, trzeba mieć jedną z dwóch rzeczy:
1) Mieć cholernie dużo szczęścia.
lub
2) Mieć dobre znajomości.

Takie są niestety realia w tym porąbanym systemie.
[Obrazek: sygnatura_hrwnpws.jpg]

Odpowiedz
Byłam w tym roku na trzecich targach pracy, spędzając czas (zmuszona, ale jednak) przy stoisku WP, więc tyle wiem, tym bardziej że mój facet się wybiera. Nikt też nie mówi, że kazdy może – do tego właśnie fakt, trzeba miec jedno z tych dwoch. Ale pytanie było o formalnosc, w każdym razie tak zrozumiałam, a formalności jakie są takie są.
Przytupnęła trzy razy na szczęście, stojąc wciąż wyprostowana, ze wzrokiem wbitym przed siebie, w okno na ścianie naprzeciwko. Dopiero po krótkiej chwili, licząc w głowie do trzech plus jeden i pstrykając tak samo palcami, zerknęła w dół. Przekręcając lekko kark starała się dojrzeć wśród mroku. Machnęła zrezygnowana lewą dłonią, a potem prawą, bo przypomniała sobie, że tak jest poprawniej.
Odpowiedz
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości