Podziemie Opowiadań
Zaloguj się
Login/Adres e-mail::
Hasło:
Nie pamiętam hasła
Nie masz konta?

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Ankieta: Czy jestem za wprowadzeniem pomys?u w ?ycie forum?
Tak
100.00%
9 100.00%
Nie
0%
0 0%
Nie mam zdania
0%
0 0%
Razem 9 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Wątek zamknięty 
Tryby wyświetlania wątku
[EOT] Pomysł – pojedynki literackie
Nid, możesz rozesłać jakąś "globalną wiadomość" o takiej ankiecie?
:* dla Cowboy'a, by się mu nie nudziło, gdy mnie nie ma na forum.
Reklama AdSense
Podłączam się :)
Nie mam dostępu do waszego ukrytego forum, więc można mnie traktować jako zwykłego nie-kolorowego użytkownika ^^

Oczywiście jestem za. Zawsze miło jest się od czasu do czasu sprawdzić w literackim pojedynku. A to też świetna okazja do ćwiczenia i szlifowania umiejętności i wyobraźni, bo z reguły trzeba pisać zgodnie z narzuconym z góry tematem.
[url]http://sciencefantasia.blogspot.com[/url]
Opowiadania SF i Fantasy
O mnie
Opowiadania na forum:
Trzy warunki, Cztery godziny
Dużo głosów jest na tak... Czas odświeżyć i Was zapytać: Na jakich zasadach chcielibyście się pojedynkować? Wymyślić listę tematów i losować? Wybierać temat razem z przeciwnikiem? Macie jakieś propozycje?
Lista tematów i losowanie.
Nie wiem, jak to wygląda na innych forach – jak później się na nie głosuje, czy ocenia. Nie musimy ich naśladować, możemy mieć własne zasady.
Wita gospodarz, właściciel, przełożony, osoba starsza. Jeśli nie jesteś żadnym z nich, używaj zwrotu WITAJ.
Proponuję stworzyć tak jakby dwa systemy pojedynków:
  • 1. Pojedynki towarzyskie
    2. Turnieje

1. Pojedynki towarzyskie
  • – pierwszego dnia każdego miesiąca pojawiłoby się kilkanaście tematów. Sądzę, iż nie ma sensu narzucać jeszcze na kategorie typu horror, fantasy, erotyk itp. Każdy niech pisze w takim stylu, w jakim jest najlepszy. Wydzieliłbym tylko kategorie dla liryki i epiki,
    – użytkownicy mogliby wyzwać kogoś na pojedynek imiennie bądź zgłosić chęć pojedynkowania się i oczekiwać na śmiałka, który podejmie się wyzwania,
    – przewidywany czas napisania tekstu od zapoznania z tematem nie powinien być dłuższy niż 7 dni. Preferuję jednak ustalić go na maksymalnie 4 lub 5,
    – każdy pojedynek powinien mieć osobę prowadzącą, która losuje temat (można specjalny program napisać i go udostępnić, a można kostką, monetą, kartą do gry, czymkolwiek... Nawet karteczkami ze szklanej kuli ^^), a następnie przekazuje go autorom. Do osoby prowadzącej autorzy wysyłają w terminie prace, następnie ta osoba tworzy temat z ankietą
Nie wiem tylko jak miałoby przebiegać głosowanie... Miałem dwa pomysły, wydaje mi się, że drugi będzie lepszy.
  • – następuje głosowanie na anonimowe prace (Praca nr 1 oraz Praca nr 2 lub Praca A i Praca B etc.) powiedzmy, że przez tydzień. Użytkownicy forum po prostu w ankiecie zaznaczają odpowiednią opcję za pracą, która wg. nich jest lepsza
    – fajnie byłoby powołać stałe jury do pojedynków, które wystawiałoby oceny punktowe na podstawie ustalonych kryteriów. Na pewno byłoby to zachowanie ortografii, interpunkcji, zgodność z tematem i tym podobne.
    – można też ewentualnie połączyć te dwa sposoby i tym samym ocena użytkowników dawałaby dodatkowe punkty w ocenie jury

2. Turnieje
Od czasu do czasu fajnie byłoby zorganizować turniej literacki. Po prostu seria pojedynków. Mógłby się odbywać na zasadzie "każdy z każdym" i osoba, która zwycięży największą ilość razy wygrywa, lecz także nieśmiertelna "drabinka" byłaby w sam raz.

Częstotliwość turniejów to nie więcej niż raz na dwa miesiące, gdyż z ich organizacją i przebiegiem przy większej ilości uczestników jest dużo pieprzenia.

To takie moje luźne propozycje :P
[url]http://sciencefantasia.blogspot.com[/url]
Opowiadania SF i Fantasy
O mnie
Opowiadania na forum:
Trzy warunki, Cztery godziny
Box, dobra propozycja. Choć mam kilka adnotacji, więc kolejno.
Cytat: – pierwszego dnia każdego miesiąca pojawiłoby się kilkanaście tematów. Sądzę, iż nie ma sensu narzucać jeszcze na kategorie typu horror, fantasy, erotyk itp. Każdy niech pisze w takim stylu, w jakim jest najlepszy. Wydzieliłbym tylko kategorie dla liryki i epiki,
Też dobre, choć trzeba jeszcze trochę podzielić. Jednak miniatura i opowiadanie to epika, a dużo je różni. Tak samo wiersze – z rymami lub bez.
Cytat: przewidywany czas napisania tekstu od zapoznania z tematem nie powinien być dłuższy niż 7 dni. Preferuję jednak ustalić go na maksymalnie 4 lub 5,
Stanowcze nie. Tydzień pasuje idealnie. Cztery dni to za mało, musisz patrzeć, że jest szkoła, niektórzy pracują, mają swoje zajęcia. W siedmiu dniach mieści się weekend, więc akurat.
Cytat: – następuje głosowanie na anonimowe prace (Praca nr 1 oraz Praca nr 2 lub Praca A i Praca B etc.) powiedzmy, że przez tydzień. Użytkownicy forum po prostu w ankiecie zaznaczają odpowiednią opcję za pracą, która wg. nich jest lepsza
Jestem za numerowaniem prac. Trudniej o oszustwo, choć też będą one możliwe. Dobrze byłoby też wypowiedzieć się komentarzem, a nie zwykłą ankietą. Wiesz, uzasadnić:
– dlaczego ten tekst;
– co jest w nim dobre, ewentualne wady;
– ogólnie własna opinia i jakieś odczucia.
Cytat: Od czasu do czasu fajnie byłoby zorganizować turniej literacki. Po prostu seria pojedynków. Mógłby się odbywać na zasadzie "każdy z każdym" i osoba, która zwycięży największą ilość razy wygrywa, lecz także nieśmiertelna "drabinka" byłaby w sam raz.

Każdy z każdym... To byłoby dobre, – fakt – ale przy małej liczbie uczestniczących. Jednak ciężko napisać dziesięć tekstów do pojedynków. Ewentualnie można zrobić system turniejowy: Losujemy w pary pojedynków i będą przechodzić coraz dalej. Czyli drabinka. :D
Cytat: Częstotliwość turniejów to nie więcej niż raz na dwa miesiące, gdyż z ich organizacją i przebiegiem przy większej ilości uczestników jest dużo pieprzenia.
Tu byłoby dobrze raz na kwartał, a nawet pół roku.

Ogółem – popieram!
Reklama AdSense
Ewentualnie ja bym proponował system punktowy, obowiązujący osoby oceniające, na przykład za ortografię i interpunkcję od 0 do 3 punktów, za pomysł od 1 do 5, za walory specjalne możliwy +1 punkt i takie tam, żeby głosujący zamiast sucho mówić, który tekst wolą, podawali jakąś bardziej rozbudowaną ocenę.
Czasami, gdy pojawiają się nowi, próbują na jeden raz wrzucić wszystko, co mają. Zupełnie, jakby portal miał lada dzień zniknąć z Internetów, a administracja pojechać do Afryki, sprzedawać olejek do opalania rdzennym murzynom.
~Yami
Daniel, dobry pomysł z tymi punktami, choć ciężko będzie zapamiętać ilość maksymalnych punktów w każdej kategorii. Proponuję zrobić trzy kategorie oceny i skalę od 1 do 5 punktów.
Kategoria techniczna – ortografia, interpunkcja, gramatyka, błędy logiczne, stylistyczne itd.
Ocena pomysłu – w jakim stopniu był oryginalny, zaskakujący, sensowny, zawierający konkretne przesłanie.
Własne odczucia – ogólna ocena, emocje, które wywołał tekst.
Suma punktów x/15
Dobra, jak już postanowicie, że chcecie ruszać z koksem, to dajcie znać, a zrobię wam odpowiedni dział. :)
[Obrazek: sygnatura_hrwnpws.jpg]

« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Wątek zamknięty 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości