Podziemie Opowiadań
Zaloguj się
Login/Adres e-mail::
Hasło:
Nie pamiętam hasła
Nie masz konta?

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Tryby wyświetlania wątku
Forumowe Opowiadanie – Temat techniczny [Dyskusja/Błędy]
Zaczynamy zabawę, zabawę kreatywną!

Opowiadanie to ląduje w tym dziale, gdyż to do jakiego będzie pasować zależy od nas wszystkich i rozwinie się z czasem.
Idea jest prosta: Opowiadanie to może pisać każdy, i piszemy je wszyscy. Nic nałożonego z góry. Opowiadanie jest o nas, użytkownikach, ALE nic nie stoi na przeszkodzie, żebyśmy nie wylądowali w kompletnie nierealnych sytuacjach. Postaci będą miały imiona od nicków, cechy powinny się zgadzać z tym co wiemy o danej osobie. Jak czegoś nie jest się pewnym, co stoi na przeszkodzie podbić do danej osoby i spytać? Na przykład "Co byś zrobił gdyby wyskoczył na ciebie pasikonik wielkości konia, a ty miałbyś do dyspozycji tylko wąż strażacki na rzadką galaretkę?".

Pierwszą część wstawi Nidrax, będzie ona decydowała o podstawowych założeniach (ale w miarę niewielu).

Troszkę zasad:
– Ogólny skład osobowy może się rozszerzać w trakcie, ale dobrze by było, żeby był w miarę kompletny od początku. Więc piszcie kto chce być w akcji.
– Posiadanie "siebie" w akcji nie jest konieczne by pisać.
– Można zabronić używania swojej osoby w opowiadaniu, ale nie w trakcie.
– Postowana cześć musi się zawierać w zakresie ogólnie rozumianego "od ćwierć rozdziału do całego rozdziału". (Rozdział jest miarą wielkości jako, ze samo opowiadanie raczej nie będzie ich zawierać)
– Nie należy przesadzać ze skokami nastroju. Można go zmieniać, ale jeżeli poprzednik napisał melodramatyczny element romansowy, to nie piszmy, że znikąd zaczęły wyłazić zombiaki. One mogą wyskoczyć, ale tamtą scenę należy zamknąć. Oczywiście nie dotyczy to zmiany miejsca akcji. Dwie osoby mogą się gzić w domku, podczas gdy reszta walczy o życie na podwórku.
– Musi istnieć pewna ciągłość logiczna. Jeżeli postać w poprzednim elemencie miała myśli samobójcze i postanowiła odejść gdzieś daleko, to w waszym parcie nie powinna uznać za świetny pomysł naćpanie się i uczestniczenie w walce w kisielu. Chyba, że to wyjaśnisz. Dobrze wyjaśnisz.
– Ten temat będzie służył do postowania TYLKO elementów. Dlatego proponowałbym założenie dodatkowych na dyskusję i wypatrywanie błędów.
– Olewanie sobie interpunkcji, ortografii i pokrewnych w zbyt bezczelny sposób może się dla lekceważącego źle skończyć.

Kilka uwag:
Zgłaszajcie się ci którzy chcą pisać i chcą/nie chcą być w fabule. Posty przed dodaniem pierwszego elementu się wyrzuci.
Proponujcie jakieś inne zasady, wyszukujcie słabych punktów.
Niech inni modzi/admini wypowiedzą się co do zasad i proponowanych dwóch tematów.
Odpowiedz
Reklama AdSense
Ja chcę być w środku i będę pisać ;–))
Człowiek człowiekowi wilkiem, a zombie zombie zombie
Odpowiedz
Ja również się zgłaszam do obu kwestii.
Wita gospodarz, właściciel, przełożony, osoba starsza. Jeśli nie jesteś żadnym z nich, używaj zwrotu WITAJ.
Odpowiedz
Ja występuję i, z tego co wiem, zadeklarowałem się do napisania prologu.
Czasami, gdy pojawiają się nowi, próbują na jeden raz wrzucić wszystko, co mają. Zupełnie, jakby portal miał lada dzień zniknąć z Internetów, a administracja pojechać do Afryki, sprzedawać olejek do opalania rdzennym murzynom.
~Yami
Odpowiedz
No, drużynka się zbiera... A pisał będę na pewno, ale swojej osoby nie dam ;p Po prostu pycha by przeważyła, a tak będzie sprawiedliwie. Piszcie czy chcecie trzy tematy.
Odpowiedz
Jestem za trzema tematami, bo zrobi się zwyczajny burdel. Człowiek chce czytać wszystko jednym tchem, a nie robić przerwy, bo zrobiła się dyskusja, ktoś poprawił błędy, ktoś wyhaczył błąd logiczny itp. Cóż, sama mogę się zgłosić, by żaden użytkownik się nie pluł, że "kolorowa i nie bierze udziału". Ale dajcie mnie tak w środek, bo chcę załapać cały sens.
:* dla Cowboy'a, by się mu nie nudziło, gdy mnie nie ma na forum.
Odpowiedz
Reklama AdSense
Po co trzy tematy?
Jeden na rozwijanie wątpliwości podczas pisania oraz inne informacje i drugi, na właściwe opowiadanie.

Co w trzecim? Placki?

Niech ten od tej pory będzie na sklaryfikowanie niezgodności, a nowy utworzony na samo dzieło.
I'm the awesomely awesomness you can awe-to-some. Sorta.

http://burakotka.deviantart.com/
Odpowiedz
Błędy w jednym dyskusja w drugim. Taki był pomysł biorąc pod uwagę, że kilka osób wyszuka tony błędów, a kilkadziesiąt "będzie sobie gadać". Tyle, że tak było planowo, a rzeczywiście, ilość osób aktualnie coś piszących raczej nie wymusi takiego rozdzielenia. Słuszna uwaga, będzie jeden. Jak się okaże potrzebny, to się najwyżej drugi da.
Odpowiedz
W trzecim będą kartony, Haniu ;D ;* A tak nawiasem, większych sygnatur nie mogliście dać?
Człowiek człowiekowi wilkiem, a zombie zombie zombie
Odpowiedz
Moja wcześniej była jeszcze większa. Ale planuję zmienić mój śliczny słownik... :D
:* dla Cowboy'a, by się mu nie nudziło, gdy mnie nie ma na forum.
Odpowiedz
« Starszy wątek | Nowszy wątek »