Podziemie Opowiadań
Zaloguj się
Login/Adres e-mail::
Hasło:
Nie pamiętam hasła
Nie masz konta?

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Tryby wyświetlania wątku
Forumowe Opowiadanie – Temat techniczny [Dyskusja/Błędy]
No i mamy kolejny wpis w opowiadaniu – sam król się pofatygował :) i coś skrobnął :D
Dobry fragment i zawiera konkretne wskazówki do kontynuacji.
Wita gospodarz, właściciel, przełożony, osoba starsza. Jeśli nie jesteś żadnym z nich, używaj zwrotu WITAJ.
Odpowiedz
Reklama AdSense
Cytat:Nasi dwaj (zbędne) bohaterowie przepełnieni strachem siedzieli na szczycie dwóch sąsiadujących drzew, które były jedynymi (jedynych na tej...) na tej niewielkiej wyspie, na której się znaleźli.

– Yyy... Chcę ci przypomnieć, że według fabuły,(bez przecinka) obaj znajdujemy się wewnątrz cholernego snu, w który(m) TY TEŻ możesz latać...

– Czekaj... – Yami zmrużył oczy, a żyła na skroni zaczęła mu gwałtownie pulsować(kropka) – Chcesz mi powiedzieć, że siedzimy od kilku godzin na tych palmach jak jakieś głupki, skoro mogliśmy stąd po prostu, kurwa, odlecieć?

Ku niezadowoleniu Nida, był to niestety znowu las, jednak z braku ciekawszych opcji,(bez przecinka) śniący postanowili wylądować na polanie.

Nie wydajesz się wytworem mojej fantazji,(bez przecinka) jak poprzednie osoby, które miałem okazję spotkać.

W normalnych warunkach życzyłbym ci dobrej nocy, ale to nie jest jakaś pieprzona Incepcja, więc (zbędne) raczej nie uda nam się zasnąć wewnątrz snu, tak więc po prostu do zobaczenia o brzasku. – Nid odwrócił się na drugi bok.

Musiałam, mam skrzywienie zawodowe odziedziczone po Stu:).
Niezły fragmencik, można pozazdrościć Nidowi przyjaciół, a przede wszystkim ojca, który w tak dramatycznych okolicznościach szuka antidotum. Rozumiem go i bardzo współczuję (ojcu oczywiście ;)).
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.
Michaił Bułhakow – Mistrz i Małgorzata
Odpowiedz
Dzięki Naw. Albo wychodzę z wprawy, albo było późno, że te inty popełniłem. Poprawki naniesione za wyjątkiem ostatniej, która raz że traci dla mnie w twoim wariancie sens przyczynowo skutkowy, a dwa jest dialogiem, w których z reguły się powtórzeń i ogólnie stylu nie poprawia :)
Czasami, gdy pojawiają się nowi, próbują na jeden raz wrzucić wszystko, co mają. Zupełnie, jakby portal miał lada dzień zniknąć z Internetów, a administracja pojechać do Afryki, sprzedawać olejek do opalania rdzennym murzynom.
~Yami
Odpowiedz
« Starszy wątek | Nowszy wątek »