Podziemie Opowiadań
Zaloguj się
Login/Adres e-mail::
Hasło:
Nie pamiętam hasła
Nie masz konta?

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Tryby wyświetlania wątku
Moje śliczne rysuneczki
Nudzi mi się, a nie wiem co tu pozajeżdżać komentarzami, tak więc zrobię wam temat, zawierający linki do moich stron z maziajkami + bonusowo będę tutaj wstawiać WIP'y poszczególnych prac (lub jeśli ktos poprosi).

WIP – Work In Progress = 'praca w toku', czyli dane postępy podczas tworzenia danej pracy.

Ostatnia praca z użyciem "prawdziwych materiałów", czyli nie komputera:
[Obrazek: img061yt.jpg]
Lekki szkic, do poprawek podczas wykańczania;
[Obrazek: img072ms.jpg]
Zrobione. Czemu tam są napisy z boku? Bo lubię sobie notować na 'marginesach'.

LINKUSIE:
DeviantArt: http://burakotka.deviantart.com/ (Najczęściej można mnie złapać)
Tumblr: http://hannoccitty.tumblr.com/ (Najczęściej szkice i pierdołki, które potem zbieram na wielką bitmapę i wklejam na DA)
Digart: http://greycat.digart.pl/ (Nie wiem po co mi to.)

No i co z tym teraz zrobić.
I'm the awesomely awesomness you can awe-to-some. Sorta.

http://burakotka.deviantart.com/
Odpowiedz
Reklama AdSense
AŻ trzeci temat w dziale! xD Ale postuj prace, postuj. Miło by było zrobić ruch w "Grafice".
Odpowiedz
Ach, uwielbiam Twoje rysuneczki. <3 Nawet nie zapytałam... Kim jesteś z zawodu lub w jakim kierunku się uczysz?
:* dla Cowboy'a, by się mu nie nudziło, gdy mnie nie ma na forum.
Odpowiedz
Nie pracuję, chociaż muszę nadrabiać teraz umiejętnościach, bo zakładam, ze za jakiś rok mogłabym już zacząć jej szukać lub chociaż iść na freelancerstwo.

Studiuję na collegu, 1 rok ilustracji na poziomie HND (najwyższy). 3 razy w tygodniu, od 8 do 16, siedzę na półdupkach i robię projekty.

Dziękuję!

Odpowiedz
Nie wiem na ile poważnie myślisz o rysowaniu, więc nie wiem jak bardzo powinienem rozwodzić się nad twoją pracą. Mówiąc bardzo ogólnie, proponowałbym poświęcić więcej czasu i skupienia nad proporcjami, i uporządkowaniem kreski. Więcej rysowania nie zagłębiając się w szczegóły, jak to się mówi od ogółu do szczegółu.
"Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, mężom przystoi w milczeniu się zbroić!"
Odpowiedz
Chcę się zająć rysunkiem profesjonalnie – najlepiej coś w kierunku ilustracji książek dla dzieci, lecz również takich poważniejszych. Ewentualnie na boku coś pośredniego. (Pomimo, że moje prace w większości nie przedstawiają pełnych ilustracji, jestem w trakcie "rozkładania moich umiejętności".)

Wiem, z proporcjami cały czas się gryzę, widocznie jeszcze mam trochę do roboty...

Uporządkowanie kreski? Pierwszy raz słyszę od kogoś żebym uporządkowała kreskę, i jestem wybitnie zainteresowana. Mógłbyś rozwinąć?

Odpowiedz
Reklama AdSense
Taka dygresja z mojej strony, gdybyśmy połączyli style to mogłoby nam wyjść coś wybitnego. Bo ja nie toleruję u siebie "rozjeżdżania" się części i perspektywy, ale nie wiem za bardzo jak cieniować i "sugerować" detale.
Odpowiedz
Jeśli chodzi o uporządkowanie kreski. Ciężko mi to wytłumaczyć, może zacznę od tego, że twój gotowy rysunek jak dla mnie jest raczej na etapie szkicu i o nie do końca udanego[proporcje]. A patrząc w kategoriach szkicu najlepszy w tym wszystkim jest KOT i to na dodatek ze "szkicu". Co jest w nim fajnego? Luz kreski, tak widoczna swoboda, cieniowanie nie jest przesadzone, jest robione kreską[co damnie jest na duży plus bo nie lobię rozmazywanych palcem, kartką czy czymś tam cieni] silniejsza kreska do zaznaczenia pyszczą, łap , uszu, pominięcie szczegółów, sumując rysunek jest lekki, szybki i podaje wystarczająco informacji.
Teraz wracając do rysunku "gotowego", kot jeszcze się jakoś broni choć moim zdaniem stracił część uroku przez to dociskanie, obciążanie kreskami. Postać za to jest całkowicie nierówna, miejscami idziesz w detale, a miejscami je pomijasz, miejscami boisz się zostawiać puste miejsca[koszula, bluza] i robisz jakieś dziwne bazgroły mające być odwzorowaniem draperii, materiału, a w efekcie wyglądają jak brud. Kolejna sprawa to włosy, i te na głowie, i te na rękach, musisz znaleźć metodę jak je uporządkować, następna sprawa cieniowanie, wszystkie cienie są takie same przez co obrazek wygląda na pseudo-trójwymiarowy, a nie na trójwymiarowy.
Ogólne rady ode mnie dużo rysowania z natury i podpatrywania innych, lepszych rysowników, a nawet przerysowywania ich prac, więcej uwagi proponowałbym poświęcić proporcjom i próbować robić cienie kreskami.
"Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, mężom przystoi w milczeniu się zbroić!"
Odpowiedz
(13-11-2011, 18:12)Naxster napisał(a): gdybyśmy połączyli style to mogłoby nam wyjść coś wybitnego.
Go on...

@up

Jeju, jak miło w końcu dostać konstruktywną krytykę na temat swojej pracy twórczej! W sensie, dobrze, gdyż pomaga mi to oszacować nad którymi rzeczami wypadałoby jeszcze popracować i bardziej się skupić.
Co do mocnej kreski – mam w zwyczaju bawić się suwakami, więc poniekąd mogę zwalić winę ciężkiej krechy na ustawienia curves w Photoshopie, ale nadal się zgadzam – mogłabym te kreski lekko wyjaśnić.
Cytat: [kreski na koszulce] a w efekcie wyglądają jak brud.
RACJA.
Też nie popieram używania palca by uzyskać cienie (o ile nie robisz portretów, ale to już inna broszka). W tym rysunku wszystko cieniowałam ołówkiem, bez użycia palców do rozmazywania.
We włosach nie widzę nic niepoprawnego, jeśli jest w nich jakiś chaotyzm, to go lubię i akceptuję.

Podpatrywać mogę (cały czas to robię, niechlubnie przyznam), ale do przerysowywania się nie zniżę, tu muszę przeprosić :O.

Nie mam za bardzo żadnych WIP'ów na obecny moment, brak mi pomysłu na jakiś większy projekt, więc chwytajcie coś, co robiłam na chwilę przez Halloween:

[Obrazek: tumblr_ltbub6tLGy1qisippo1_500.jpg]
Potem, ze strachu, że narysowanie czegoś w tle spieprzy wszystko, dodałam teksturę i trochę się nią pobawiłam, nie chcąc zostawiać samej bieli za postacią:
[Obrazek: tumblr_ltf6tk48OJ1qisippo1_500.png]

Odpowiedz
Hmm... Materiał sukni (?) wyszedł świetnie, detale też. Z ustami jest trochę problem bo, choć nie wiem dlaczego, wydają się płaskie. Jakby chustka z narysowanymi ustami. Na drugim jest lepiej, może to wina cieni. Prawdziwy problem jest z ręką. Nawet jeśli zamierzeniem była mutacja genetyczna wykrzywiająca dłoń (a wątpię) to wyszło to słabo. Dłoń wygląda po prostu jakby ktoś w życiu ręki nie widział, albo zgubił się w budowie. Poza tym – świetne.
Odpowiedz
« Starszy wątek | Nowszy wątek »