Podziemie Opowiadań
Zaloguj się
Login/Adres e-mail::
Hasło:
Nie pamiętam hasła
Nie masz konta?
RejestracjaUżytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Tryby wyświetlania wątku
Gdy przyszedł on
#1
Tak mnie coś napadło więc napisałem.


Na początku byłam taka samotna. Wspaniałe zachody słońca, piękne poranki, gwieździste niebo podziwiałam sama. Zachwycały mnie łąki pokryte kwiatami, majestatyczne góry z ośnieżonymi szczytami, wijące się niczym wstążki błękitne rzeki.
Zaczęłam bawić się ze zwierzętami. Dbałam o nie i zaspokajałam ich potrzeby. Lubiłam przyglądać się, jak króliki podgryzały marchewkę, poruszając zabawnie wąsikami.
Potem pojawił się on... człowiek. Miał się o mnie troszczyć, więc poddałam mu się bez zastrzeżeń. Chciałam, żeby był szczęśliwy, by niczego mu nie brakowało. Jednak mnie wykorzystał. Ciągle tylko brał, nic nie dając w zamian. Wiele przeszłam i sporo wycierpiałam, ale jego to nie wzruszyło. Zabił we mnie to, co piękne, zrujnował mój wygląd i doprowadził do granic zagłady.

Nazywam się Ziemia i mieszkam w kosmosie.
Wita gospodarz, właściciel, przełożony, osoba starsza. Jeśli nie jesteś żadnym z nich, używaj zwrotu WITAJ.
Odpowiedz
Reklama AdSense
#2
Hmm miałbym kilka wątpliwości. Nie jestem pewien co do faktu istnienia łąk PRZED zwierzętami. A już w ogóle trudno mówić o czymś nazywanym "łąką z kwiatami" w prehistorii. Ale NA PEWNO nie można mówić o królikach sporo przed człowiekiem (nie mówiąc o marchewkach). Przyczepić się można także do faktu "Chciałam, żeby był szczęśliwy, by niczego mu nie brakowało." A susze, powodzie, tsunami, trzęsienia? wiem, ze może wyglądać to na czepianie się, ale nie lubię frywolnej interpretacji faktów. Jest różnica między metaforą, a olaniem faktów. No ale też nie jestem wielkim entuzjastą wierszy...
Odpowiedz
#3
Naxiu, a nie pomyślałeś o tym, że nie wszyscy wierzą w ewolucję?
Wita gospodarz, właściciel, przełożony, osoba starsza. Jeśli nie jesteś żadnym z nich, używaj zwrotu WITAJ.
Odpowiedz
#4
Hmm... szczerze to nie. Bo to trochę jak nie wierzyć w grawitację. Ale łapię o co ci chodzi.
Odpowiedz
#5
Cytat: Zaczęłam bawić się ze zwierzętami. Dbałam o nie i zaspokajałam ich potrzeby.
Zlituj się nad moim chorym umysłem... Błagam, nie wywołuj u mnie skojarzeń! :D
Coś odnośnie wypowiedzi Naxia. Dokładniej tej:
Cytat: A już w ogóle trudno mówić o czymś nazywanym "łąką z kwiatami" w prehistorii.
Sahara nie była kiedyś pustynią, a wielkim terenem zieleni, więc wszystko jest możliwe. To fikcja literacka.

Stu, ładnie, ale dość krótko. Chodzi mi dokładniej o urozmaicenie opisów, by pokazać to piękno ziemi. Coś, czego teraz nie znajdziemy albo zobaczymy w małej ilości, by ukazać ten kontrast zmian. Błędów nie wyłapałam, choć "nie wzruszało" zmieniłabym na "nie wzruszyło". Sam przeczytaj i może zobaczysz to, co ja. :)
:* dla Cowboy'a, by się mu nie nudziło, gdy mnie nie ma na forum.
Odpowiedz
#6
Dzięki, już poprawiłem.
Co do długości – opisy przyrody od zawsze stanowią mój problem. Nie chciałem też zbytnio zdradzić puenty – nie wiem czy to mi się udało. :)

(17-10-2011, 18:28)Naxster napisał(a): Hmm... szczerze to nie. Bo to trochę jak nie wierzyć w grawitację. Ale łapię o co ci chodzi.

Nie porównuj grawitacji z teorią ewolucji. Grawitacja jest obecna w naszym codziennym życiu, można ją obliczyć. Ewolucja była i jest tylko teorią. Ciągle trwają o nią spory wśród naukowców.
Wita gospodarz, właściciel, przełożony, osoba starsza. Jeśli nie jesteś żadnym z nich, używaj zwrotu WITAJ.
Odpowiedz
Reklama AdSense
#7
Dlatego, jeśli chodzi o długość – powinnam Cię zabić. :P Piszesz ładnie, układasz dobre zdania. Nie twierdzę, że ta miniatura jest zła. Właśnie mam zastrzeżenie jedynie do długości opisów przyrody. Wiadomo, że nie zrobimy z tego drugiej "Starej Baśni" (wrrrr, tam to były dopiero długie opisy). Nie zdradzać puenty? Domyśliłam się mniej więcej po tym zboczonym fragmencie. :D Choć wiadomo, że każdy ma inny tok rozumowania.
:* dla Cowboy'a, by się mu nie nudziło, gdy mnie nie ma na forum.
Odpowiedz
#8
Ewolucja też jest. I też jak grawitacja jest niewidzialna. Bo to nauka określiła czym jest grawitacja i czemu działa. Kiedyś myślano, że w środku Ziemi jest centrum Wszechświata i dlatego wszystko spada po upuszczeniu.
Jako dowód ewolucji: http://en.wikipedia.org/wiki/Nylon-eatin...eria#Notes [url]http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,3788[/url]
Tak samo białe motyle z okresu rewolucji przemysłowej, jak i eksperymenty na muszkach owocówkach które w świetle podczerwonym wytwarzały inny rodzaj oczu.

Podsumować można tym: http://www.fahrenheit.net.pl/archiwum/f55/17.html

Jak chcesz pogadać, to na PW czy SB, bo tu się robi offtop
Odpowiedz
#9
mnie ruszyło z kolei to, że przecież króliczki nie tylko marcheweczki wcinają, ale generalnie zieleninkę :) Z kolei pomysł pokazania co "Matka Ziemia" myśli o człowieku wydaje się przyjemny i sympatyczny.
Say farewell to this predestined world.
Odpowiedz
#10
Dzięki :)
Już nawet zapomniałem, że coś takiego napisałem.
Wita gospodarz, właściciel, przełożony, osoba starsza. Jeśli nie jesteś żadnym z nich, używaj zwrotu WITAJ.
Odpowiedz
« Starszy wątek | Nowszy wątek »


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości