Podziemie Opowiadań
Zaloguj się
Login/Adres e-mail::
Hasło:
Nie pamiętam hasła
Nie masz konta?

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Tryby wyświetlania wątku
Gdy przyszedł on
Tak mnie coś napadło więc napisałem.

Na początku byłam taka samotna. Wspaniałe zachody słońca, piękne poranki, gwieździste niebo podziwiałam sama. Zachwycały mnie łąki pokryte kwiatami, majestatyczne góry z ośnieżonymi szczytami, wijące się niczym wstążki błękitne rzeki.
Zaczęłam bawić się ze zwierzętami. Dbałam o nie i zaspokajałam ich potrzeby. Lubiłam przyglądać się, jak króliki podgryzały marchewkę, poruszając zabawnie wąsikami.
Potem pojawił się on... człowiek. Miał się o mnie troszczyć, więc poddałam mu się bez zastrzeżeń. Chciałam, żeby był szczęśliwy, by niczego mu nie brakowało. Jednak mnie wykorzystał. Ciągle tylko brał, nic nie dając w zamian. Wiele przeszłam i sporo wycierpiałam, ale jego to nie wzruszyło. Zabił we mnie to, co piękne, zrujnował mój wygląd i doprowadził do granic zagłady.

Nazywam się Ziemia i mieszkam w kosmosie.
Wita gospodarz, właściciel, przełożony, osoba starsza. Jeśli nie jesteś żadnym z nich, używaj zwrotu WITAJ.
Odpowiedz
Reklama AdSense
Hmm miałbym kilka wątpliwości. Nie jestem pewien co do faktu istnienia łąk PRZED zwierzętami. A już w ogóle trudno mówić o czymś nazywanym "łąką z kwiatami" w prehistorii. Ale NA PEWNO nie można mówić o królikach sporo przed człowiekiem (nie mówiąc o marchewkach). Przyczepić się można także do faktu "Chciałam, żeby był szczęśliwy, by niczego mu nie brakowało." A susze, powodzie, tsunami, trzęsienia? wiem, ze może wyglądać to na czepianie się, ale nie lubię frywolnej interpretacji faktów. Jest różnica między metaforą, a olaniem faktów. No ale też nie jestem wielkim entuzjastą wierszy...
Odpowiedz
Naxiu, a nie pomyślałeś o tym, że nie wszyscy wierzą w ewolucję?
Wita gospodarz, właściciel, przełożony, osoba starsza. Jeśli nie jesteś żadnym z nich, używaj zwrotu WITAJ.
Odpowiedz
Hmm... szczerze to nie. Bo to trochę jak nie wierzyć w grawitację. Ale łapię o co ci chodzi.
Odpowiedz
Cytat: Zaczęłam bawić się ze zwierzętami. Dbałam o nie i zaspokajałam ich potrzeby.
Zlituj się nad moim chorym umysłem... Błagam, nie wywołuj u mnie skojarzeń! :D
Coś odnośnie wypowiedzi Naxia. Dokładniej tej:
Cytat: A już w ogóle trudno mówić o czymś nazywanym "łąką z kwiatami" w prehistorii.
Sahara nie była kiedyś pustynią, a wielkim terenem zieleni, więc wszystko jest możliwe. To fikcja literacka.

Stu, ładnie, ale dość krótko. Chodzi mi dokładniej o urozmaicenie opisów, by pokazać to piękno ziemi. Coś, czego teraz nie znajdziemy albo zobaczymy w małej ilości, by ukazać ten kontrast zmian. Błędów nie wyłapałam, choć "nie wzruszało" zmieniłabym na "nie wzruszyło". Sam przeczytaj i może zobaczysz to, co ja. :)
:* dla Cowboy'a, by się mu nie nudziło, gdy mnie nie ma na forum.
Odpowiedz
Dzięki, już poprawiłem.
Co do długości – opisy przyrody od zawsze stanowią mój problem. Nie chciałem też zbytnio zdradzić puenty – nie wiem czy to mi się udało. :)

(17-10-2011, 18:28)Naxster napisał(a): Hmm... szczerze to nie. Bo to trochę jak nie wierzyć w grawitację. Ale łapię o co ci chodzi.

Nie porównuj grawitacji z teorią ewolucji. Grawitacja jest obecna w naszym codziennym życiu, można ją obliczyć. Ewolucja była i jest tylko teorią. Ciągle trwają o nią spory wśród naukowców.
Odpowiedz
Reklama AdSense
Dlatego, jeśli chodzi o długość – powinnam Cię zabić. :P Piszesz ładnie, układasz dobre zdania. Nie twierdzę, że ta miniatura jest zła. Właśnie mam zastrzeżenie jedynie do długości opisów przyrody. Wiadomo, że nie zrobimy z tego drugiej "Starej Baśni" (wrrrr, tam to były dopiero długie opisy). Nie zdradzać puenty? Domyśliłam się mniej więcej po tym zboczonym fragmencie. :D Choć wiadomo, że każdy ma inny tok rozumowania.
:* dla Cowboy'a, by się mu nie nudziło, gdy mnie nie ma na forum.
Odpowiedz
Ewolucja też jest. I też jak grawitacja jest niewidzialna. Bo to nauka określiła czym jest grawitacja i czemu działa. Kiedyś myślano, że w środku Ziemi jest centrum Wszechświata i dlatego wszystko spada po upuszczeniu.
Jako dowód ewolucji: http://en.wikipedia.org/wiki/Nylon-eatin...eria#Notes [url]http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,3788[/url]
Tak samo białe motyle z okresu rewolucji przemysłowej, jak i eksperymenty na muszkach owocówkach które w świetle podczerwonym wytwarzały inny rodzaj oczu.

Podsumować można tym: http://www.fahrenheit.net.pl/archiwum/f55/17.html

Jak chcesz pogadać, to na PW czy SB, bo tu się robi offtop
Odpowiedz
mnie ruszyło z kolei to, że przecież króliczki nie tylko marcheweczki wcinają, ale generalnie zieleninkę :) Z kolei pomysł pokazania co "Matka Ziemia" myśli o człowieku wydaje się przyjemny i sympatyczny.
Say farewell to this predestined world.
Odpowiedz
Dzięki :)
Już nawet zapomniałem, że coś takiego napisałem.
Odpowiedz
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości