Podziemie Opowiadań
Zaloguj się
Login/Adres e-mail::
Hasło:
Nie pamiętam hasła
Nie masz konta?

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Tryby wyświetlania wątku
studia / praca
po jakich studiach podyplomowych.... najszybciej dostane prace. chodzi mi o sektor publiczny... wybieram sie na:

http://www.uni.wroc.pl/studenci/studia-podyplomowe
Odpowiedz
Reklama AdSense
Cóż ciężko mi jest Ci cokolwiek doradzić, bo nie wiem czym się interesujesz itp. Ale jeśli chodzi o to, po których studiach najszybciej znajdziesz pracę, to nie można tego stwierdzić tak na 100%. Jest wiele zawodów rozchwytywanych tj Informatyka, Logistyka, Prawo, Medycyna itp. Praktycznie każdy z zawodów ma jakieś plusy i minusy, a to czy pracę się otrzyma zależy w głównej mierze od szczęścia i tego czy w danym zawodzie jesteśmy dobrzy, czy też nie za bardzo. Sugeruję byś sam zdecydował co chcesz w życiu robić, bo najważniejsze jest żeby praca dawała Ci przyjemność i satysfakcję z jej wykonywania, a nie jedynie dochody i kolejne dni pełne "tortur". Nikt za ciebie nie powinien decydować i wskazywać drogi, którą ma podążać Twoje życie.
[Obrazek: sygnatura_hrwnpws.jpg]

Odpowiedz
Cóż, dostaniesz pracę, gdy danych osób z konkretnymi kwalifikacjami jest mało. Wątpię, by dzikie hordy pchały się na język czeski bądź ukraiński. Ludzie idą na to, co jest w modzie. Teraz potrzeba dużo informatyków, prawników, architektów, bo nasze państwo ciągle jest w fazie rozwojowej. Proces urbanizacji następuje coraz szybciej, ale w porównaniu do innych państw europejskich... No, jesteśmy trochę cofnięci. Wszystko zależy też od regionu, w którym mieszkasz. W lubelskim postawią na rolnictwo, w większych miastach na przemysł i działalność usługową. Sam musisz wybrać. Ja na przykład robię technika architektury krajobrazu, a później idę na wydział budownictwa i myślę, że znajdę pracę w swoim zawodzie. :)
:* dla Cowboy'a, by się mu nie nudziło, gdy mnie nie ma na forum.
Odpowiedz
Matematyka i Informatyka na dzień dzisiejszy.
Take my mind and take my pain
And heal

Odpowiedz
Oj, z informatyką już jest coraz gorzej, bo informatyków jest od zarypania, więc albo będziesz się czymś wyróżniać, albo nie masz co liczyć na stałą, dobrze płatną robotę, bo w każdej chwili mogą Cię wymienić (o ironio, słowa te padły od kogoś, kto uczęszcza do technikum informatycznego).
Czasami, gdy pojawiają się nowi, próbują na jeden raz wrzucić wszystko, co mają. Zupełnie, jakby portal miał lada dzień zniknąć z Internetów, a administracja pojechać do Afryki, sprzedawać olejek do opalania rdzennym murzynom.
~Yami
Odpowiedz
Tak więc podsumowując: Nie ma takiej roboty i takiego wykształcenia, które gwarantuje Ci/Nam stałą robotę. Trzeba mieć po prostu szczęście i liczyć na to, że wybierzemy taki kierunek kształcenia, który w czas, gdy my go ukończymy będzie najbardziej potrzebny.

Odpowiedz
Reklama AdSense
Czy ja wiem Nid... Mój nauczyciel informatyki, i wykładowca na polibudzie, mówił, że też był przekonany o tym, że go zastąpią tony młodych. A tymczasem ciągle gdzieś jest proszony o przyjazd. Więc nie ma stałej. Chciałem jednak zauważyć, że autor mógłby się odezwać, bo mamy co do tego nowy punkt w regulaminie.
Odpowiedz
W sumie nowy punkt dotyczy tekstów, a nie owionu.
Czasami, gdy pojawiają się nowi, próbują na jeden raz wrzucić wszystko, co mają. Zupełnie, jakby portal miał lada dzień zniknąć z Internetów, a administracja pojechać do Afryki, sprzedawać olejek do opalania rdzennym murzynom.
~Yami
Odpowiedz
(18-09-2011, 22:41)cowboy napisał(a): Tak więc podsumowując: Nie ma takiej roboty i takiego wykształcenia, które gwarantuje Ci/Nam stałą robotę. Trzeba mieć po prostu szczęście i liczyć na to, że wybierzemy taki kierunek kształcenia, który w czas, gdy my go ukończymy będzie najbardziej potrzebny.

Albo mieć znajomości.
Take my mind and take my pain
And heal

Odpowiedz
I tu masz słuszność Duś. W dzisiejszych czasach bez tzw "pleców" ciężko się gdziekolwiek utrzymać, a co gorsze awansować na wysokie stanowisko. :(

Odpowiedz
« Starszy wątek | Nowszy wątek »