Podziemie Opowiadań
Zaloguj się
Login/Adres e-mail::
Hasło:
Nie pamiętam hasła
Nie masz konta?

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Tryby wyświetlania wątku
Fantasy Initium
Tak, tak wiem że krócej by już się nie dało, ale w długości się poprawię, obiecuję. Muszę jakoś wcisnąć ten wstęp.
PROLOG :
Na samym początku świat podzielony został na pięć wymiarów : Initium, Lux, Vitam, Mortem i Tenebrae. Każdemu z nich przydzielony został jeden Bóg. Mieszkańcy danego wymiaru musieli być mu posłuszni i przestrzegać jego zasad. Totum, stwórca Initium narzucał bardzo surowe zasady. Lud tego wymiaru był wyjątkowo odważny, toteż zaczęli je ignorować. W ich świecie zapanował chaos, ale nie zamierzali przerywać buntu. Bogowie pozostałych wymiarów, zaniepokojeni rozprzestrzenieniem się nieposłuszeństwa zablokowali przejścia pomiędzy krainami, a rozgniewany Totum zabrał mieszkańcom Initium, to co było dla nich najważniejsze : dar uleczania. Podobno dusza dziewczynki o włosach czekoladowych i oczach szarych niczym popiół, urodzona spośród rodu złotowłosych władców, może przełamać klątwę. Od tego czasu ukarany lud niecierpliwie oczekiwał księżniczki o brązowej czuprynie. Z pokolenia na pokolenie nadzieja na wyzwolenie gasła. Aż do dnia, gdy świat ujrzał córkę króla Oriona i jego żony Aures.
Odpowiedz
Reklama AdSense
Jest bardzo krótko. Jednak historia zaciekawiła mnie.
I powiem też, że nie rozumiem, po co dajesz tak krótki tekst. Jeśli już musi być on tak lakoniczny, to mogłeś dać też np. rozdział. A jeśli nie masz go napisanego, to mogłeś zaczekać.

Tyle ode mnie.
Niemy krzyk, najgorszym z możliwych. Cierpienie na własne życzenie. Krzyk i błaganie o litość nie zawsze są ratunkiem. Natłok straszliwych myśli, nie do odpędzenia. Ból i uczucie, jakby cała radość i szczęście zostały wyssane, jakby zostały same najgorsze chwile.

Cierpi ciało, cierpi umysł, cierpi dusza...
Odpowiedz
Hmm, tekst jak na prolog całkiem dobry, ale mógłbyś się pokusić o opisanie pozostałych 4 wymiarów choćby po to by było można je porównać ze sobą. Powinieneś to zrobić nawet jeśli akcja przez całe opowiadanie miałaby się dziać wyłącznie w świecie Initium.
Co do samej fabuły to zapowiada się ciekawie, masz całkiem dobry pomysł i lepiej żebyś tego nie zepsuł. :) Mała uwaga pisząc tutaj tekst nie zapominaj o akapitach. Zamieszczasz je wpisując [p.] przed tekstem, ale bez kropki.
[Obrazek: sygnatura_hrwnpws.jpg]

Odpowiedz
(17-08-2011, 04:55)Cavv napisał(a): PROLOG :
Totum zabrał mieszkańcom Initium, to co było dla nich najważniejsze : dar uleczania.
Przed znakami interpunkcyjnymi nie stawiamy spacji, w tym przypadku mam na myśli dwukropek.

(17-08-2011, 04:55)Cavv napisał(a): Podobno dusza dziewczynki o włosach czekoladowych (Zamieniłabym na "czekoladowych włosach") i oczach szarych niczym popiół, urodzona spośród rodu złotowłosych władców, może przełamać klątwę.

To takie rzeczy, do których bym się przyczepiła. Więcej nie znalazłam, bądź jestem ślepa i rozkojarzona. Zgadzam się z tym, że jest za krótko. Nie mogę ocenić całości po samym prologu. Dlatego wstawia się zazwyczaj prolog razem z pierwszym rozdziałem, by móc wydać już jakąś obiektywną ocenę. Initium – łac. początek?
:* dla Cowboy'a, by się mu nie nudziło, gdy mnie nie ma na forum.
Odpowiedz
Trochę ponarzekam ale to już mi wchodzi w manierę.

Przydałyby się jakiekolwiek opisy wymiarów, tak jak już wspomniano.

Cytat:Każdemu z nich przydzielony został jeden Bóg. Mieszkańcy danego wymiaru musieli być mu posłuszni i przestrzegać jego zasad. Totum, stwórca Initium narzucał bardzo surowe zasady.
Zmieniłbym "przydzielony został" na jakieś sformowanie bardziej ogólnikowe. Bo rodzi się pytanie, kto przydzielił. Jaka istota jest większa od bogów itp. Chyba, że to zamierzony efekt. Ponadto w zdaniach brak rytmu. Są za bardzo... czysto informacyjne.

Cytat:Lud tego wymiaru był wyjątkowo odważny, toteż zaczęli je ignorować.
Odważny to raczej niezbyt trafne określenie.

Cytat:Podobno dusza dziewczynki o włosach czekoladowych i oczach szarych niczym popiół, urodzona spośród rodu złotowłosych władców, może przełamać klątwę.
O właśnie to zdanie, ma tę płynność o której mówiłem. Niemniej "klątwa" tu średnio pasuje.

Cytat:Od tego czasu ukarany lud niecierpliwie oczekiwał księżniczki o brązowej czuprynie.
Ta "czupryna" bardzo psuje efekt. Nadaje komizmu gdzie nie trzeba.

Potencjał jest. Wielkie oczekiwania wobec małego dziecka. Konflikt z siłami wyższymi. Chętnie zobaczę, jak to rozwiniesz.

EDIT:
Zgodnie z poprawką do regulaminu Art. 2, Pkt. 15, z mocą nadaną mi przez Admina, przesuwam temat do Kosza.
Odpowiedz
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości