Podziemie Opowiadań
Zaloguj się
Login/Adres e-mail::
Hasło:
Nie pamiętam hasła
Nie masz konta?

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Tryby wyświetlania wątku
Lustro
I wreszcie stanęła przed lustrem. Przed lustrem prawdy. Nie bała się spojrzeć w swoje odbicie, już nie. Teraz było jej wszystko jedno, ale nie spodziewała się tego, co miała za chwilę zobaczyć.
Było to odzwierciedlenie jej samej, a raczej wszystkich lęków, obaw, marzeń... Jednak to nie było złe...
Wtedy ujrzała swoją duszę, równie zepsutą, co jabłko leżące przez dłuższy czas na ziemi. Zdesperowana, nie chciała na to patrzeć, ale nie mogła się już wycofać, to była nieodwracalna decyzja i od samego początku zdawała sobie z tego sprawę.
Upadła na kolana i wtedy w zasięgu jej wzroku pojawił się sztylet. Sięgnęła po niego i w tym samym momencie, gdy lustro ukazało jej promyk nadziei, nadziei tak pięknej i czystej... Nie wytrzymała, przecięła tą cienką nić... Tą samą, która łączyła ją z życiem.

– To tylko sen... – powtarzała Marie przerażona, ciężko oddychając – To tylko głupi sen.
Lecz w głębi duszy wiedziała, że to nie był "tylko głupi sen".
W tym momencie zdała sobie sprawę, że dostała drugą szansę.
Odpowiedz
Reklama AdSense
(22-07-2011, 08:46)Yvaine napisał(a): lecz nie mogła się już wycofać,

Naprawdę irytuje mnie, kiedy ludzie w tekstach literackich zapominają o poczciwym "ale" czy "jednak".

(22-07-2011, 08:46)Yvaine napisał(a): Lecz w głębi duszy wiedziała, że to nie był "tylko głupi sen".
W tym momencie zdała sobie sprawę, że dostała drugą szansę.

Nieco przewidywalne zakończenie. Już gdzieś to było. Coś o Anielicach, które dawały drugie szanse. Coś na Polsacie leciało. Niemniej, ładnie napisane.
Take my mind and take my pain
And heal

Odpowiedz
Mnie również się podobało.
Mam tylko uwagę do poniższego fragmentu

(22-07-2011, 08:46)Yvaine napisał(a): Nie chciała na to patrzeć, ale nie mogła się już wycofać, to była nieodwracalna decyzja i od samego początku zdawała sobie z tego sprawę.
Zdesperowana, nie mogła, nie chciała na to patrzeć.

To powtórzenie "nie mogła" i "nie chciała" zdanie po zdaniu. Chyba lepiej wyglądałoby to bez tego drugiego zdania.
A jeśli chcesz zrobić wcięcie w nowym akapicie trzeba napisać [p.] (tyle, że bez tej kropki).
Wita gospodarz, właściciel, przełożony, osoba starsza. Jeśli nie jesteś żadnym z nich, używaj zwrotu WITAJ.
Odpowiedz
Dziękuję :)
Już poprawiłam błędy, to zdanie też trochę zmieniłam ;)
Odpowiedz
Fajne, takie wpływające i dające trochę do myślenia o życiu, przynajmniej ja mam takie odczucia :P
[Obrazek: sygnatura_hrwnpws.jpg]

Odpowiedz
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości