Podziemie Opowiadań
Zaloguj się
Login/Adres e-mail::
Hasło:
Nie pamiętam hasła
Nie masz konta?

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Tryby wyświetlania wątku
Romans Pan Asertywny
Zwycięski tekst w walkach tekściarzy organizowanych na Literka.info.

Pan Asertywny
– Ruszyłbyś się. Nie wiem jak to możliwe, że wyszłam na takiego lenia – Słodki głos Kariny przerwał mój trans. Powoli otworzyłem oczy i spojrzałem na nią. Jej długie nogi odziane w czerwone rajstopy, zdobiły czarne, wysokie szpilki. Unosząc wzrok nieco wyżej, można było ujrzeć krótką spódniczkę w kratkę. Grafitowa marynarka zakrywała białą bluzeczkę, świetnie eksponującą piękne piersi w rozmiarze C. Przenosząc spojrzenie stopniowo w górę, widziałem jej promienną twarz. Ach, te łagodne rysy, wysokie kości policzkowe, które lekko przysłaniały spływające na jej czoło, kasztanowe włosy i nieziemskie, zielone oczy. Tak, była ona dziewczyną idealną. Westchnąłem cicho i zamknąłem laptop.
– Dlaczego masz mnie za lenia? – zapytałem ze spokojem, co jeszcze bardziej zirytowało moją narzeczoną.
– Bo cały dzień tylko siedzisz przed komputerem. Nie robisz nic więcej! – rzuciła z żalem.
– Dobrze wiesz, że używam go do pracy. Chcesz przez to powiedzieć, że jestem leniem, bo pracuję?
– A co ze mną? Kiedy mnie poświęcisz czas?! – Ton głosu Kariny stawał się coraz bardziej desperacki. A więc to o to chodziło. Uśmiechnąłem się, położyłem laptop na stole i wstałem, udając się do łazienki.
– Jeszcze mnie ignorujesz! Co z tobą!? – Jej wściekłość sięgała zenitu.
– Co ty na to, byśmy dzisiaj wpadli do Le Château aux mille Saveurs? – zapytałem rozbawiony. Po chwili usłyszałem stuk obcasów, towarzyszący zbliżaniu się w moim kierunku. Zza drzwi wyłoniła się zdumiona Karina.
– Przecież tam trzeba zrobić rezerwację z trzymiesięcznym wyprzedzeniem.
– Najwidoczniej ktoś chciał zrobić ci niespodziankę – uśmiechnąłem się do niej filuternie. Pisk radości zaatakował moje biedne bębenki, a następnie w ramionach spoczęło mi ukochane kobiece ciałko. Po chwili, obdarowując mnie całusem, wybiegła do garderoby w poszukiwaniu jakiejś cudownej kreacji.
Wieczorem, gdy już zasiadaliśmy do stolika, Karina promieniała ze szczęścia i podniecenia. Zamówiłem dla nas Bouillabaisse, udziec jagnięcy, duszonego homara, suflet cytrynowy, a jako napój, Cotes du Rhone. Po zupie i daniu głównym, podczas gdy czekaliśmy na podanie deseru, nawiązaliśmy rozmowę o naszych planach na przyszłość, wspólnych celach i marzeniach. W pewnym momencie Karina wypaliła ideą: „Z czasem chciałabym stałego związku”. O tak... właśnie na te słowa czekałem. Już niedługo miała się przekonać, co zaplanowałem na ten wieczór. Gdy wreszcie podano nasz suflet, kuszący słodkim zapachem cytrusów, nieśmiało zagaiłem:
– Co ty na to, żebyśmy się trochę przeszli po kolacji?
– Co cię dzisiaj napadło? – zapytała zaciekawiona. Niedobrze, mogła zacząć coś podejrzewać. Nie mogłem się zdradzić.
– Wiesz, ostatnio nie poświęcałem ci wystarczająco dużo uwagi i chciałbym ci to jakoś wynagrodzić. W końcu tak wspaniała kobieta, zasługuje na dużo więcej.
– Och, daj spokój, głupku! Zawstydzasz mnie! – odrzekła rozbawiona. Przyszedł kelner z rachunkiem, więc uregulowałem wszystkie należności i wyszliśmy na zewnątrz.
Karina oparła głowę na moim ramieniu, a nasze dłonie splotły się w uścisku. Powoli przechodziliśmy przez ruchliwe ulice, coraz bardziej oddalając się od zgiełku zatłoczonych deptaków i tętniących życiem knajpek, aż dotarliśmy do Parku. To była moja szansa — teraz, albo nigdy.
– Księżniczko, czy pamiętasz kiedy się poznaliśmy? – Od zawsze nazywałem ją księżniczką. W ten sposób dawałem do zrozumienia, jak wyjątkową jest dla mnie osobą.
– Przecież zakochani czasu nie liczą – odpowiedziała rozmarzona.
– No, niby tak – Nie wiedziałem jak zacząć. – Ale niektóre rocznice należałoby obchodzić.
Karina podniosła głowę i spojrzała na mnie zdziwiona.
– Pamiętasz datę rozpoczęcia naszej znajomości? Jesteś taki kochany! A ja myślałam, że masz skłonności do zapominalstwa.
– Tak, wiem, że wiele rzeczy wylatuje mi z głowy, że jestem leniem i niechcący irytuję cię moim zachowaniem. Zasługujesz na kogoś lepszego, jednak, gdybym cię stracił, nie wybaczyłbym sobie tego. Zanim pojawiłaś się w moim życiu, byłem zwykłym, zadufanym w sobie młokosem, kryjącym się pod grubą maską ironii i sarkazmu. Ale dzięki tobie mogłem się zmienić, stałem się lepszym człowiekiem. Wypełniasz pustkę, która niegdyś zamieszkiwała moje serce. Dlatego, po długich godzinach rozmyślania, doszedłem do wniosku, że dziś zapytam cię, o to, co planowałem już od dawna – Sięgnąłem do kieszeni marynarki i wyciągnąłem z niej pudełeczko. Klęknąłem przed moją boginią, i ukazując jej wnętrze, zapytałem: – Wyjdziesz za mnie?
Odpowiedz
Reklama AdSense
No całkiem niełzy tekst. Nic więcej powiedziec nie mogę, nie mam się do czego przyczepić.
Niemy krzyk, najgorszym z możliwych. Cierpienie na własne życzenie. Krzyk i błaganie o litość nie zawsze są ratunkiem. Natłok straszliwych myśli, nie do odpędzenia. Ból i uczucie, jakby cała radość i szczęście zostały wyssane, jakby zostały same najgorsze chwile.

Cierpi ciało, cierpi umysł, cierpi dusza...
Odpowiedz
Praca konkursowa ;). No cóż, głosowałem na nią, bo nawet mi się spodobała, ale bez rewelacji czy fajerwerków. Po prostu nawet, nawet.
Odpowiedz
Napisane ładnie, czyta się płynnie i przyjemnie. Temat w sam raz na miniaturkę, ale... no właśnie, ale. Czuję się, jakbym przeczytała tkliwy do zawrotu głowy, kompletnie nierealny i nierzeczywisty, z lekka kiczowaty tekścik rodem z magazynu dla kobiet.
A potem się dziwić, że kobiety mają kompleksy i nierealne marzenia, którym mężczyźni muszą podołać, bo jak nie to rozwód, a przedtem katorga i zapłakać albo zapić się idzie.
Konwencja jest po to, by ją łamać.
A jak się komuś nie podoba, niech spada na drzewo i wróci, gdy zrozumie swoje zachowanie.
~Nidrax
Odpowiedz
Czekaj, czekaj. Chyba ja ustawiałem wtedy tematy :d

Może pora na twój debiut fleta, co Nid? :D
Lubię Tytanica. Moim ulubionym bohaterem była góra lodowa.
Odpowiedz
Cytat:– Ruszyłbyś się. Nie wiem jak to możliwe, że wyszłam na takiego lenia – Słodki głos Kariny przerwał mój trans.
za?

Cytat:Jej długie nogi odziane w czerwone rajstopy, zdobiły czarne, wysokie szpilki.
Ten zaznaczony przecinek jest raczej zbędny, prawda?

Cytat:W końcu tak wspaniała kobieta, zasługuje na dużo więcej.
Jak wyżej.

Cytat:doszedłem do wniosku, że dziś zapytam cię, o to, co planowałem już od dawna
I ponownie to samo.

Średnio mi się podobało, zgodzę się tu z Arabellą:
Cytat:Czuję się, jakbym przeczytała tkliwy do zawrotu głowy, kompletnie nierealny i nierzeczywisty, z lekka kiczowaty tekścik rodem z magazynu dla kobiet.
a takich ja nie lubię.

Ale za to styl masz lekki, dobrze się czyta, przyjemnie, tylko Twój pomysł nie przypadł mi do gustu.
Odpowiedz
Reklama AdSense
Ludzie, wy to nie macie co robić, tylko taki kicz odkopywać ^^

Nie, Yami, flet poszedł się %$&##$ i już nie wróci :D
Czasami, gdy pojawiają się nowi, próbują na jeden raz wrzucić wszystko, co mają. Zupełnie, jakby portal miał lada dzień zniknąć z Internetów, a administracja pojechać do Afryki, sprzedawać olejek do opalania rdzennym murzynom.
~Yami
Odpowiedz
Jako godny archeolog, odkopuję temat... :3
... I, szczerze powiedziawszy, nie rozumiem "fenomenu" tego tekstu.
Błędów jako takich nie ma, ale fabuła leży i kwiczy gdzieś w kącie, nie mając siły wstać.
Rażący brak opisów (zwłaszcza miejsc) daje się we znaki. To takie krótkie... coś. Ni to romans, ni to cokolwiek. Jeżeli tekst ma być dobry, nie może w nim brakować opisu bohaterów, ich osobowości, bo bez tego kiepsko. Jak tu czytać opowiadanie, w którym to, co się dzieje, jest kompletnie obojętne dla czytelnika?
Odpowiedz
Nie lubię romansów, choć się przełamałem, postanowiłem zaglądnąć w ten dział i ten tekst czytałem z zapałem. Błędów nie ma, lecz jak już większość poprzedników pisało: Rewelacji nie ma.
Odpowiedz
(16-06-2013, 22:59)Lyanna napisał(a): Rażący brak opisów (zwłaszcza miejsc) daje się we znaki. To takie krótkie... coś. Ni to romans, ni to cokolwiek. Jeżeli tekst ma być dobry, nie może w nim brakować opisu bohaterów, ich osobowości, bo bez tego kiepsko. Jak tu czytać opowiadanie, w którym to, co się dzieje, jest kompletnie obojętne dla czytelnika?

O ile pamiętam, był limit objętości w walkach forumowych, dlatego jest to tak obrzezane z zawartości. I jak już mówiłem, tekst jest beznadziejny. Muszę napisać coś nowego, bo mnie zgnębicie :D
Czasami, gdy pojawiają się nowi, próbują na jeden raz wrzucić wszystko, co mają. Zupełnie, jakby portal miał lada dzień zniknąć z Internetów, a administracja pojechać do Afryki, sprzedawać olejek do opalania rdzennym murzynom.
~Yami
Odpowiedz
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości