Podziemie Opowiadań
Zaloguj się
Login/Adres e-mail::
Hasło:
Nie pamiętam hasła
Nie masz konta?

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Tryby wyświetlania wątku
Zmiany finansowania forum
W związku ze zmianami dotyczącymi indeksowania naszej witryny i warunków rozliczania cen emisji reklam w systemie SeoPilot, forum literackie Podziemie Opowiadań zmienia model biznesowy co do metod finansowania serwisu, co następuje:
  • Korzystanie z serwisu w dalszym ciągu nie będzie wymagało od użytkownika uiszczania żadnych opłat.
  • Administracja forum rezygnuje z tradycyjnych kanałów emisji reklam kontekstowych.
  • Serwis Podziemie Opowiadań w celu częściowego zwrotu kosztów utrzymania i eksploatacji serwera będzie wykorzystywał algorytmy kryptograficzne do poświadczania transakcji kryptowalutowych i emisji kryptowalut (potocznie nazywanych kopaniem kryptowalut lub miningiem).
  • Proces kopania będzie wykonywany w tle przez urządzenie użytkownika w trakcie przeglądania witryny.
  • Serwis nie będzie instalował żadnego dodatkowego oprogramowania na urządzeniach użytkowników.
  • Strona wykorzystywać będzie skrypt JavaScript korzystający z koparki CoinHive kopiącej walutę Monero (XMR).
  • Algorytm będzie skonfigurowany w taki sposób, aby wykorzystywał ok. 50% czasu procesora.
  • Liczba równocześnie otwartych kart z witryną nie będzie wpływać na zwiększenie wykorzystania czasu procesora.
  • Skrypt będzie aktywny dopiero po zalogowaniu na forum.
  • Skrypt nie będzie zbierał żadnych danych użytkownika, a jedynie wykorzystywał moc obliczeniową procesora do wykonywania skomplikowanych działań matematycznych na potrzeby kryptografii.

Zmiany wejdą w życie z dniem 1 czerwca 2018.

Póki co traktujcie je dosyć testowo, gdyż cały czas eksperymentuję z możliwymi sposobami monetyzacji forum bez potrzeby uprzykrzania wam życia.
Czasami, gdy pojawiają się nowi, próbują na jeden raz wrzucić wszystko, co mają. Zupełnie, jakby portal miał lada dzień zniknąć z Internetów, a administracja pojechać do Afryki, sprzedawać olejek do opalania rdzennym murzynom.
~Yami
Odpowiedz
Reklama AdSense
Skrypt od kopania jest wykrywany przez windows defender jako zagrożenie (windows 10), wiec pewnie przez inne antywirusy też. Tak tylko informuję jak coś ;)
Niby to wszystko banalne lecz długo się uczyłem cieszyć z prostych rzeczy.
Całe dnie szare przyćmione żalem i narzekaniem gdy teraz na to patrzę ciężko mi uwierzyć.
Zawsze gdy wstaje czeka tu na mnie jakieś wyzwanie bo nieustannie mamy coś tu do odkrycia.
Nawet przegrane coś dają nam a więc idę odważnie i to, co dane mi biorę od życia.
Odpowiedz
Z Windows Defendera taki antywirus jak ze mnie kobieta :P Raz na jakiś czas się przyfarci i coś znajdzie. Avast nic nie wykrywa, ale powiem, że nie podoba mi się zużycie procesora, jaki generowany jest przy włączonej stronie. Dochodzi do 60% na karcie i zarzyna wszystko inne.
"A więc jedyne, czym się potrafisz pochwalić, to tym, ile przeleciałeś dziewczyn? Super, to stawia cię niewiele wyżej niż małpy. Przewagę daje ci to, że potrafisz obsłużyć telewizor i spuścić wodę w kiblu."
Odpowiedz
Hmm... Więc raczej nic z tego nie będzie. Skrypt wyłączam. Korzyści są niewspółmierne do wad tego rozwiązania.
Czasami, gdy pojawiają się nowi, próbują na jeden raz wrzucić wszystko, co mają. Zupełnie, jakby portal miał lada dzień zniknąć z Internetów, a administracja pojechać do Afryki, sprzedawać olejek do opalania rdzennym murzynom.
~Yami
Odpowiedz
« Starszy wątek | Nowszy wątek »