Podziemie Opowiadań
Zaloguj się
Login/Adres e-mail::
Hasło:
Nie pamiętam hasła
Nie masz konta?

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Tryby wyświetlania wątku
***(szybkie oddechy)
szybkie oddechy
po tanim alkoholu

twoje ręce
zaplątane we
włosy łonowe

zaryzykuję

powiem, że
nie lubię
małych penisów
Take my mind and take my pain
And heal

Odpowiedz
Reklama AdSense
Oooo, zastanawiało mnie, jak tak można zostawić tekst bez komentarza, szczególnie, że raczej ich tu niewiele.
Teraz już wiem.
Pozwolę sobie zapytać – to jest wiersz? Zapis wskazywałby na taki zamysł autorski, ale po lekturze tekstu mam wątpliwości, i to spore.
Tekst jest poszatkowany jak... jak coś bardzo źle pokrojonego.
Odpowiedz
Duś lubi, gdy wiersze nie są monotonne, Roll. A jest bez komentarza, bo pewnie nie było mnie tu jeszcze tak często. ;)
:* dla Cowboy'a, by się mu nie nudziło, gdy mnie nie ma na forum.
Odpowiedz
Niemonotonne – ok, mało kto lubi monotonię. ale jakbyś miała określić – jakie to jest?
Cytat:twoje ręce
zaplątane we
włosy łonowe
niech mi ktoś racjonalnie wyjaśni, dlaczego to jest tak podzielone, wtedy uznam. Ale to nie wygląda jak wiersz. Myśl jest, owszem, może nawet ciekawa, a mnie się o formę rozchodzi. Nie wystarczy kilka wyrazów dać w słupku, żeby był wiersz.
Odpowiedz
Słup to Ty masz w kopalni soli. :D
Nie powiem, przerzuciłabym to "we" do kolejnego wersu. Wiersze Duś zawsze były specyficzne, ale pozytywnie odbierane przez użytkowników Internetu.
Odpowiedz
Rollo, to jest właśnie owo łamanie konwencji, o które pytałeś :)
Wita gospodarz, właściciel, przełożony, osoba starsza. Jeśli nie jesteś żadnym z nich, używaj zwrotu WITAJ.
Odpowiedz
Reklama AdSense
1. Co to ma do rzeczy, czy były odbierane pozytywnie przez internautów?
2. Dobrze, niech będzie łamanie konwencji – w którym miejscu, jakiej konwencji i co ma na celu?
Odpowiedz
Cytat: 1. Co to ma do rzeczy, czy były odbierane pozytywnie przez internautów?
To, że są akceptowane, podobają się ludziom i widzą w nich sens. Zresztą to ona jest autorką i sama jest na tyle kompetentna, by decydować o wyglądzie wiersza. Szymborska też rzekomo miała specyficzne wiersze i zdania na temat jej twórczości były dość podzielone.
Cytat: 2. Dobrze, niech będzie łamanie konwencji – w którym miejscu, jakiej konwencji i co ma na celu?

Mogę znaleźć odpowiedź nawet i w Twoim komentarzu:
Cytat: Tekst jest poszatkowany jak... jak coś bardzo źle pokrojonego.
Odpowiedz
Cytat z mojego komentarza nie jest odpowiedzią na moje pytanie. Padło o konwencję i sposób jej łamania, a to zdanie jest zarzutem o przypadkowość, której Szymborskiej na pewno nie można zarzucić ;)
Odpowiedz
Napomnienie o Szymborskiej tyczyło się czegoś zupełnie innego, Roll. :) Sam widzisz, że "cięcie" wiersza jest dość specyficzne i wątpię, aby było przypadkowe. To też można podciągnąć pod łamanie konwencji, bo wiersze są zazwyczaj poukładane i niezbyt chaotyczne. Takie pytanie musiałbyś postawić samej autorce. Rzadko bywa na forum, ale z pewnością Ci odpowie, gdy tylko wejdzie i zobaczy posty przy swoim temacie. Proponuję zakończyć dyskusję, by nie oskarżono nas o spamowanie. :)
Odpowiedz
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości