Podziemie Opowiadań
Zaloguj się
Login/Adres e-mail::
Hasło:
Nie pamiętam hasła
Nie masz konta?

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Tryby wyświetlania wątku
Nie jestem
Nie jestem kowalem,
Tworzącym własny los.
Ani natchnionym poetą,
Opiewającym w balladach swą duszę.
Ani wszechświatem,
Na który ludzie spoglądaliby z ciekawością.
Ani celem,
Do którego warto dążyć.
Ani wartością,
Którą warto wyznawać. 
Ani barwą,
Upiększającą świat.
Ani nieszczęśnikiem,
Którego uczucia rzeczywiście są uczuciami.
Ani królem swego życia,
Który jest w nim najważniejszy.
Ani prastarym mędrcem,
Którego wiedza jest wskazówką.
A jedynie cieniem człowieka,
Błądzącym po ulicach.
Odpowiedz
Reklama AdSense
Po pierwsze tytuł: https://podziemieopowiadan.pl/forum/watek-pilne.html

Sprawa druga wiersz biały... meh Nie będę za dużo o tym pisała ani oceniał czy warto czy nie – jednym zdanie, dla nie cały czas jest to wiersz bez ambicji.

Generalnie wiersz jak dla mnie średni z naciskiem na słaby za wiersz biały. Ta sam konstrukcja zdania powtórzona dokładnie 9 razy – wielokrotne porównanie ciekawe ale trzeba by to inaczej zapisać. Pomysł raczej ciekawy, brakuje jednak mocnego podsumowania, zaskakującej puenty.

Na pierwszy rzut oka monotonny tekst, bez głębszego – jak dla mnie – przekazu. Jeśli jednak uda nam się odgarnąć to wszystko i dotrzeć do tego jak artysta miał pomysł – okazuje się ona całkiem niezły. Warto by jednak napisać ten wiersz jeszcze raz, zmienić podejście, spróbować czegoś nie szablonowego.

Przede wszystkim jednak, drogi autorze zrezygnuj z pisania białych wierszy.

PS. Mam nadzieję że nie byłem zbyt ostry i nie uciekniesz jeszcze z naszego forum :v.
Crax, do poprawek marsz! ~ Nawka
Odpowiedz
(18-04-2017, 23:32)Crax napisał(a): Po pierwsze tytuł: https://podziemieopowiadan.pl/forum/watek-pilne.html

Sprawa druga wiersz biały... meh Nie będę za dużo o tym pisała ani oceniał czy warto czy nie – jednym zdanie, dla nie cały czas jest to wiersz bez ambicji.

Generalnie wiersz jak dla mnie średni z naciskiem na słaby za wiersz biały. Ta sam konstrukcja zdania powtórzona dokładnie 9 razy – wielokrotne porównanie ciekawe ale trzeba by to inaczej zapisać. Pomysł raczej ciekawy, brakuje jednak mocnego podsumowania, zaskakującej puenty.

Na pierwszy rzut oka monotonny tekst, bez głębszego – jak dla mnie – przekazu. Jeśli jednak uda nam się odgarnąć to wszystko i dotrzeć do tego jak artysta miał pomysł – okazuje się ona całkiem niezły.  Warto by jednak napisać ten wiersz  jeszcze raz, zmienić podejście, spróbować czegoś nie szablonowego.

Przede wszystkim jednak, drogi autorze zrezygnuj z pisania białych wierszy.

PS. Mam nadzieję że nie byłem zbyt ostry i nie uciekniesz jeszcze z naszego forum :v.
Dziękuję za wszelkie uwagi :) Mogę zapytać, co jest złego w wierszach białych?
Odpowiedz
(19-04-2017, 15:11)Ellen napisał(a):
(18-04-2017, 23:32)Crax napisał(a): Sprawa druga wiersz biały... meh Nie będę za dużo o tym pisała ani oceniał czy warto czy nie – jednym zdanie, dla mnie cały czas jest to wiersz bez ambicji.

Generalnie wiersze mógłbym podzielić na dwie grupy, te lekkie i przyjemne i te cięższe, nad którymi muszę się jeszcze zastanowić, coś przeczytać czy przypomnieć. Poruszany przez ciebie temat nie jest tematem prostym. Osobiście uważam wiersze za rodzaj twórczości "skomplikowanej" czyli takiej gdzie autor po za jakimś tematem, musi poświęcić jeszcze dużo czasu na przemyślenie całej koncepcji. Zebranie rymów, liczenie sylab, czy zastosowanie odpowiednich związków stylistycznych wymaga dobrego rozplanowania. Wiersze białe są natomiast pójściem na łatwiznę – w efekcie otrzymujemy kilku zdaniowy opis na tematu, który nawet ciężko podać jakiejś analizie.

W nieco inny sposób, trochę satyrycznie pisali już o tym inni na naszym forum: https://podziemieopowiadan.pl/forum/wate...kilka.html

Po raz kolejny zwracam też uwagę, na tytuł.
Crax, do poprawek marsz! ~ Nawka
Odpowiedz
(23-04-2017, 20:35)Crax napisał(a):
(19-04-2017, 15:11)Ellen napisał(a):
(18-04-2017, 23:32)Crax napisał(a): Sprawa druga wiersz biały... meh Nie będę za dużo o tym pisała ani oceniał czy warto czy nie – jednym zdanie, dla mnie cały czas jest to wiersz bez ambicji.

Generalnie wiersze mógłbym podzielić na dwie grupy, te lekkie i przyjemne i te cięższe, nad którymi muszę się jeszcze zastanowić, coś przeczytać czy przypomnieć. Poruszany przez ciebie temat nie jest tematem prostym. Osobiście uważam wiersze za rodzaj twórczości "skomplikowanej" czyli takiej gdzie autor po za jakimś tematem, musi poświęcić jeszcze dużo czasu na przemyślenie całej koncepcji. Zebranie rymów, liczenie sylab, czy zastosowanie odpowiednich związków stylistycznych wymaga dobrego rozplanowania. Wiersze białe są natomiast pójściem na łatwiznę – w efekcie otrzymujemy kilku zdaniowy opis na tematu, który nawet ciężko podać jakiejś analizie.

W nieco inny sposób, trochę satyrycznie pisali już o tym inni na naszym forum: https://podziemieopowiadan.pl/forum/wate...kilka.html

Po raz kolejny zwracam też uwagę, na tytuł.

Racja, już poprawiam.
Odpowiedz
A ja się nie zgodzę!

Nie dość, że to wiersz biały, to jeszcze wolny <chociaż przypełzała tu interpunkcja>. A ja takie uwielbiam :D Skomentowałam dziś trzy wiersze i muszę przyznać, że póki co przełamałaś passę :D W gruncie rzeczy, jedyne, co bym ja zmieniła <ja, ale niekoniecznie Ty, bo to Twój wiersz> to... interpunkcja :D Wywaliłabym ją w kosmos :D <tak, jestem miłośnikiem interpunkcji w prozie, ale w poezji – nie xD>
Take my mind and take my pain
And heal

Odpowiedz
Reklama AdSense
(06-10-2017, 21:40)Duśka napisał(a): A ja się nie zgodzę!

Nie dość, że to wiersz biały, to jeszcze wolny <chociaż przypełzała tu interpunkcja>. A ja takie uwielbiam :D Skomentowałam dziś trzy wiersze i muszę przyznać, że póki co przełamałaś passę :D W gruncie rzeczy, jedyne, co bym ja zmieniła <ja, ale niekoniecznie Ty, bo to Twój wiersz> to... interpunkcja :D Wywaliłabym ją w kosmos :D <tak, jestem miłośnikiem interpunkcji w prozie, ale w poezji – nie xD>

Bardzo dziękuję :3
Odpowiedz
« Starszy wątek | Nowszy wątek »