Podziemie Opowiadań
Zaloguj się
Login/Adres e-mail::
Hasło:
Nie pamiętam hasła
Nie masz konta?

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Tryby wyświetlania wątku
Projekt ustawy o książce
Słuchajcie, nie wiem na ile to interesujące, ale chyba jednak dotyczy tematu, który nas tu gromadzi.
Wrócił jak bumerang pomysł wprowadzenia reglamentacji ustawowej cen książek lobbowany już od kilku lat przez Polską Izbę Książki.
Z samym projektem można zapoznać się tutaj:
http://www.pik.org.pl/upload/files/Ustaw...-02-20.pdf
Komentarzy w internecie jest pełno i po wpisaniu hasła w dowolnej wyszukiwarce na pewno zainteresowani coś znajdą.
Osobiście uważam, że pomysł fatalny, bo zmierzający de facto do podniesienia cen książek poprzez uniemożliwienie stosowania cen promocyjnych (vide art. 7 i 11 projektu), co w przypadku polskiego rynku jest strzałem w nie tyle w stopę czy kolano co wręcz w brzuch.
Z całą pewnością, wbrew zawartym w preambule deklaracjom, nie jest to projekt mający chronić interesy czytelników, wręcz odwrotnie: może obniżyć i tak już dramatycznie niski poziom czytelnictwa w Polsce.
Od strony legislacyjnej kawałek fatalnego prawa, źle napisanego, nieprecyzyjnego w zapisach i niespójnego z dotychczas stosowanym językiem ustawowym.

Pozdrawiam, Misiek
Odpowiedz
Reklama AdSense
Co za lewacki pomysł. Tfu.
Czasami, gdy pojawiają się nowi, próbują na jeden raz wrzucić wszystko, co mają. Zupełnie, jakby portal miał lada dzień zniknąć z Internetów, a administracja pojechać do Afryki, sprzedawać olejek do opalania rdzennym murzynom.
~Yami
Odpowiedz
Cytat:Od strony legislacyjnej kawałek fatalnego prawa, źle napisanego, nieprecyzyjnego w zapisach i niespójnego z dotychczas stosowanym językiem ustawowym.
Amjeryki to nikt nie odkrył :P Cóż, państwo chce dobrze, ale nikt nie powiedział, komu ma być dobrze. Bo na pewno nie nam, czytelnikom.
"A więc jedyne, czym się potrafisz pochwalić, to tym, ile przeleciałeś dziewczyn? Super, to stawia cię niewiele wyżej niż małpy. Przewagę daje ci to, że potrafisz obsłużyć telewizor i spuścić wodę w kiblu."
Odpowiedz
https://www.facebook.com/KJagiellonski/p...6657597699

Tę ustawę lobbuje Polska Izba Książki, takiej ustawy nie ma. A wczoraj Piotr Gliński wydał oficjalne dementi.
Sprawa jest rozdmuchiwana przez media.

Co do ustawy, to jest fatalna – ze względu na czytelnictwo, jednak jak podkreślam, to duże korporacje i media lobbują ten pomysł, a nie sam rząd. (Choć kto wie, co będzie w przyszłości).
Once bitten, twice shy.

Moje opowiadania:
Odcienie
Dream
Opowieści menelskie
Odpowiedz
(16-03-2017, 17:52)marookko napisał(a): https://www.facebook.com/KJagiellonski/p...6657597699

Tę ustawę lobbuje Polska Izba Książki, takiej ustawy nie ma. A wczoraj Piotr Gliński wydał oficjalne dementi.
Sprawa jest rozdmuchiwana przez media.

Co do ustawy, to jest fatalna – ze względu na czytelnictwo, jednak jak podkreślam, to duże korporacje i media lobbują ten pomysł, a nie sam rząd. (Choć kto wie, co będzie w przyszłości).

Wydał dementi? Ciekawe, bo projekt aktu prawnego takiej treści jest procedowany w jego ministerstwie. 
Albo więc p. Gliński kłamie albo nie wie, co się dzieje w podlegającej mu jednostce. Sam nie wiem co gorsze :)
Pisałem w swoim pierwszym poście, że jest to projekt lobbowany przez PIK. Poprzednia ekipa też się nad nim pochylała i na szczęście pomysł zarzuciła.
Sam fakt, że podobnej treści akt jest poważnie brany pod uwagę i trafia do prac legislacyjnych w dep.prawnym MKiDN uważam osobiście za niepokojący.
Stąd nie uważam, że należy sprawę uznać za rozdmuchaną przez media.
Odpowiedz
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości