Podziemie Opowiadań
Zaloguj się
Login/Adres e-mail::
Hasło:
Nie pamiętam hasła
Nie masz konta?
RejestracjaUżytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Tryby wyświetlania wątku
Kalendarz wydarzeń na forum oraz nowe aktywności
#1
Wiedzcie, iż usłyszałem wasze szlochy i wzdychania... oraz sapanie Hella. I oto przybyłem, by wam oświadczyć tę dobrą nowinę o rzeczach, które mają nadejść.

A teraz na poważnie. Poniżej podaję wam link do publicznego kalendarza wydarzeń na podziemiu. W oryginale były ładne kolorki, które wyróżniały poszczególne sekcje, ale po udostępnieniu poznikały :c Ale wierzę, że się rozczytacie :)

https://calendar.google.com/calendar/emb...ope/WarsawTo teraz sobie wytłumaczmy, co jest pięć i czego ciekawego można będzie się na Podziemiu spodziewać. Zacznijmy od wydarzeń specjalnych:

Konkurs Mole Pisarskie — Ogólnopolski konkurs pisarski organizowany przez nasze forum w ramach światowego dnia książki i praw autorskich. Szczegóły wraz z dokładnym regulaminem pojawią się na początku marca. Póki co mogę jedynie zdradzić, że czas na nadsyłanie prac to 32 dni w ciągu których będzie można wysyłać nam prace (będzie do tego celu przeznaczony specjalny formularz rejestracyjny). Po zakończeniu zbierania tekstów jury wybierze spośród nich pierwsze, drugie i trzecie miejsce. W konkursie przewidywane są nagrody rzeczowe. Odwołany ze względu na zbyt niską aktywność użytkowników. Powrócimy z tym pomysłem w 2018 roku, jak uda nam się uzyskać jakiś sensowny ruch na forum.
Forumowe Złote Pióro — przyznawane dla najlepszego tekstu opublikowane na forum w roku 2017. Wybierane przez administrację wraz z gronem sprawdzających.


Kwartalniki:

Planuję powoli wrócić do publikacji forumowych magazynów literackich w planie trzymiesięcznym. Będą to dwa magazyny — Ze stron Podziemia oraz Literator. Ten pierwszy jest dziedzicem Le Souterrain oraz Souterrain Noveau, czyli mówiąc wprost, będą w nim publikowane dobre jakościowo, skończone teksty z naszego forum. Drugi natomiast będzie przeznaczony na artykuły o pisaniu, tj. recenzje, newsy oraz poradniki pisarskie. Ich plan publikacyjny ma wyglądać w taki sposób, że jeśli w jednym miesiącu pojawią się strony, to w następnym można się spodziewać literatora, po którym będzie następował miesiąc przerwy i cykl zacznie się od nowa. Oczywiście jest to jedynie pobłażliwe życzenie względem samego siebie i fakt wykonania tego planu w dużej mierze będzie wiązać się z tym, czy znajdzie się ktoś, kto będzie chciał ze mną te kwartalniki współtworzyć.


Pojedynki pisarskie:

Czyli temat, dla którego tutaj przyszliście. Zamiast dawnych Warsztatów twórczych mamy przewidziane dwie metody pojedynków:
Forumowe popisy — konkurs powtarzający się do ośmiu razy w roku. Podobny w swej formie do WT. W poniedziałek wypadający na pierwszy lub ostatni tydzień miesiąca ogłaszany będzie temat wraz z wytycznymi konkursu. Od tego momentu pisarze mają 14 dni na nadsyłanie tekstów poprzez wyznaczony do tego dział. Po upływie tego terminu, w poniedziałek publikowane są niejawnie teksty w celu ogólnoforumowego głosowania na najlepszy z nich, które również będzie trwać 14 dni. W tym czasie osoby niebiorące udziału w konkursie mogą również komentować teksty.
Starcia pisarskich tytanów — udostępnimy specjalny dział pełniący funkcję areny walk. Użytkownik szukający wyzwania będzie mógł wyzwać innego, konkretnego użytkownika forum lub rzucić rękawicę w tłum do podjęcia wyzwania przez kogokolwiek chętnego. Forma i temat pracy oraz termin jej nadsyłania są uzgadniane pomiędzy stronami pojedynku. Następnie obaj zawodnicy wysyłają swoje teksty do któregoś z administratorów, aby ten mógł je opublikować w celu anonimowego głosowania. Wygranego czeka sława i chwała, a przegranego płacz i zgrzytanie zębów.


Nidraksowe warsztaty twórcze:

W przeciwieństwie do poprzednich warsztatów, tutaj faktycznie planowany jest kurs wraz z ćwiczeniami mającymi pomóc w wyrobieniu nawyku pisarskiego, poprawy swojego warsztatu oraz ogólnego, wzajemnego ostrzenia się. No i przede wszystkim osoby biorące w nich udział mogą liczyć na ekskluzywne względy admina, gdyż będę zobowiązany przeczytać i ocenić każdy tekst moich kursantów :) Tutaj konkretnych terminów jeszcze nie ma, z prostego względu: wszystko zależy od tego, czy i jak szybko zbierzemy klasę na warsztaty. Zgłaszać możecie od teraz. Najlepiej przez pw na forum. Jeśli ktoś ma dodatkowe pytania, to proszę je zadawać, a chętnie odpowiem.
Czasami, gdy pojawiają się nowi, próbują na jeden raz wrzucić wszystko, co mają. Zupełnie, jakby portal miał lada dzień zniknąć z Internetów, a administracja pojechać do Afryki, sprzedawać olejek do opalania rdzennym murzynom.
~Yami
Odpowiedz
Reklama AdSense
#2
Plany bardzo ambitne.
Pozostaje tylko jedno zasadnicze pytanie: czy są realne?
Niewiele jest tu tekstów skończonych, większość z aktualnie zamieszczanych są powieściami.
Nie narzekam jednak.
Jeżeli forum wyznaczy ambitne cele, może zachęci liczne grono obserwatorów do pracy. Oby.
ludzi poznawaj według paraboli, nie hiperboli
Odpowiedz
#3
(12-02-2017, 22:13)burak napisał(a): Niewiele jest tu tekstów skończonych, większość z aktualnie zamieszczanych są powieściami.
Mamy ich jak na razie 97, plus miniatury i poezja. Na jakiś czas wystarczy, zwłaszcza że, jak sam zauważyłeś, większość to powieści, więc będą się pojawiać w kwartalniku we fragmentach :)

A zawsze możemy się jeszcze posiłkować tekstami z byłych WT :)
Czasami, gdy pojawiają się nowi, próbują na jeden raz wrzucić wszystko, co mają. Zupełnie, jakby portal miał lada dzień zniknąć z Internetów, a administracja pojechać do Afryki, sprzedawać olejek do opalania rdzennym murzynom.
~Yami
Odpowiedz
#4
Kalendarz został zaktualizowany.
Czasami, gdy pojawiają się nowi, próbują na jeden raz wrzucić wszystko, co mają. Zupełnie, jakby portal miał lada dzień zniknąć z Internetów, a administracja pojechać do Afryki, sprzedawać olejek do opalania rdzennym murzynom.
~Yami
Odpowiedz
« Starszy wątek | Nowszy wątek »


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Finansowanie forum Nidrax 3 2,158 10-07-2016, 23:19
Ostatni post: Hellbringer
  Nowa wersja forum – wątek remontowy Nidrax 21 9,577 22-12-2015, 14:19
Ostatni post: Nidrax
  Przerwa techniczna na forum Nidrax 0 2,132 10-09-2015, 14:47
Ostatni post: Nidrax
  Zaostrzenie zasad zachowania na Forum i Shoutboxie Naxster 0 2,465 15-01-2014, 22:52
Ostatni post: Naxster
  Nowe buttony Nidrax 0 2,915 29-01-2011, 21:21
Ostatni post: Nidrax

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości