Podziemie Opowiadań
Zaloguj się
Login/Adres e-mail::
Hasło:
Nie pamiętam hasła
Nie masz konta?

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wątek zamknięty 
Tryby wyświetlania wątku
Fantasy 1 Rozdział mojej powieści
Powieść w stanie surówki (załącznik PDF).
Pytanie brzmi czy kogoś interesuje taka forma literacka i temat.
Z czasem będę załączał kolejne R bardziej rozbudowane.

Załączone pliki
.pdf   Nieskończony Świat - Misja 1.pdf (Rozmiar: 355.51 KB / Pobrań: 15)
Reklama AdSense
Witam.
Radzę zapoznać się z regulaminem forum. Jeżeli chcesz poznać opinię o swojej twórczości, powinieneś wrzucać fragmenty, a nie podawać linki.
ludzi poznawaj według paraboli, nie hiperboli
(27-01-2017, 00:13)burak napisał(a): Witam.
Radzę zapoznać się z regulaminem forum. Jeżeli chcesz poznać opinię o swojej twórczości, powinieneś wrzucać fragmenty, a nie podawać linki.

W moim poście nie ma linków.
(27-01-2017, 00:19)NieskończonyŚwiat napisał(a):

Do regulaminu zajrzyj swoją drogą, ale przede wszystkim wejdź w jakikolwiek wątek z tekstem. Zobacz, jak został opublikowany tekst. Porównaj z tym, jak ty to zrobiłeś. I wrzuć opowiadanie zgodnie z zasadami tego forum. Powiem jedno, co już chyba parę razy mówił @StuGraMP: to nie jest forum korektorskie.
Roboty nie wyrywają ludziom rąk, gdy tamci robią błędy w opowiadaniach, a Vetbacca – tak ~ Nidrax
(27-01-2017, 15:50)Vetala napisał(a):
(27-01-2017, 00:19)NieskończonyŚwiat napisał(a):

Do regulaminu zajrzyj swoją drogą, ale przede wszystkim wejdź w jakikolwiek wątek z tekstem. Zobacz, jak został opublikowany tekst. Porównaj z tym, jak ty to zrobiłeś. I wrzuć opowiadanie zgodnie z zasadami tego forum. Powiem jedno, co już chyba parę razy mówił @StuGraMP: to nie jest forum korektorskie.
Forum "Podziemnych Opowiadań" nie posiada konwersji formatów. Jedyny sposób na opublikowanie tekstu bez bawienia się przez dłuższy czas w rozpracowywanie edytowania jest użycie załącznika. Co nie jest konieczne w formie załącznika PDF (który nie narusza regulaminu forum). 
Co do komentarza "to nie jest forum korektorskie", nie wymagam korekty ani komentarzy formy stylistycznej a jedynie proszę o udzielenie opinii na temat tematyki opowiadania.
(27-01-2017, 23:39)NieskończonyŚwiat napisał(a): Forum "Podziemnych Opowiadań" nie posiada konwersji formatów. Jedyny sposób na opublikowanie tekstu bez bawienia się przez dłuższy czas w rozpracowywanie edytowania jest użycie załącznika. Co nie jest konieczne w formie załącznika PDF (który nie narusza regulaminu forum). 
Co do komentarza "to nie jest forum korektorskie", nie wymagam korekty ani komentarzy formy stylistycznej a jedynie proszę o udzielenie  opinii na temat tematyki opowiadania.

Publikując tekst, wrzucasz go NA forum. Do posta. Nie do załącznika, nawet jeśli regulamin nie mówi, że to zabronione. Wiesz, dlaczego mówiłam Ci, żebyś zajrzał do innych wątków z tekstami? Bo ŻADEN z nich nie został wrzucony w formie załącznika. Nawet teksty, których ilość stron przekroczyła sto albo i dwieście.

I wiesz, co Ci powiem? Niechęć do "rozpracowywania edytowania" to nie jest oszczędność czasu. Dla mnie to jest lenistwo i brak kultury wobec użytkowników forum. Bo skoro panuje zasada, że teksty lądują w postach, to na jakiej podstawie Twój tekst ma być wyjątkiem? Bo Ci się nie chce? No i skoro jest na forum opcja formatowania tekstu, to raczej w konkretnym celu, a nie po to, żeby szukać tego "jedynego sposobu" na uniknięcie używania jej. Poza tym naprawdę nie wiem, co to za problem, żeby "rozpracować edytowanie". Wszystko, czego możesz potrzebować, masz na pasku u góry. Wygląda to praktycznie tak samo jak edytor tekstu typu Word, a jeśli nie wiadomo, co dany symbol oznacza, wystarczy najechać kursorem. Jedyną rzeczą, która może być nieintuicyjna, jest tag na wcięcie akapitowe – [p.] bez kropki. Ale to sprawa wałkowana pod tyloma tekstami, że w zasadzie wystarczy wejść w pierwszy lepszy wątek, żeby już wiedzieć, o co chodzi. :p Poza tym – uwaga – zawsze można napisać do osoby z kolorowym nickiem i zapytać. Nie wiem zatem, co tu jest trudnego. Wrzucasz fragment tekstu do posta, kopiujesz tag akapitowy, wklejasz tam, gdzie trzeba, justujesz tekst i to w zasadzie tyle. Faktycznie, front robót, można się spocić.

A co do faktu, że nie wymagasz korekty ani formy stylistycznej... Trudno, poprawki tego typu i tak dostaniesz (a z tego co widziałam w tym załączniku, zdecydowanie przydałoby Ci się głębsze zaznajomienie z interpunkcją). Teksty na forum wystawiają opinię całej społeczności, więc nie może w nich być tony byków. Ale cóż, skoro czytałeś regulamin, to sądzę, że kawałek o wprowadzaniu poprawek również. :) Forum daje sprawdzającym (i "zwykłym" użytkownikom, jeśli chcą, też) możliwość przejrzystego i możliwie wygodnego zaznaczania błędów i innych rzeczy w tekście. Załącznik w PDF-ie nie.

To tyle. Więcej ode mnie nie usłyszysz, chyba że wrzucisz tekst do posta jak przystało na to forum. Albo napiszesz jeszcze coś, co mnie sprowokuje. :p
Roboty nie wyrywają ludziom rąk, gdy tamci robią błędy w opowiadaniach, a Vetbacca – tak ~ Nidrax
Reklama AdSense
(28-01-2017, 09:51)Vetala napisał(a):
(27-01-2017, 23:39)NieskończonyŚwiat napisał(a): Forum "Podziemnych Opowiadań" nie posiada konwersji formatów. Jedyny sposób na opublikowanie tekstu bez bawienia się przez dłuższy czas w rozpracowywanie edytowania jest użycie załącznika. Co nie jest konieczne w formie załącznika PDF (który nie narusza regulaminu forum). 
Co do komentarza "to nie jest forum korektorskie", nie wymagam korekty ani komentarzy formy stylistycznej a jedynie proszę o udzielenie  opinii na temat tematyki opowiadania.

Publikując tekst, wrzucasz go NA forum. Do posta. Nie do załącznika, nawet jeśli regulamin nie mówi, że to zabronione. Wiesz, dlaczego mówiłam Ci, żebyś zajrzał do innych wątków z tekstami? Bo ŻADEN z nich nie został wrzucony w formie załącznika. Nawet teksty, których ilość stron przekroczyła sto albo i dwieście.

I wiesz, co Ci powiem? Niechęć do "rozpracowywania edytowania" to nie jest oszczędność czasu. Dla mnie to jest lenistwo i brak kultury wobec użytkowników forum. Bo skoro panuje zasada, że teksty lądują w postach, to na jakiej podstawie Twój tekst ma być wyjątkiem? Bo Ci się nie chce? No i skoro jest na forum opcja formatowania tekstu, to raczej w konkretnym celu, a nie po to, żeby szukać tego "jedynego sposobu" na uniknięcie używania jej. Poza tym naprawdę nie wiem, co to za problem, żeby "rozpracować edytowanie". Wszystko, czego możesz potrzebować, masz na pasku u góry. Wygląda to praktycznie tak samo jak edytor tekstu typu Word, a jeśli nie wiadomo, co dany symbol oznacza, wystarczy najechać kursorem. Jedyną rzeczą, która może być nieintuicyjna, jest tag na wcięcie akapitowe – [p.] bez kropki. Ale to sprawa wałkowana pod tyloma tekstami, że w zasadzie wystarczy wejść w pierwszy lepszy wątek, żeby już wiedzieć, o co chodzi. :p Poza tym – uwaga – zawsze można napisać do osoby z kolorowym nickiem i zapytać. Nie wiem zatem, co tu jest trudnego. Wrzucasz fragment tekstu do posta, kopiujesz tag akapitowy, wklejasz tam, gdzie trzeba, justujesz tekst i to w zasadzie tyle. Faktycznie, front robót, można się spocić.

A co do faktu, że nie wymagasz korekty ani formy stylistycznej... Trudno, poprawki tego typu i tak dostaniesz (a z tego co widziałam w tym załączniku, zdecydowanie przydałoby Ci się głębsze zaznajomienie z interpunkcją). Teksty na forum wystawiają opinię całej społeczności, więc nie może w nich być tony byków. Ale cóż, skoro czytałeś regulamin, to sądzę, że kawałek o wprowadzaniu poprawek również. :) Forum daje sprawdzającym (i "zwykłym" użytkownikom, jeśli chcą, też) możliwość przejrzystego i możliwie wygodnego zaznaczania błędów i innych rzeczy w tekście. Załącznik w PDF-ie nie.

To tyle. Więcej ode mnie nie usłyszysz, chyba że wrzucisz tekst do posta jak przystało na to forum. Albo napiszesz jeszcze coś, co mnie sprowokuje.  
Wyświetlenie postu nie wymaga ściągnięcia pliku, plik automatycznie otwiera się w kolejnym oknie w formacie pdf. Poprzez załączanie plików z tytułami 1,2,3,4,5,6 ...itp tworzę interaktywne menu umożliwiające czytelnikowi z dużą łatwością przechodzenie z posta do posta. 
W ten sposób jestem wstanie, oraz umożliwiam dużo łatwiejszy dostęp. 
Co do twojego komentarza, kładącego nacisk na ogół użytkowników oraz ich zwyczaje, szanuję jednak uważam, że każdy ma prawo do swojej sfery komfortu (tak jak nigdy nie będę kwestionował cudzych praktyk, tak samemu doceniam ludzi którzy potrafią uszanować moją opinię.)
Co do argumentu o lenistwie: tak jak wcześniej napisałem w pierwszym poście "jest to surówka", sama nazwa wskazuje na niedopracowanie, zamierzam się zająć edytowaniem dopiero po napisaniu 10 roz, (tracę wenę gdy odtwarzam i edytuję tekst).
                                                                                                                              Pozdrawiam
StuGraMP napisał 05-02-2017, 19:24:
Tak dla ścisłości – PDF wymaga odpowiedniej aplikacji. Jakim prawem zmuszasz do instalowania, bądź korzystania on-line z tego typu programów. Ma być tekst wrzucony na forum i koniec dyskusji.
Ech, więc tak.

1) Nie "1 Rozdział", tylko "Pierwszy rozdział"
2) Zapewniam, że do pisania powieści jest Ci baaaardzo daleko. W sumie jak dużej części z nas.
3) Z forum korzystają nie tylko użytkownicy PCtów. Ba samo forum kładzie duży nacisk na użytkowników mobilnych, dlatego NIEDOZWOLONE jest nadmierne formatowanie, w tym ingerowanie w krój i rozmiar czcionki całego tekstu, a tym bardziej umieszczanie go w formacie PDF, bo na telefonie nikt nie będzie sobie specjalnie powiększał widoku, by rozczytać to, co napaćkałeś na dokumencie A4 z marginesami na 1/4 strony.
4) Jedna praca ma się znajdować w jednym wątku. Nie twórz dwudziestu tematów na forum, po jednym dla każdej części tego samego dzieła. Tytuł sugeruje, że planujesz wrzucać każdy rozdział w osobnym wątku.
5) Długość tekstu przekracza już i tak zawyżony górny limit długości fragmentu, który można jednorazowo publikować.
6) Poprzez załączanie plików z tytułami 1,2,3,4,5,6 ...itp tworzę interaktywne menu umożliwiające czytelnikowi z dużą łatwością przechodzenie z posta do posta.  W ten sposób jestem wstanie, oraz umożliwiam dużo łatwiejszy dostęp. — nie, nie jest dużo łatwiejszy. Jest upierdliwy.  Tu masz przykłady, jak się robi spis treści, bez kombinowania i utrudniania innym życia:
https://podziemieopowiadan.pl/forum/wate...atium.html
https://podziemieopowiadan.pl/forum/wate...uktor.html
https://podziemieopowiadan.pl/forum/wate...jonki.html
https://podziemieopowiadan.pl/forum/wate...nosci.html

Co do samej formy: piszesz powieść czy wpis na PFBie? Nie ma tu żadnych wcięć akapitowych, połowa dokumentu wygląda jak jakaś instrukcja do gry RPG, a nie tekst literacki – jakieś tabelki, całe sekcje gwałcące oczy czerwonym fontem, mnożniki, ekspiriensy, szanse na efekty specjalne. Ty tak serio?
O brakach w interpunkcji i fleksji, których już na pierwszy rzut oka widziałem sporo, nie wspomnę.

Nie traktujesz czytelnika poważnie ani z najmniejszą odrobiną szacunku do niego i jego oczu, a sam oczekujesz poważnej opinii na temat tekstu? W dzisiejszym, chorym społeczeństwie może i mamy skrzywione mierniki społeczne, ale to pisarz powinien się dostosować do czytelnika, a nie on do niego. Wątek zamykam i archiwizuję. Jeśli traktujesz to, co piszesz, na poważnie, to wrzucisz tutaj tekst jeszcze raz w takiej formie, jak publikuje tutaj każdy autor. I nadając jej jakiś sensowny tytuł.
Czasami, gdy pojawiają się nowi, próbują na jeden raz wrzucić wszystko, co mają. Zupełnie, jakby portal miał lada dzień zniknąć z Internetów, a administracja pojechać do Afryki, sprzedawać olejek do opalania rdzennym murzynom.
~Yami
« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Wątek zamknięty