Podziemie Opowiadań
Zaloguj się
Login/Adres e-mail::
Hasło:
Nie pamiętam hasła
Nie masz konta?

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Ankieta: Która praca według ciebie jest najlepsza?
Pierwsza
42.86%
3 42.86%
Druga
57.14%
4 57.14%
Trzecia
0%
0 0%
Razem 7 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Tryby wyświetlania wątku
Podsumowanie "To nie tak miało się skończyć"
Dobiegła końca kolejna edycja "Tańcu z gw..." ekhm. Jeszcze raz.

Dobiegła końca kolejna edycja "Warsztatów twórczych"! Tym razem tematem było To nie tak miało się skończyć. Nadeszły łącznie trzy prace, więc jest całkiem nieźle. W takim tempie może się uda utrzymać comiesięczne edycje – o ile będzie ktoś zainteresowany. Podziękowania lecą jak zwykle do wszystkich uczestników! Tradycyjną nagrodą jest wirtualny uścisk dłoni od administracji i woźnego oraz zielona pelerynka, tym razem wygrzewana przez Hellbringera.

Spoiler: Pierwszy tekst
Spoiler: Drugi tekst
Spoiler: Trzeci tekst

Miłej lektury!
"A więc jedyne, czym się potrafisz pochwalić, to tym, ile przeleciałeś dziewczyn? Super, to stawia cię niewiele wyżej niż małpy. Przewagę daje ci to, że potrafisz obsłużyć telewizor i spuścić wodę w kiblu."
Reklama AdSense
WT nie umarło :) Trzy teksty to nieźle, jak na naszych leniwych userów. Gratuluję tym, którzy nadesłali teksty, a pozostałych proszę o komentarze, krytykę i głosowanie.
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.
Michaił Bułhakow – Mistrz i Małgorzata
O, trzy teksty, jak miło. :D Gratuluję wszystkim uczestnikom chęci i pomysłów. :)

Tekst pierwszy:
Spoiler:
Tekst drugi:
Spoiler:
Trzeci tekst:
Spoiler:
Ode mnie to tyle, drodzy uczestnicy. :) Postaraliście się, nie było łatwo wybrać. :p
Roboty nie wyrywają ludziom rąk, gdy tamci robią błędy w opowiadaniach, a Vetbacca – tak ~ Nidrax
Mistrzowski poziom, mam już nawet pewno podejrzenia co do autorów...

Przy okazji dziękuje Naw za wiadomość zachęcającą do udziału. Coś tam miałem przygotowane i mało brakło do wysłania – sam z siebie jestem nie zadowolony. Mimo wszystko tekst mam, co dalej zobaczymy...

Tym bardziej powinienem ocenić teksty, tak że:
Tekst pierwszy:
Spoiler:

Tekst drugi:
Spoiler:
Tekst trzeci:
Spoiler:

Gratuluje uczestnikom i życzę przewodzenia w dalszych pracach.
Crax, do poprawek marsz! ~ Nawka
Tekst pierwszy:
Spoiler:

Tekst drugi:
Spoiler:

Tekst trzeci:

Spoiler:

Wybór jest trudny. Każdy wygrałby w innych kategoriach. – Kategoria najbardziej wg mnie trafiający w temat – Kategoria, która przyniosła mi najwięcej przyjemności.  – Kategoria, która przyniosła mi najwięcej uśmiechu na twarzy.
And the Oskar goes to...
Once bitten, twice shy.

Moje opowiadania:
Odcienie
Dream
Opowieści menelskie
Proszę państwa, teksty idą łeb w łeb. Dorzućcie trochę ocen, może uda się wyłonić zwycięzcę :)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.
Reklama AdSense
Nie uda się, a przynajmniej nie dzięki mnie, Naw.

Oddałem swój głos na drugą pracę. Chciałbym poświęcić chwilę wyjaśnieniu: otóż pierwszy tekst w warstwie stylistycznej moim zdaniem jest równie dobry, co drugi, ale natychmiast chcę zaznaczyć, że to nie skreśla trzeciego. Też jest dobry, ale kiedy ma już dojść do oceny, to, niestety, musi być „gorszy”, skoro jakiś spośród tych trzech mam wybrać. Zastanawiałem się dość długo, ale w końcu kryterium, które przesądziło, było prawdopodobieństwo. Obie historie są prawdopodobne, dobrze skrojone, ale pomyślałem, że pierwszy tekst wybijał mi się przez zakończenie jako taki... populistyczny z lekka. To zarzut, jaki mogę głównie sobie przytoczyć w swoim pisarstwie, niemniej jednak pierwszy tekst moim zdaniem miał pociągnąć za struny mojej wrażliwości mocno, a drugi słabo, ale na dłużej. Może nie mówię tego składnie i zrozumiale, ale uważam po prostu, że drugi tekst zawiera bardziej prawdopodobny scenariusz wydarzeń i dlatego go wybrałem.
Minął tydzień na głosowanie, a więc czas na podsumowanie! (Wcale o nim nie zapomniałem. Wcale nie przypomniałem sobie o tym, kiedy Hell teraz skomentował.)
Ek-hem.
A więc!
Gratuluję uczestnikom za wzięcie udziału oraz wszystkim oceniającym za przeczytanie i ocenienie prac! Bez was to by się nie udało! (Poważnie, ciężko coś takiego zorganizować, kiedy nie ma nikogo.) Rywalizacja była dosyć zaciekła między dwoma tekstami, a trzeci, choć wciąż dobry, niestety nie zgarnął żadnego głosu...
Przechodząc do podsumowania właściwego.
Zostało oddanych łącznie siedem głosów.

Tekst pierwszy: Misiek z Jonki, trzy głosy!
Tekst drugi: Burak, cztery głosy!
Tekst trzeci: Nawka, brak głosów :(

Jeszcze raz gratulacje wszystkim uczestnikom! Do czasu następnych WT, zieloną pelerynkę otrzymuje tym razem Burak!
"A więc jedyne, czym się potrafisz pochwalić, to tym, ile przeleciałeś dziewczyn? Super, to stawia cię niewiele wyżej niż małpy. Przewagę daje ci to, że potrafisz obsłużyć telewizor i spuścić wodę w kiblu."
To nie tak miało się skończyć...

Dziękuję wszystkim, którzy oddali głosy. Przede wszystkim podziękowanie kieruję do:
– kibiców piłkarskich
– żonatych, którzy znają ten ból
– posiadaczy psów
– panien, które nigdy takie nie będą
– mężatek, które się nie przyznają ...

:D
ludzi poznawaj według paraboli, nie hiperboli
Teraz mogę się odnieść do tekstów. Osobiście zagłosowałam na tekst Miśka. Mimo że rozwiązanie nasuwało się samo, gdyż śmierć motocyklisty byłaby zbyt oczywista, to sposób, w jaki opisałeś jazdę motocyklem, adrenalinę, ryzyko, bardzo mi się podobał, trafiał do wyobraźni. Zupełnie inny był tekst Buraka, tragikomedia dość wiernie opisująca męczarnie kibica, któremu cały świat rzuca kłody pod nogi, a szczególnie małżonka, żeby on, nieszczęśnik, tego meczu nie oglądał. Trochę przypominało mi to znany kabaret. Musiałam jednak wybrać i wybrałam właśnie tak. Żeby była jasność, nie wiedziałam, czyje teksty mam przed oczami. Gratuluję obu panom, a szczególnie Burakowi, będzie ci ładnie w zielonym :)
Jeśli chodzi o mój tekst, to mogę jedynie przeprosić. Napisałam w pracy, a później nie miałam czasu dopracować, a nawet poprawić, więc wybaczcie. Przynajmniej było więcej tekstów :)
« Starszy wątek | Nowszy wątek »