Podziemie Opowiadań
Zaloguj się
Login/Adres e-mail::
Hasło:
Nie pamiętam hasła
Nie masz konta?

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Ankieta: Który tekst jest według ciebie najlepszy?
Tekst pierwszy
100.00%
5 100.00%
Tekst drugi
0%
0 0%
Razem 5 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Tryby wyświetlania wątku
Podsumowanie "Metr pod gwiazdami"
Dun, dun, dun!

Z lekkim poślizgiem czasowym, ale zawsze!
Czas na podsumowanie! Tym razem nadeszły do nas dwie prace. Z mojej perspektywy ciężko powiedzieć, czy temat był ciężki czy nie – miałem w głowie jakiś pomysł, ale nie miałem za bardzo czasu. Rzeczywistość i obowiązki uderzyły nieco mocniej, niż się spodziewałem.
W każdym razie. Od ostatniej edycji minęło pół roku (sic!). Cóż wiele mówić, składa się na to wiele czynników, ale to nie jest czas na wyliczanie ich wszystkich. Zamiast tego, czas na teksty!
Zapraszam do czytania i oceniania!

Spoiler: Tekst pierwszy

Spoiler: Tekst drugi
"A więc jedyne, czym się potrafisz pochwalić, to tym, ile przeleciałeś dziewczyn? Super, to stawia cię niewiele wyżej niż małpy. Przewagę daje ci to, że potrafisz obsłużyć telewizor i spuścić wodę w kiblu."
Reklama AdSense
Obiecałam, że zerknę, to zerknęłam. :)

Tekst pierwszy:
Spoiler:

Tekst drugi:
Spoiler:

Nie będę się chwalić, na który głosowałam, ale chyba nietrudno wywnioskować po moim komentarzu. :p
Roboty nie wyrywają ludziom rąk, gdy tamci robią błędy w opowiadaniach, a Vetbacca – tak ~ Nidrax
(17-10-2016, 16:15)epoN napisał(a): Dun, dun, dun!

Z lekkim poślizgiem czasowym, ale zawsze!
Czas na podsumowanie! Tym razem nadeszły do nas dwie prace. Z mojej perspektywy ciężko powiedzieć, czy temat był ciężki czy nie – miałem w głowie jakiś pomysł, ale nie miałem za bardzo czasu. Rzeczywistość i obowiązki uderzyły nieco mocniej, niż się spodziewałem.
W każdym razie. Od ostatniej edycji minęło pół roku (sic!). Cóż wiele mówić, składa się na to wiele czynników, ale to nie jest czas na wyliczanie ich wszystkich. Zamiast tego, czas na teksty!
Zapraszam do czytania i oceniania!

Spoiler: Tekst pierwszy

Spoiler: Tekst drugi

Tekst pierwszy zawiera niewiele błędów, ale o jednym muszę wspomnieć. Jeśli dobrze zapamiętałam: "tępo neurotransferu", a powinno być "tempo neurotransferu". Przydługie, niezbyt dobrze skomponowane zdania, które momentami nużą, tym bardziej, że pełno w nich obcych zwrotów i szczegółów. Niemniej opowiadanie jest o czymś, opowiada historię, choć zakończenie ucięte siekierą, jakby autor się znudził. Lepiej było zrezygnować z tych szczegółów w pierwszej części, a rozwinąć zakończenie.

Tekst drugi jest dobrze napisany, trochę błędów, choć muszę cię upomnieć, że dwaj panowie to "obaj", a nie "oboje". Historia leci gładko, dobrze się to czyta. Jeśli jednak chodzi o treść, to niestety jest o niczym. Niby o demokracji, niby o polityce, a właściwie o jej najgorszej stronie, ale nie ma w nim nic nowego, nic, czego by przeciętny człowiek nie znał. Politycy mają to do siebie, że obywatel to dodatek do butonierki, do "jego ego" (niefajny rym).

Przeczytałam jeszcze raz oba teksty, ponieważ wcześniej zrobiłam to w pracy, na szybko, i trochę zweryfikowałam swoją opinię. Zapomniałam też dodać, że obu uczestnikom gratuluję, że podjęli się tego tematu, a nie był łatwy. Szkoda tylko, że tak mało chętnych do pisania. Przynajmniej poczytajcie i oceńcie pracę tych uczestników. Należeć do grona tego forum do czegoś zobowiązuje, nie tylko do zachwytów nad własnym talentem.
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.
Michaił Bułhakow – Mistrz i Małgorzata
Powiedziano mi, że każdy użyszkodnik Podziemia może skomentować i ocenić (dzięki Arnubis!), co niniejszym czynię.

Tekst pierwszy:
Kawałek z początku zainteresował opisem wielu nowoczesnych technologii, które mają ułatwiać bohaterowi życie.
Chociaż bohater nie lubiący porannej kawy, za którą ja bym się zawsze dał posiekać, nie wzbudził w pierwszej chwili mojej sympatii. 
Szybko niestety znużył mnie ten opis. W zasadzie zero akcji, a myśli czy przeżycia bohatera zupełnie płaskie, niemal papierowe, pozbawione emocji.
I później nagle spotkanie, wspomnienie i bum: całkiem spora dawka emocji. Zakończenie, którego się nie spodziewałem.
Nie wiem, czy dobrze rozumiem intencje Autora, ale ja odnajduję w tym opowiadaniu pewną nostalgię za światem normalnych uczuć i emocji, zwykłego życia. Może nawet przestrogę przed zbytnią 'technologizacją' życia i ceną, jaką przyjdzie ludziom za to zapłacić. Nie wiem, być może tylko imputuję Autorowi i stworzonym przezeń bohaterom własne obawy, które czasem się pojawiają.
W każdym bądź razie tekst jako całość, z tym kontrastem między środkowym fragmentem a zakończeniem, mnie się podobał.

Tekst drugi:
Przeczytało się gładko. Krótki, zwarty fragment. Szczerze pisząc, nie przemówił do mnie. Zwłaszcza w kontraście z pierwszym opowiadaniem, które emocje pod koniec czytania wyzwoliło. Jedyne co mi się spodobało, to nawiązanie do Sir Winstona, którego cyniczne prawdy o ludzkości i mechanizmach polityki w jakiś sposób podzielam.
Dodatkowo przyznam, że jakoś wątpię, czy politycy / szefowie korporacji tak chętnie i szczerze przyznają się przed sobą nawzajem do tego rodzaju cech charakteru.
Dun, dun, dun!
Czas na głosowanie minął, a więc to znaczy, że należy się jakieś podsumowanie podsumowania.

A więc wygląda to tak:

Tekst pierwszy, autor Hellbringer – wszystkie 5 głosów.
Tekst drugi, autor marookko – 0 głosów.

Tym razem zwycięskie szaty dostanie Hellbringer! Zespół doświadczonych krasnoludków właśnie pracuje nad ich odpowiednim skrojeniem.
Obu uczestnikom dziękuję w imieniu ekipy za udział, a także użytkownikom za skomentowanie i oddanie głosów :)
"A więc jedyne, czym się potrafisz pochwalić, to tym, ile przeleciałeś dziewczyn? Super, to stawia cię niewiele wyżej niż małpy. Przewagę daje ci to, że potrafisz obsłużyć telewizor i spuścić wodę w kiblu."
Dziękuję wszystkim za komentarze i głosy. Doceniam, że pofatygowaliście się, aby poświęcić czas na przeczytanie naszych prac i ich ocenę. Szczególnie dziękuję Vetali i Nawce, ale bohaterem wieczoru jest dla mnie Misiek. To jest rodzaj aktywności, jaką pochwalam w zupełności. Twój komentarz był bardzo rzetelny i niezwykle miło było mi go czytać. Na koniec chciałbym również podziękować mojemu oponentowi i życzyć powodzenia przy kolejnym WT, o ile znajdzie czas :] Twoje praca, marookko, niestety nie zachwyciła mnie pomysłem, ale była rzetelnie i ciekawie rozpisana, mimo małej objętości i uważam, że należą ci się gratulacje. Był to moim zdaniem bodaj najtrudniejszy temat WT i podziwiam podjęcie wyzwania.

Dziękuję wszystkim.
Reklama AdSense
« Starszy wątek | Nowszy wątek »