Podziemie Opowiadań
Zaloguj się
Login/Adres e-mail::
Hasło:
Nie pamiętam hasła
Nie masz konta?

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Tryby wyświetlania wątku
Historia altetnarywna Polski i świata po 1922 roku
Serwus,
Mam nadzieję, że dobrze trafiłem z działem. Jeśli nie, proszę o wybaczenie szanownej Administracji i przeniesienie tematu do działu odpowiedniego. Z góry dziękuję.
A więc, przez ostatnich kilka tygodni każdą wolną chwilę spędzam nad kiełkującym w moim umyśle pomyśle na opowiadanie starające się odpowiedzieć na pytanie 'Co by było gdyby w 1922 roku prezydent Gabriel Narutowicz nie został zastrzelony?'. Zainspirowały mnie serial na podstawie powieści Kinga Dallas '63, powieść Człowiek z Wysokiego Zamku i opowiadanie Ziemia Chrystusa. W pierwszym główny bohater cofa się w czasie w celu zapobieżenia zamachowi na Kennedy'ego; Człowiek... opisuje świat w którym Niemcy i Japonia podbili Stany Zjednoczone; Ziemia... jest opowieścią o odkryciu alternatywnej Ziemi w której historii Jezus nie został ukrzyżowany.
Jedyną rzeczą jaka nie daje mi spokoju, jest to jak mógłby wyglądać świat gdyby zamach Eligiusza Niewiadomskiego się nie powiódł. Nie chcę uciekać w banał i opisywać jakiejś dystopii i misji głównego bohatera będącej ostatnią deską ratunku dla uciemiężonej ludzkości. Złym pomysłem wydaje mi się również ziemia zniszczona w zagładzie nuklearnej. Chcę żeby to było coś niezwykłego, zaskakującego.
Ma ktoś jakiś pomysł?
Pewnie mój pomysł skończy jak każdy inny genialny koncept wymyślony przeze mnie. Skończy naglą śmiercią, bo wymyślę coś innego. Chciałbym jednak zachęcić do zastanowienia się nad tym. Czy przyniosłoby to korzyści czy większe straty? Czy Narutowicz podczas swojej siedmioletniej kadencji zmieniłby stosunek Niemiec do Polski, zabezpieczył granice? Kontynuowałby wielką odbudowę czy jego działania zniszczyłyby i tak nie najsilniejszą gospodarkę? I co dalej? Niemcy najeżdżają nas czy nie? A może razem z Niemcami najeżdżamy Związek Radziecki? Czerwoni idą do piachu, potem Chińczycy, łączymy się nad morzem wschodniochińskim z Japonią i od zachodu najeżdżamy USA? A może historia potoczyłaby się tak samo?
Odpowiedz
Reklama AdSense
Jeśli masz pomysł i uważasz za genialny to dlaczego prosisz, żebyśmy podali ci go na tacy?
A jeśli lubisz historie alternatywne. Polecam ci książki Piotra Zychowicza, który w takich powieściach się specjalizuje.
Once bitten, twice shy.

Moje opowiadania:
Odcienie
Dream
Opowieści menelskie
Odpowiedz
« Starszy wątek | Nowszy wątek »