Podziemie Opowiadań
Zaloguj się
Login/Adres e-mail::
Hasło:
Nie pamiętam hasła
Nie masz konta?

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Tryby wyświetlania wątku
Finansowanie forum
Jakiś czas temu wpłynęła do nas propozycja, aby ujawnić koszty utrzymania forum oraz udostępnić użytkownikom możliwość wsparcia projektu.

Nie chciałem tego robić, gdyż raz – nie chciałem prosić użytkowników o pieniądze, dwa – forum było w stanie bez problemu samo się utrzymać.
Jednak okoliczności się nieco zmieniły.

Do niedawna roczny koszt utrzymania naszego serwisu wynosił 290zł. Aktualnie udało nam się zbić cenę do 250zł.
Wczoraj firma SEOPilot, która serwuje nam reklamy, ponownie zrobiła nas w wałka na algorytmie indeksującym (w ogóle pochwalę się ich profesjonalnym biurem obsługi klienta: http://puu.sh/pJbGE/6bf1d3124d.png | http://puu.sh/pJbHM/20129b5e38.png | http://puu.sh/pJbID/4fc423ab17.png ) i roczny przychód serwisu z reklam spadł z 480zł do 290zł rocznie, co oznacza, że serwis balansuje na granicy opłacalności, a o jakichkolwiek akcjach reklamowych czy ponadprogramowych wydatkach możemy zapomnieć.
To oznacza, że grozi nam zamknięcie serwisu, bo chociaż niezależnie od tego, jak kocham to forum, to nie uśmiecha mi się znowu dokładać do jego utrzymania, gdyż i tak poniosłem wystarczająco dużo kosztów własnych w pierwszych latach jego istnienia.
Dlatego od dzisiaj zaczniemy testować różne inne systemy zarabiania na serwowanej tutaj treści. Większość tych systemów to jednak serwisy rozliczające się za kliknięcia w reklamy, a nie dające stałą stawkę. Oczywiście zgodnie z regulaminem takich usług nie mogę nikogo namawiać do klikania, jednakże mówię jasno, jak sprawa wygląda.

Za jakiś czas udzielę również informacji, jak można będzie bezpośrednio wspomóc finansowo nasz serwis, jeśli ktoś wyrazi taką chęć. Muszę tylko njajpierw ustalić wszystkie kwestie techniczne.

Pozdrawiam,
Daniel Praźmo
Czasami, gdy pojawiają się nowi, próbują na jeden raz wrzucić wszystko, co mają. Zupełnie, jakby portal miał lada dzień zniknąć z Internetów, a administracja pojechać do Afryki, sprzedawać olejek do opalania rdzennym murzynom.
~Yami
Odpowiedz
Reklama AdSense
Widzę, że dzień, o którym kiedyś rozmawialiśmy, nieubłaganie się zbliża. Szkoda. Też wolałbym uniknąć sytuacji, w której forum trzeba by było zamknąć – bądź co bądź spędziłem tutaj ponad cztery lata i nauczyłem się tutaj wiele rzeczy. Jestem ciekaw, jak wyjdą te eksperymenty z nową formą zarabiania.
Co nie zmienia mojego poprzedniego postanowienia. Osobiście jestem gotów dorzucić gotówkę do utrzymania serwera – najwyżej utnę sobie trochę na jedzeniu (bo na piwie nie mam zamiaru XD). Niedługo powinienem dorwać i tak robotę, więc nie widzę w tym przeszkód, jeżeli miałoby to pomóc w utrzymaniu serwisu.
"A więc jedyne, czym się potrafisz pochwalić, to tym, ile przeleciałeś dziewczyn? Super, to stawia cię niewiele wyżej niż małpy. Przewagę daje ci to, że potrafisz obsłużyć telewizor i spuścić wodę w kiblu."
Odpowiedz
Tak jak Epon, też mam nadzieje pisać teksty jak on...
Jeśli trzeba, w taki sprawach – jak i na piwo – zawsze chętnie się dorzucę.
Pozdrawiam, Crax

Nid mów gdzie klikać, a będę – obiecuje – klikać.
Crax, do poprawek marsz! ~ Nawka
Odpowiedz
Klikać nie chcę, bo nie lubię, ale dorzucić się mogę i zrobię to. Jestem tu od prawie samych początków i mimo niewielkiego wkładu w realny rozwój forum, czuję się członkiem tej społeczności nie dam jej tak łatwo umrzeć. Mówiłem ci, Nid, wielokrotnie przy naszych prywatnych rozmowach, stoję za tobą – za wami – murem i tak będzie i tym razem. Dawaj znać na bieżąco, nie damy zakopać podziemia :P
Odpowiedz
« Starszy wątek | Nowszy wątek »