Podziemie Opowiadań
Zaloguj się
Login/Adres e-mail::
Hasło:
Nie pamiętam hasła
Nie masz konta?

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Ankieta: Jak ci się podoba pomysł, rozpoczęcia nowej sesji?
Tak, sesja typowe fantasy
33.33%
1 33.33%
Tak, inny rodzaj sesji
0%
0 0%
Nie, nie mam czasu
0%
0 0%
Tylko jeśli będzie dobry MG
66.67%
2 66.67%
Razem 3 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Tryby wyświetlania wątku
Wiedźmin/typowe fantasy
Tak że ten... Żyje.
Hell, w sprawie MG to bardzo chętnie, dogadaj się Nidem jak to podzielicie.

Najlepiej chyba będzie rozegrać sesją na forum.

Sesje Xiliath mogli byś my rozegrać od nowa, była by to najszybsza opcja – wszystko mamy już gotowe...

Sesja Wiedźmin... – dużo roboty przed nami.

Wstępnie planowałem rozpocząć od momentu wybuchu wojny z Nilfgaardem.
Każdy musiał by przygotować sobie kartę postaci, w oparciu o książkę.
Dobrze by było też przygotować jakiś wstęp do sesji... Wole zlecić to zadanie komuś innemu, z prostego powodu – mój poziom pisanie tekstów jest kiepski...
Crax, do poprawek marsz! ~ Nawka
Odpowiedz
Reklama AdSense
A bo ja wiem, Nid, nie trzeba czytać całego jako gracz... bierzesz kolumny, które cię interesują :D\

PS

Crax, reboot Xiliath bardzo by mnie ucieszył, choć nie wiem, na ile się wkręcicie, żeby to się nie stało wkur... uciążliwe jak ostatnio :D Generalnie coś w takim kierunku robiłem ostatnio pod roboczym tytułem „Mury”, ale stwierdziłem, że potrzeba w tym więcej mechaniki, więc np. zdecydowałem, że każdy losuje miejsce startowe itp. Na teście z dwoma osobami wyszło spoko. Ogółem, więcej mechaniki, mniej pitolenia o niczym :D

PS 2

Szybki update, dam więcej info. W „Murach” exp zależy od dni, ile uda ci się przeżyć, walki częściej kończą się remisem/ucieczką, główni przeciwnicy są również stopniowo coraz potężniejsi (w przypadku niektórych również coraz inteligentniejsi), dlatego też granie jak w hack'n'slasha zupełnie się nie opłaca – skutkuje natychmiastowym zgonem. Raczej trzeba współpracować, żeby coś zdziałać, ale możliwa jest też kradzież expa – jeśli komuś się uda pokonać potwora, nie oznacza to, że dostanie doświadczenie :P Tutaj tylko zarysujmy, że koncepcja jest podobna jak to pochłaniania dusz z Dark Souls, a takie coś, cóż, można ukraść :]
Testowałem kilka tygodni temu tak naprawdę początki, reszty nie mam ogarniętej, ale w takim szerokim zarysie, miasto dzielone było na 10 osobnych dzielnic/rejonów, do tego 10 różnych pozycji, można wybierać cyfrę od 1 do 10 lub rzucać odpowiednią kością, nie jest to na tyle istotne, ponieważ to losowanie było podwójnie ślepe :D Tzn. losowo mieszałem pozycje i dzielnice na liście, później każdy otrzymywał pozycję w regionie, jaką wylosował, a startowa dzielnica była wybierana poprzez zliczenie średniej ze wszystkich wyników. Myślę, że to akurat fajnie rozwiązuje kwestię położenia graczy, co w takiej sesji było bardzo istotne. Pierwsze kroki to oczywiście wyjaśnienie, co, kto, gdzie robił zanim się zaczęło, później narracja wprowadzająca w wydarzenia z uwzględnieniem tego, co gracze podali, co fajnie dawało kopa w immersję – natychmiastowo to, co wymyślisz odzwierciedlane jest w świecie, chociaż dla niektórych oznacza to przerwanie początkowego rozgadywania się na rzecz manipulacji, żeby "wpasować wszystko" :D

Sprawa druga, trochę rozmyślałem nad statystykami postaci i stwierdziłem, że najprościej po prostu dać pulę do rozdania na dane parametry, które potem przeliczają się na bonusy, np. siła na dmg uderzenia, nic wielkiego, nic skomplikowanego, nic w pełni gotowego (xD). Raczej prostota w stylu, rzuty D20 na trafienie, określona kość do walk, bonusy w stylu 13 siły, daje +3 do dmg, 13 zwinności daje przeciwnikowi -3 do twojego rzutu na trafienie. Trochę D&D5, ale na tyle, na ile ja to rozumiem, czyli prawie wcale :3

W tamtej próbie stwierdziliśmy, że nie dobieramy klas/ras z innych historii, można było ustalić sobie 3 umiejki ze mną, nazwać się jakoś i dać jakieś backstory, ale wiadomka, że po mieście raczej popylały ludzie, elfy czy inne krasnale raczej niż draconi :P Gdybyście byli zainteresowani, moglibyśmy rozpisać i dogadać rasy/klasy i dopiero po rozpoczęciu sesji mielibyśmy w miarę ustalone lore (oddaję hołd Nimrais PBF, tam się z tym spotkałem w mniej-więcej takim stylu).

To takie luźnie uwagi, nie mam czasu, żeby je zebrać jakoś bardziej w tym miesiącu, ale jestem otwarty na dyskusję.
Odpowiedz
Jeśli Hell ma przygotowane kilka pomysłów, może po prostu wykorzystamy jeden z nich?

Ja z swojego pomysłu rezygnuje – widoczny brak czasu.
Jak ktoś będzie chętny, śmiało może pociągnąć pomysł.
Pozdrawiam :v
Crax, do poprawek marsz! ~ Nawka
Odpowiedz
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości