Podziemie Opowiadań
Zaloguj się
Login/Adres e-mail::
Hasło:
Nie pamiętam hasła
Nie masz konta?

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Ankieta: Który tekst najlepszy?
Pierwszy tekst
75.00%
3 75.00%
Drugi tekst
25.00%
1 25.00%
Razem 4 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Tryby wyświetlania wątku
Podsumowanie "Niektórzy ludzie umierają dwa razy"
Tym razem podsumowanie z lekkim poślizgiem. Nie ma sensu szukać wymówek – solidne przeoczenie z mojej strony.

Przechodząc od razu do meritum. 
Tym razem tematem było: "Niektórzy ludzie umierają dwa razy". Nadeszły jedynie dwie prace, co odrobinę mnie smuci (podejrzewam, że resztę kadry też).
A więc, po co przedłużać, oto i teksty:

Spoiler: Pierwszy tekst

Spoiler: Drugi tekst
"A więc jedyne, czym się potrafisz pochwalić, to tym, ile przeleciałeś dziewczyn? Super, to stawia cię niewiele wyżej niż małpy. Przewagę daje ci to, że potrafisz obsłużyć telewizor i spuścić wodę w kiblu."
Reklama AdSense
Tekst pierwszy:
Spoiler:

Tekst drugi:
Spoiler:

Wybieram więc tekst pierwszy. :)
Roboty nie wyrywają ludziom rąk, gdy tamci robią błędy w opowiadaniach, a Vetbacca – tak ~ Nidrax
Pierwsza historyjka jest prosta i zrozumiała. Żartowniś dotąd kpił sobie z innych, aż przewrotny los zadrwił z niego. Tak czasem bywa, o czym każdy dowcipniś zdążył pewnie się dowiedzieć. Szczególnie taki, który bardzo lubi drwić z innych, ale nie ma za grosz poczucia humoru w stosunku do siebie. Historia byłaby nawet zabawna, gdyby nie zakończenie, które nie dla wszystkich skończyło się niewinnie. Szkoda tylko, że tak bardzo przewidywalne. Kiedy Witold rzucił przyjacielowi swój pomysł, wiedziałam, jak to się skończy. Mimo to czytało się świetnie, bez najmniejszych zgrzytów.

Druga opowieść faktycznie jest skądś znana. Środowisko mafijne, ucieczka, zamarkowana śmierć i nowe życie, nowa tożsamość. Być może świadek koronny. Niestety dopadają go "zmory przeszłości", jak to niejednokrotnie bywa w prawdziwym życiu przestępczym. Tekst napisany bardzo dobrze. Niestety tu także można było przewidzieć zakończenie. Skoro ktoś odkrył maskaradę, to musiało się tak skończyć.

Oba teksty trzymają poziom i są na temat, może nawet zbyt dosłownie. Gratuluję obu twórcom lub twórczyniom. Nie podam tutaj mojego wyboru, ale z pewnością ktoś z was ma mój głos :).
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.
Michaił Bułhakow – Mistrz i Małgorzata
Jezus Maria.
Znowu inne zajęcia wywiały mi z głowy obowiązki. Z drugiej to strony pokazuje, jak bardzo WT cieszy się popularnością wśród użyszkodników.

Ok, przechodząc do meritum podsumowania.
Zwyciężył pierwszy tekst, trzema głosami do jednego. Zostały oddane cztery głosy. Łał.
Pierwszy tekst należy do StuGraMP! Gratulacje!
Drugi tekst należy do Nidraxa. Dzięki za podesłanie tekstu i stworzenie rywalizacji dla Stu ;)

Jak zwykle, zespół internetowych krasnoludków zabrało się do pracy i uszyło StuGraMPowi nowe, zwycięskie szaty. Jeszcze raz gratuluję ;)
"A więc jedyne, czym się potrafisz pochwalić, to tym, ile przeleciałeś dziewczyn? Super, to stawia cię niewiele wyżej niż małpy. Przewagę daje ci to, że potrafisz obsłużyć telewizor i spuścić wodę w kiblu."
Dzięki :p
Obaj z Nidem pisaliśmy na kilka godzin przed zakończeniem terminu. A było to tak: zadzwoniłem do Nida i spytałem, co porabia, a on, że pisze opko na warsztaty, bo nikt jeszcze nie nadesłał. To powiedziałem, że też napiszę, żeby nie był sam :)
Zatem w imieniu swoim i Nida przepraszam za nie najlepszą formę, ale czas nas gonił.
Wita gospodarz, właściciel, przełożony, osoba starsza. Jeśli nie jesteś żadnym z nich, używaj zwrotu WITAJ.
(31-10-2015, 18:04)StuGraMP napisał(a): Dzięki :p
Obaj z Nidem pisaliśmy na kilka godzin przed zakończeniem terminu. A było to tak: zadzwoniłem do Nida i spytałem, co porabia, a on, że pisze opko na warsztaty, bo nikt jeszcze nie nadesłał. To powiedziałem, że też napiszę, żeby nie był sam :)
Zatem w imieniu swoim i Nida przepraszam za nie najlepszą formę, ale czas nas gonił.

Stu, gratuluję kolorku i zwycięstwa. Obaj się postaraliście i teksty są dobre jak na last minute . Szkoda że tak bardzo ludziom się nie chce, to przecież nic nie kosztuje. Na pisanie brak czasu, na czytanie brak czasu, na krótką ocenę też. Nawet zagłosować się nie chciało, nieładnie  :(
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.
Michaił Bułhakow – Mistrz i Małgorzata
Reklama AdSense
Muszę się przyzwyczaić do tego zielonego :p
Ta niska frekwencja jest rzeczywiście niepokojąca i dołująca... ale chyba dzięki temu udało mi się wygrać :D
Wita gospodarz, właściciel, przełożony, osoba starsza. Jeśli nie jesteś żadnym z nich, używaj zwrotu WITAJ.
« Starszy wątek | Nowszy wątek »