Podziemie Opowiadań
Zaloguj się
Login/Adres e-mail::
Hasło:
Nie pamiętam hasła
Nie masz konta?

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Tryby wyświetlania wątku
Preferowane zakończenie historii
(21-12-2015, 15:03)Hori_ napisał(a): Lubię zakończenia takie,  jakich większość ludzi nie znosi – otwarte, pełne niedopowiedzeń.  Lubię, jak pewne rzeczy nie są do końca wyjaśnione, jak nie jest jednoznacznie powiedziane, że z bohaterem dzieje się to i to – mogę sobie sama wyobrazić zakończenie, które mi najbardziej pasuje, a wtedy nie jestem tak rozczarowana książką, jak np. wtedy, gdy umiera mój ulubiony bohater, a autorowi mam za złe jego zabicie.  (-‸ლ)

Z tymi zakończeniami trzeba jednak znać tę lekką granicę pomiędzy efektownością a przesadą, można uśmiercić jednego bohatera dla efektu szoku i większej emocjonalnej więzi ze światem książki, albo jak np. Martin powybijać połowę bohaterów jednej sagi książkowej, uprzednio przez setki stron przyzwyczajając do nich czytelnika. Subtelna różnica.
Odpowiedz
Reklama AdSense
Kiedy rozmawiam o zakończeniach, już nie tylko książek, ale ogólnie historii, zawsze przywołuję jako przykład 'Fight Club' – widziałem w życiu wiele filmów ale żaden nie zaskoczył mnie zakończeniem tak bardzo jak ten – to jest najlepszy przykład w jaki sposób kreować historię i w jaki sposób kończyć pompowany przez cały czas jej trwania balonik :)
Odpowiedz
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości