Podziemie Opowiadań
Zaloguj się
Login/Adres e-mail::
Hasło:
Nie pamiętam hasła
Nie masz konta?
RejestracjaUżytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Tryby wyświetlania wątku
Preferowane zakończenie historii
#11
(21-12-2015, 15:03)Hori_ napisał(a): Lubię zakończenia takie,  jakich większość ludzi nie znosi – otwarte, pełne niedopowiedzeń.  Lubię, jak pewne rzeczy nie są do końca wyjaśnione, jak nie jest jednoznacznie powiedziane, że z bohaterem dzieje się to i to – mogę sobie sama wyobrazić zakończenie, które mi najbardziej pasuje, a wtedy nie jestem tak rozczarowana książką, jak np. wtedy, gdy umiera mój ulubiony bohater, a autorowi mam za złe jego zabicie.  (-‸ლ)


Z tymi zakończeniami trzeba jednak znać tę lekką granicę pomiędzy efektownością a przesadą, można uśmiercić jednego bohatera dla efektu szoku i większej emocjonalnej więzi ze światem książki, albo jak np. Martin powybijać połowę bohaterów jednej sagi książkowej, uprzednio przez setki stron przyzwyczajając do nich czytelnika. Subtelna różnica.
Odpowiedz
Reklama AdSense
#12
Kiedy rozmawiam o zakończeniach, już nie tylko książek, ale ogólnie historii, zawsze przywołuję jako przykład 'Fight Club' – widziałem w życiu wiele filmów ale żaden nie zaskoczył mnie zakończeniem tak bardzo jak ten – to jest najlepszy przykład w jaki sposób kreować historię i w jaki sposób kończyć pompowany przez cały czas jej trwania balonik :)
Odpowiedz
« Starszy wątek | Nowszy wątek »


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości