Podziemie Opowiadań
Zaloguj się
Login/Adres e-mail::
Hasło:
Nie pamiętam hasła
Nie masz konta?

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Ankieta: Który tekst jest najlepszy?
Tekst pierwszy
50.00%
4 50.00%
Tekst drugi
12.50%
1 12.50%
Tekst trzeci
37.50%
3 37.50%
Razem 8 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Tryby wyświetlania wątku
Podsumowanie "Kiedyś w moim pokoju była kobieta"
No cześć ;)

Zapalcie świece i zasłońcie okna! Albowiem tej nocy stawiło się trzech śmiałków, gotowych walczyć o chwałę w najkrwawszej z walk! Oto Warsztaty Twórcze i zaiste nieszablonowy temat – "Kiedyś w moim pokoju była kobieta"!

Spoiler: Tekst pierwszy

Spoiler: Tekst drugi

Spoiler: Tekst trzeci
Lubię Tytanica. Moim ulubionym bohaterem była góra lodowa.
Reklama AdSense
Wszystkie trzy teksty są ciekawe. Każdy ma zaskakujące zakończenie. Widzę, że poziom warsztatów z tematu na temat jest co raz wyższy.
1) Dobry kryminał z erotycznym motywem. Świetnie prowadzona narracja i trzymanie czytelnika w niepewności. Kto jest sprawcą morderstw i co ma z tym wspólnego tytułowa kobieta? Zawiera więc wszystkie elementy dobrego kryminału.
2) Tu czytelnik jest wrzucony w świat, który od początku zdaje się być nierealny. Ale nie wiadomo, czy to jakaś wizja, sen, obłąkanie... Dopiero na koniec się o tym przekonujemy.
3) Kobieta, diablica... Pomysł ciekawy, ale jeszcze ciekawsze jest, dzięki czemu główny bohater ocalał.

Nie chcę się zbytnio rozpisywać, by nie zdradzać do końca fabuły poszczególnych opowiadań i nie sugerować w żaden sposób, na kogo mają głosować inni :)
Wita gospodarz, właściciel, przełożony, osoba starsza. Jeśli nie jesteś żadnym z nich, używaj zwrotu WITAJ.
Hm.. Każda z tych historii to takie "szmyranie" czytelnika ("Fajne, fajne? Chcesz więcej?"), a potem strzał z otwartej ("NIE MA!"). Bardzo ciekawe historie, ale wszystkie są zwyczajnie za krótkie. Oczywiście, można napisać świetny tekst przy mniejszej ilości użytych znaków. W tym przypadku to nie wypaliło.

1) Bardzo fajny pomysł, chociaż ciężko uwierzyć mi, że Panowie tak bez niczego nabrali się, zaś sama sprawa/śledztwo dość ubogo przedstawione. O tym jaka cudowna jest "bogini" pisałeś, ale w żaden sposób nie pokazałeś.
2) Pomieszanie z poplątaniem. Jakoś nie załapałam do końca o co chodzi. Za dużo skakania, przedstawiania, rozprawiania. Może po prostu jestem za głupia, ale nie mając pojęcia o co dokładnie chodzi ciężko mi określać fabułę.
3) Nie podobało mi się tak powierzchownie opisywanie sytuacji. Zjadł, poszedł, przyszedł. Może, gdybyś pomógł mi się bardziej wczuć to pomyślałabym "Alleluja! Niech żyją zaburzenia erekcji!", a nie "Włodek to przynajmniej dobrze się bawił, a ty dziadzie nie".
Koniec!
Na arenie zostaje tylko jeden.

Sytuacja prezentuje się następująco:
Tekst pierwszy – Nawka
Tekst drugi – Arabella
Tekst trzeci – epoN

W tym miesiącu zwycięzcą jest... Nawka! Która zebrała cztery z ośmiu głosów! Gratulujemy! Niebawem zostanie przekazana ci korona lidera warsztatów. :)
Lubię Tytanica. Moim ulubionym bohaterem była góra lodowa.
Gratulacje :)
Wita gospodarz, właściciel, przełożony, osoba starsza. Jeśli nie jesteś żadnym z nich, używaj zwrotu WITAJ.
(07-09-2015, 00:15)StuGraMP napisał(a): Gratulacje :)

Jak na rozdaniu oskarów. Dziękuję, Stu, dziękuję wszystkim, którzy zagłosowali na mój tekst. Myślę, że mogę w następnych wyborach startować na prezydenta, mając tylu wyborców za sobą :D. Gratuluję Arabelli i Eponowi, to były dobre opowiadania :ok:. Zarówno o śmierci, pani, która nieuchronnie przy nas trwa, jest wierna jak pies, jak i o tym, że życie sprawia niespodzianki i przysłowie 'nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło' bywa jak najbardziej prawdziwe.
Cieszę się, że głosowaliście tym razem na wszystkie teksty. Najważniejsze jednak, by pisało więcej użytkowników. Piszcie, bawcie się i uczcie. To fajna zabawa, kiedy trzeba zmieścić się w ramach jednego tematu. Jeśli wam nie pasuje, tym lepiej, gdyż to oznacza, że trzeba się wysilić. Następne WT ma być zawalone tekstami, ruszcie tyłki i postarajcie się. przecież tekst nie musi być długi. To dla was wszystkich administracja stworzyła te warsztaty, więc bardzo proszę o masowy udział. Nie bójcie się krytyki, każdemu z nas oberwało się w jakimś momencie. To uczy, pokazuje nasze błędy.
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.
Michaił Bułhakow – Mistrz i Małgorzata
Reklama AdSense
Tekst pierwszy, mój faworyt. Lekki i przyjemny, trochę humoreska z nieco erotycznym podtekstem. Gładko poprowadzone, dobrze się czytało. Spodobało mi się zakończenie – spodziewałam się go, ale i tak efekt był ciekawy. :)

Tekst trzeci, również dobry, ale jedynka okazała się lepsza. Spory plus za ciekawe podejście do tematu. Znowu powiało erotyzmem, jednak wpadł pewien świeży powiew. Trochę spłyciłeś ogólny zamysł, bo mógłbyś to pogłębić i pociągnąć, ale nie jest źle. :)

Gratuluję, Naw, przebiłaś nas poziomem i wykonaniem <chyli czoła> :D Gratuluję również epoNowi, który szedł łeb w łeb z Nawką i przegrał o minimum. :) Bardzo dobre prace, więcej takich. ^^
Konwencja jest po to, by ją łamać.
A jak się komuś nie podoba, niech spada na drzewo i wróci, gdy zrozumie swoje zachowanie.
~Nidrax
« Starszy wątek | Nowszy wątek »