Podziemie Opowiadań
Zaloguj się
Login/Adres e-mail::
Hasło:
Nie pamiętam hasła
Nie masz konta?

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Tryby wyświetlania wątku
pąki czarnych róż
Na mej drodze spotykam suche pąki czarnych róż
To co było nie wróci niczym przez wiatr porwany kurz
Przechodniu zatrzymaj się pomyśl zapłacz nad losem? tych róż nademną płakać nie musisz już
Najbardziej szkoda mi tych róż.
Jeśli spotka mnie zły los i oddychać przestane już
Ożyją pąki czarnych róż opowiedzą ci moja historię
Idę w dal nie odwrócę się już nie spotkamy się
Po mnie pozostaną tylko suche pąki czarnych róż
Odpowiedz
Reklama AdSense
(23-08-2015, 08:04)szczypiorek9025 napisał(a): Na mej drodze spotykam suche pąki czarnych róż
To co było nie wróci niczym przez wiatr porwany kurz (rym)
Przechodniu zatrzymaj się (przecinek) pomyśl (przecinek) zapłacz nad losem? (Skąd się wziął ten znak zapytania?) tych róż nademną płakać nie musisz już
Jeśli spotka mnie zły los i oddychać przestane już (rym once again)
Ożyją pąki czarnych róż (przecinek) opowiedzą ci moja historię
Idę w dal (przecinek) nie odwrócę się już (przecinek) nie spotkamy się (a tu już klops // szkoda)
Po mnie pozostaną tylko suche pąki czarnych róż

Stosowanie powtórzeń w wierszu jest jak najbardziej spoko, pod warunkiem, że masz na nie jakiś sposób. Zaczynanie każdego zdania od powtórzenia, kończenie zdania nim czy ogółem trzymanie się tej samej metody jest spoko. U ciebie to zwyczajny brak pomysłu na "pąki czarnych róż" i wrzucanie ich gdzie bądź.

Znam wiersze, w których celowo unika się interpunkcji lub zasad pisowni, ale ten wiersz to wyraźne zapominalstwo lub brak wiedzy. Plus proponuje Worda lub ustawienie autokorekty w przeglądarce.

Ogółem wiersz do mnie nie trafił, ponieważ był taki oczywisty, taki banalny, że mógłby równie dobrze być wpisem na fejsie dodanym jako opis do gimnazjalnego selfie. Jednak życzę powodzenia i pomyślności w pisaniu :)
Odpowiedz
Niestety nie pisze tego na komputerze ponieważ nie działają mi pewne klawisze i pisze to na telefonie
Odpowiedz
(23-08-2015, 10:37)szczypiorek9025 napisał(a): Niestety nie pisze tego na komputerze ponieważ nie działają mi pewne klawisze i pisze to na telefonie

Wymiękłem...
Telefon nie ma polskich liter? A po wklejeniu tekstu na forum edytor nie podkreśla błędów? Oczywiście większość przeglądarek to posiada.
Komputer też posiada coś takiego jak 'klawiatura ekranowa', więc – jak mówią mądrzy ludzie – chęć szuka sposobu, a niechęć wymówki!
Wita gospodarz, właściciel, przełożony, osoba starsza. Jeśli nie jesteś żadnym z nich, używaj zwrotu WITAJ.
Odpowiedz
Na początek wyjaśnij mi: co to za typ wiersza? Brak interpunkcji wskazywałby na 'wiersz wolny', ale taki powinien być także rymów. Zatem brak interpunkcji traktuję tutaj jako błąd. Przystąpmy teraz do korekty:

(23-08-2015, 08:04)szczypiorek9025 napisał(a): Na mej drodze spotykam suche pąki czarnych róż (kropka)
To (przecinek) co było przecinek) nie wróci niczym przez wiatr porwany kurz (przecinek)
Przechodniu (przecinek) zatrzymaj się (przecinek) pomyśl (przecinek) zapłacz nad losem? (raczej wykrzyknik) tych (dużą literą) róż nademną (nade mną) płakać nie musisz już (kropka)
Jeśli spotka mnie zły los i oddychać przestane (przestanę) już (przecinek)
Ożyją pąki czarnych róż (przecinek) opowiedzą ci moja historię (kropka)
Idę w dal (przecinek) nie odwrócę się już (przecinek tutaj albo przed słowem 'już') nie spotkamy się (kropka)
Po mnie pozostaną tylko suche pąki czarnych róż (kropka)
Wita gospodarz, właściciel, przełożony, osoba starsza. Jeśli nie jesteś żadnym z nich, używaj zwrotu WITAJ.
Odpowiedz
Dzięki za konstrukcyjną krytykę dowiedziałem się więcej o swoim poziomie literackim i widzę że czeka mnie dużo pracy nie chce nikogo obrażać pisze jak umiem i nie stosuje wymówek
Odpowiedz
Reklama AdSense
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości