Podziemie Opowiadań
Zaloguj się
Login/Adres e-mail::
Hasło:
Nie pamiętam hasła
Nie masz konta?

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Tryby wyświetlania wątku
Ulubiony autor i jego twórczość.
Tak gadam sobie na Sb i wpada i do głowy szalony pomysł, który popchnął mnie do założenia tego tematu. ;)
Piszcie więc o swoich autorach i oceniajcie innych twórców.

Tam więc zaczynam.

Moją ulubioną autorką jest Trudi Canavan. W Polsce ukazało się 8 jej książek + opowiadania:

Trylogia Czarnego Maga ( debiutancka)

* Gildia Magów
* Nowicjuszka
* Wielki mistrz

PREQUEL: Uczennica Maga

TRYLOGIA ERA PIĘCIORGA

* Kapłanka w bieli
* Ostatnia z dzikich
* Głos bogów

TRYLOGIA ZDRAJCY

* Misja ambasadora
* kolejny tom planowany na maj 2011 r.

Opowiadania:

* Szepty dzieci mgły
* Szalony uczeń ( osadzone w świecie trylogi Czarnego Maga)
* Markietanka
* Przestrzeń dla siebie
* Biuro rzeczy znalezionych

Oprócz Canavan lubię jeszcze C.Clare, Tolkiena, Lewisa,
I tu też przy okazji rodzi się pytanie: Co sądzicie o Canavan i jej twórczości?
Niemy krzyk, najgorszym z możliwych. Cierpienie na własne życzenie. Krzyk i błaganie o litość nie zawsze są ratunkiem. Natłok straszliwych myśli, nie do odpędzenia. Ból i uczucie, jakby cała radość i szczęście zostały wyssane, jakby zostały same najgorsze chwile.

Cierpi ciało, cierpi umysł, cierpi dusza...
Odpowiedz
Reklama AdSense
Nie znam i nie czytałem tego autora, ale widzę że będę musiał.

Ja się lubuję w Sapkowskim oraz Kingu. To są jedni z najlepszych autorów, o których słyszał prawie każdy.
Odpowiedz
Ja bardzo lubię Terry'ego Pratchett'a.
Właściwie to znam na razie tylko "Zbrojnych" ale kocham tę książkę.

Standardowo lubię Tolkiena ale bez przesady. Nudno czasem. Czytałem "Władcę" Hobbita i kilka opowiadań.

Nie darzę Paolini'ego miłością, ale Eragonek nie jest tak zły.

Sapkowskiego nie mogę znieść. Nie wiem dlaczego. No, nie mogę i już.

Poza tym mam ochotę przeczytać "Tunele" warto?
Odpowiedz
Z Pratchetta czytałem tylko pierwszą cześć Świata Dysku. Kozak książka ;D

Paoliniego właśnie Eragona przeczytałem dzisiaj z rana – ma tak błachy styl, że dziwie się, że ta książka się wypromowała... raczej poza jego trylogią dziedzictwo go nie ujrzymy.
Odpowiedz
Wiesz, podobno książki Paoliniemu rodzice wydawali.
Jeśli chodzi o tunele, nie wiem. Nie czytałam. Ale moja kolezanka powiedziała, że przeczytała 2 rozdziały i miała dość. Ale każdy woli cos innego. Może akurat tobie ta ksiażka przypadnie do gustu?
Niemy krzyk, najgorszym z możliwych. Cierpienie na własne życzenie. Krzyk i błaganie o litość nie zawsze są ratunkiem. Natłok straszliwych myśli, nie do odpędzenia. Ból i uczucie, jakby cała radość i szczęście zostały wyssane, jakby zostały same najgorsze chwile.

Odpowiedz
Pratchet... mam jedną książkę z serii Świata Dysku, plus jeszcze więcej nielegalnych e-booków, ale jakoś nie porwał mnie jego sposób pisania.
Odpowiedz
Reklama AdSense
a ja go w ogóle nie czytałam.

Odpowiedz
To poczytaj. Warto, ale tylko wtedy, gdy znajdziesz powiązania z rzeczywistością.
Odpowiedz
Może się skuszę.

Odpowiedz
Poe, King i Lovecraft za styl i niesamowitą wyobraźnię, Sapkowski za dialogi, Pratchett za zawarte w książkach pokłady humoru...Gibson jeszcze, za ciekawy styl, wizję i pionierstwo, w końcu on jest ojcem cyberpunku.
Odpowiedz
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości