Podziemie Opowiadań
Zaloguj się
Login/Adres e-mail::
Hasło:
Nie pamiętam hasła
Nie masz konta?

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Ankieta: Który tekst jest najlepszy?
Tekst pierwszy
0%
0 0%
Tekst drugi
10.00%
1 10.00%
Tekst trzeci
90.00%
9 90.00%
Tekst czwarty
0%
0 0%
Razem 10 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Tryby wyświetlania wątku
Podsumowanie "Eksplorując krasnoludzkie ruiny"
Cześć ;)

Oto kolejna tura osławionych walk podziemia, gdzie liczy się tylko talent, spryt i warsztat, a przeżywa tylko jeden!

Spoiler: 'Tekst pierwszy'

Spoiler: 'Tekst drugi'

Spoiler: 'Tekst trzeci'

Spoiler: 'Tekst czwarty'
Lubię Tytanica. Moim ulubionym bohaterem była góra lodowa.
Reklama AdSense
Tekst pierwszy:
Spoiler:

Tekst drugi:
Spoiler:

Tekst trzeci:
Spoiler:

Tekst czwarty:
Spoiler:

Mój wybór to tekst trzeci. :)
Roboty nie wyrywają ludziom rąk, gdy tamci robią błędy w opowiadaniach, a Vetbacca – tak ~ Nidrax
Hm... *pociera krasnoludzką brodę*
Hum... *targa krasnoludzką brodę*

Po pierwsze, dziękuję wszystkim uczestnikom za wzięcie udziału w tej edycji WT.
Zdecydowanie mogę powiedzieć, że nie ma prac wyjątkowo słabych, ale z drugiej strony, nie ma też pracy, która jakoś by się wybitnie wybijała ponad poziom wszystkich. Jak dla mnie, poziom i rywalizacja są wyrównane.
Skorzystam ze sposoby Vet i machnę wszystko w spoilery, mimo że wiele tego nie będzie.

Spoiler: Tekst pierwszy.

Spoiler: Tekst drugi.

Spoiler: Tekst trzeci.

Spoiler: Tekst czwarty

Jak widać, moim faworytem jest numer czeci.
"A więc jedyne, czym się potrafisz pochwalić, to tym, ile przeleciałeś dziewczyn? Super, to stawia cię niewiele wyżej niż małpy. Przewagę daje ci to, że potrafisz obsłużyć telewizor i spuścić wodę w kiblu."
Poziom tekstów nie dość, że równy, to całkiem wysoki. Każdy tekst czytało się przyjemnie i każdy zaskoczył mnie chociaż trochę swoim zakończeniem. Po szczegółowe recenzję zapraszam poniżej (poddaję się presji tłumu).

Spoiler: 'Pierwszy tekst'

Spoiler: 'drugi tekst'

Spoiler: 'trzeci tekst'

Spoiler: 'czwarty tekst'
Cóż, nie napisałem na WT, więc czuję zobligowany do wystawienia komentarza. Tak więc zobaczmy co tu jest.

Spoiler: 'drugi tekst'

Spoiler: 'trzeci tekst'

Spoiler: 'czwarty tekst'
–"We are leaves in the wind. Where will we fall? Nobody knows."
-Nadejdzie czas, kiedy zniknę stąd. Słońce zgaśnie, nadejdzie mrok. Stojąc na granicy, zrobię krok. Rozliczony zostanie, każdy mój błąd. Odejdę w wieczny byt. Czy zdążę dojść na szczyt?
(01-08-2015, 00:05)Yami napisał(a):
Spoiler: 'Tekst pierwszy'

Historia jest spójna i dość ciekawa. Motyw z pacyfikacją narodu krasnoludów poprzez wymordowanie kobiet i dzieci okrutny, ale realny. Motyw nienawiści rasowej faktycznie znany, jednak nigdy nie przestał być aktualny. Sporo błędów i zakończenie dość przewidywalne – to popsuło całość. Jeśli człowiek był taki czujny, to czemu nagle tę czujność stracił (trochę błyskotek tak go omamiło?). Ogólnie niezły tekst i całkiem dobrze napisany.

Spoiler: 'Tekst drugi'

I pomysł i wykonanie podobało mi się. Byłoby idealnie, gdyby odnalazł choćby ślad życia którejś z dawnych ras, włos, świeży odcisk dłoni na kurzu ściany. Coś, co zaskoczyłoby bardziej niż zamykany laptop.

Spoiler: 'Tekst trzeci'
Nie mam uwag. Dobre, zabawne, zaskakujące, świetnie napisane. Święte słowa, umowy należy czytać dokładnie.

Spoiler: 'Tekst czwarty'
Gdyby nie wykonanie, byłby to bardzo ciekawy tekst. Lubię opowieści o szalonych naukowcach, odkrywcach, poszukiwaczach. Poza tym pomysł z przystosowaniem krasnoludów do ludzi również ciekawy. Niestety, drogi pisarzu, zabrakło ci dobrej woli sprawdzenia i dopracowania tekstu, dialogów, poprawienia błędów. Szkoda, bo byłby to mój faworyt, jeśli chodzi o potraktowanie tematu.

Ogólnie poziom niezły, gratuluję wszystkim. Tylko prośba na przyszłość, sprawdźcie dwa razy, zanim wstawicie tekst. Wiele z błędów w tych tekstach widać na sto kilometrów.
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.
Michaił Bułhakow – Mistrz i Małgorzata
Reklama AdSense

Spoiler: 'Drugi tekst'

Spoiler: 'Trzeci tekst'

Spoiler: 'Czwarty tekst'

Wszystkie teksty czytało mi się w miarę płynnie.
Pomysły ciekawe, dobrze opisane. Mniej lub więcej błędów w niektórych tekstach.

Gratuluje uczestnikom :)

Ps. Voted 3
Crax, do poprawek marsz! ~ Nawka
Godzina Zero.
Werble.mp3. Wyobraźcie sobie takie werblelki, tu-tu-tu-tu x20.

Wybiła północ, więc zwycięzcę czas ogłosić!
Ale najpierw, czas odsłonić, czyje teksty są czyje:

1. tekst – Fizol1996
2. tekst – Arabella
3. tekst – Arnubis
4. tekst – Sunshine

W tym miesiącu zwycięzcą jest... <werble powoli się zaczynają nagłaśniać> ...Arnubis! Wygrał tekstem, który zdobył dziewięć głosów na dziesięć ogółem. Gratuluję wygranej i pomysłu : ) Po raz pierwszy także jest nagroda! Nagrodą jest wyróżniający się na tle forum i userów kolorek nicku : ) Oczywiście, nagroda obowiązuje do podsumowania następnego WT, więc powinieneś dołożyć wszelkich starań, by zachować "koronę"; )

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękuję za udział i mam nadzieję, że dalej będziecie kroczyć ścieżką szlifowania, by wygrać następne WT ; )
"A więc jedyne, czym się potrafisz pochwalić, to tym, ile przeleciałeś dziewczyn? Super, to stawia cię niewiele wyżej niż małpy. Przewagę daje ci to, że potrafisz obsłużyć telewizor i spuścić wodę w kiblu."
To jest chyba moment, w którym przychodzi czas na podziękowania, prawda? Dziękuję więc wszystkim, którzy oddali głos na mój tekst. Jestem w głębokim szoku, że zdobyłem tak znaczącą przewagę. Nie, żebym uważał swój tekst za beznadziejny, po prostu nie spodziewałem się, że taki pomysł może zdobyć tyle głosów. Oczywiście jestem przeszczęśliwy i wzruszony. Nie, żeby mi zależało specjalnie na wygranej, kiedy pisałem, pisałem raczej dla zabawy i ćwiczenia, ale zawsze to jednak miłe uczucie, kiedy ktoś docenia twoją pracę i podoba mu się twoje dzieło. Dzięki jeszcze raz za głosy. Dziękuję też i gratuluję pozostałym uczestnikom zabawy. Naprawdę fajną sprawą jest porównanie swojego pomysłu z interpretacją tego samego tematu przez innych twórców. Trochę mi głupio, że zgarnąłem niemal wszystkie głosy, bo wasze prace zasługują na kilka z nich. Powodzenia następnym razem.
Gratuluję, Arni. No cóż, zebrałeś prawie wszystkie głosy prócz mojego (wyłamałem się z szeregu), ale nie oznacza to, że Twój tekst mi się nie podobał :P
Wita gospodarz, właściciel, przełożony, osoba starsza. Jeśli nie jesteś żadnym z nich, używaj zwrotu WITAJ.
« Starszy wątek | Nowszy wątek »