Podziemie Opowiadań
Zaloguj się
Login/Adres e-mail::
Hasło:
Nie pamiętam hasła
Nie masz konta?

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Tryby wyświetlania wątku
Co jedzą wróżki?
Jak w tytule: czym się żywią i czy w ogóle? Nie chodzi mi wyłącznie o wróżki – zębuszki, ale ogólnie wróżki jako takie. Potrzebuję do opka, a wiki nie podaje niczego konkretnego.
Konwencja jest po to, by ją łamać.
A jak się komuś nie podoba, niech spada na drzewo i wróci, gdy zrozumie swoje zachowanie.
~Nidrax
Odpowiedz
Reklama AdSense
Żywią się niespełnionymi marzeniami o pisarstwie ;_;

Chciałbym tylko zaznaczy, że to są istoty fantastyczne, więc w sumie mogą jeść, co tam się autorowi spodoba...
Czasami, gdy pojawiają się nowi, próbują na jeden raz wrzucić wszystko, co mają. Zupełnie, jakby portal miał lada dzień zniknąć z Internetów, a administracja pojechać do Afryki, sprzedawać olejek do opalania rdzennym murzynom.
~Yami
Odpowiedz
Wróżka Chrzestna w "Shreku", jeśli dobrze pamiętam, jadła coś kebabopodobnego. :D
Wątpię, żeby ktokolwiek sprecyzował, co jedzą wróżki, nie przypominam sobie, żeby w jakiejkolwiek bajce czy baśni cokolwiek jadły. Wydaje mi się więc, że nic się nie stanie, jeśli sama zdecydujesz, co i czy w ogóle to będzie.
Roboty nie wyrywają ludziom rąk, gdy tamci robią błędy w opowiadaniach, a Vetbacca – tak ~ Nidrax
Odpowiedz
Swego czasu czytałem Colfera i chociaż sporo wróżek w Artemisie Fowlu było, to nie przypominam sobie, by wspominano coś o tym (przynajmniej w pierwszych dwóch książkach), co jadły. Jedynie o tym, że raz na rok muszą gdzieś zasadzić żołądź, aby móc używać swojej magii. Ale to była konwencja samego Colfera, w której to Elfy były jedną z rodzin wróżek.
Czasami, gdy pojawiają się nowi, próbują na jeden raz wrzucić wszystko, co mają. Zupełnie, jakby portal miał lada dzień zniknąć z Internetów, a administracja pojechać do Afryki, sprzedawać olejek do opalania rdzennym murzynom.
~Yami
Odpowiedz
Jeżeli chodzi o fantasy... Czy nie chodzi w tym stylu przypadkiem o to, by zbudować własny świat? ;> Wiesz, Bells... Hulaj dusza, byle tylko w Twojej materii trzymał się ten świat kupy ^.^
Odpowiedz
Vet, ona chyba jadła zapiekanki. xD

Wanda, aż tak źle nie powinno być... A przynajmniej taką mam nadzieję. xD

Dzięki wszystkim za pomoc. :)
Konwencja jest po to, by ją łamać.
A jak się komuś nie podoba, niech spada na drzewo i wróci, gdy zrozumie swoje zachowanie.
~Nidrax
Odpowiedz
Reklama AdSense
Nie jestem pewny czy gdzieś w Artemisie Fowlu nie było o tym, że wróżki są wegetarianami. Ale głowy nie dam, czytałem to dość dawno.
Odpowiedz
Arni, ja to czytałem jeszcze w podstawówce, jak po polsku były z tego tylko dwie książki, więc też na 100% nie wiem, ale nie przypominam sobie, by coś takiego było. Ale chyba sobie odświeżę tę serię, bo w sumie miała coś w sobie, pomimo że raczej jest dla młodszej audiencji.
~Yami
Odpowiedz
Ja mam na półce chyba ze cztery tomy, ale też czytałem to dość dawno. Możliwe, że powaliło mi się z wróżkami/elfami z jakiejś innej książki.
Odpowiedz
A mi się zawsze wydawało, że karmią się wodą z księżycowych studni. A nawet jeśli nie – brzmi to jak klawy pomysł
Lubię Tytanica. Moim ulubionym bohaterem była góra lodowa.
Odpowiedz
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości