Podziemie Opowiadań
Zaloguj się
Login/Adres e-mail::
Hasło:
Nie pamiętam hasła
Nie masz konta?

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Tryby wyświetlania wątku
Dyktator
Uwaga, uwaga! Tekst został napisany w nocy, po wypiciu hektolitrów kawy! Po przeczytaniu chciałam go usunąć, ale jako, że nie mogę, to pociągnę go dalej
Siedzimy na podłodze w pomieszczeniu bez okien, o nagich, betonowych ścianach. W sumie sześć osób: Klaudia, Bartosz, Emi, David, Viki i ja – Paula. Jest 12 września. Dzień po dwudziestych pierwszych urodzinach Klaudii – najmłodszej z nas.
Co my tu robimy?
Jesteśmy, walczymy z Mikołajem II, który wprowadził swoją dyktaturę. Ludzie szybko połapali się, co jest grane, i kto mógł uciekał za granicę, byle dalej od tego człowieka. Została tylko garstka ludzi, która nie miała jak uciec, my i jego wojsko, które ma teraz nowe zadanie: zaprowadzić przed oblicze jego wysokości Mikołaja zbuntowanych, którzy sieją anarchię w jego uporządkowanym państwie''. W.w są potem brutalnie przesłuchiwani.
Tortury psychiczne i fizyczne to norma, a ostre narzędzia zdają się być ulubioną zabawką ,, przesłuchujących''
Nagle z hukiem otwierają się drzwi wejściowe, przez które wbiega zdyszany Robert- siódmy członek naszej grupy
– Znaleźli nas!– Wita mnie tymi słowami
– Ewakuacja plan A; wykonać!
– To oznacza, że ty...
– Tak, zostaję żeby powstrzymać ich jak najdłużej
– Ale...
– Zamilcz, Klaudia. To nie była prośba, tylko rozkaz- mówię z udawaną pewnością siebie, ale głos zaczyna drżeć.
– Wiemy, że tam jesteście, wyjdźcie z podniesionymi rękami!– Z dołu dobiegają nas krzyki żołnierzy.
– Teraz albo nigdy! Pędem do włazu, bo tylko przez chwilę mogę jeszcze go zamknąć!
Kiedy zatrzasnęłam za nimi przejście do uszu doleciało polecenie dowódcy
– Pamiętajcie; chcemy ich żywych!
c.d.n
Odpowiedz
Reklama AdSense
Ponieważ tekst jest krótki, cytuję go w całości i nanoszę poprawki:

(20-06-2015, 23:53)Cysia-Cusia napisał(a): (wcięcie – wstaw kod [p]) Siedzimy na podłodze w pomieszczeniu bez okien, o nagich (przecinek) betonowych ścianach. W sumie sześć osób: Klaudia, Bartosz, Emi, David, Viki i ja-Paula (ja – Paula). Jest 12 września. Dzień po 21 (słownie) urodzinach Klaudii – najmłodszej z nas.
(wcięcie) Co my tu robimy?
(wcięcie) Jesteśmy, walczymy z Mikołajem II, który wprowadził swoją dyktaturę. Ludzie szybko połapali się (przecinek) co jest grane (przecinek) i kto mógł (przecinek) uciekał za granicę, byle dalej od tego człowieka. Została tylko garstka ludzi (przecinek) która nie miała jak uciec, my i jego wojsko, które ma teraz nowe zadanie: zaprowadzić przed oblicze jego wysokości Mikołaja zbuntowanych, którzy ,, („ tak wygląda cudzysłów otweierający) sieją anarchię w jego uporządkowanym państwie'' (” a tak zamykający – można też używać " takiego, ale nigdy przecinków i podwójnych ' ). W.w (co to jest?) są potem brutalnie przesłuchiwani.
(wcięcie) Tortury psychiczne i fizyczne to norma, a ostre narzędzia zdają się być ulubioną zabawką ,, (zły znak cudzysłowu i zbędna spacja) przesłuchujących'' (zły znak cudzysłowu)
(wcięcie) Nagle z hukiem otwierają się drzwi wejściowe, przez które wbiega zdyszany Robert(spacja)– siódmy członek naszej grupy (kropka)
(wcięcie) – Znaleźli nas!(spacja)Wita (małą literą) mnie tymi słowami (kropka)
(wcięcie)(spacja)Ewakuacja plan ,,A''; wykonać!
(wcięcie) – To oznacza, że ty...
(wcięcie) – Tak, (po co dwie spacje?e) zostaję (wcięcie) żeby powstrzymać ich jak najdłużej (kropka)
(wcięcie) – Ale...
(wcięcie) – Zamilcz (przecinek) Klaudia. To nie była prośba, tylko rozkaz(spacja)Mówię (małą literą) z udawaną pewnością siebie, ale głos zaczyna drżeć.
(wcięcie) – Wiemy, że tam (tu też są dwie spacje?) jesteście, wyjdźcie z podniesionymi rękami!(spacja)– Z dołu dobiegają nas krzyki żołnierzy.
(wcięcie)(spacja)Teraz albo nigdy! Pędem do włazu, bo tylko przez chwilę mogę jeszcze go zamknąć!
(wcięcie) Kiedy zatrzasnęłam za nimi przejście (przecinek) do uszu doleciało polecenie dowódcy (dwukropek)
(wcięcie)(spacja)Pamiętajcie; chcemy ich żywych!
c.d.n(kropka)
Wita gospodarz, właściciel, przełożony, osoba starsza. Jeśli nie jesteś żadnym z nich, używaj zwrotu WITAJ.
Odpowiedz
Tekst nie miał zostać opublikowany w tej postaci a ja nie mam uprawnień do usunięcia go :/
Odpowiedz
Akapit wstawiamy tagiem [p.] (bez kropki).
Od tego typu spraw są Administratorzy – epoN i Nidrax.
Konwencja jest po to, by ją łamać.
A jak się komuś nie podoba, niech spada na drzewo i wróci, gdy zrozumie swoje zachowanie.
~Nidrax
Odpowiedz
(21-06-2015, 17:52)Cysia-Cusia napisał(a): Tekst nie miał zostać opublikowany w tej postaci a ja nie mam uprawnień do usunięcia go :/

Tzn. w jakiej postaci miałby być?
Wątków nigdy nie usuwamy. Mogą co najwyżej trafić do kosza. Można też dany wątek ukryć (szczególne przypadki).
Wita gospodarz, właściciel, przełożony, osoba starsza. Jeśli nie jesteś żadnym z nich, używaj zwrotu WITAJ.
Odpowiedz
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości