Podziemie Opowiadań
Zaloguj się
Login/Adres e-mail::
Hasło:
Nie pamiętam hasła
Nie masz konta?

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Tryby wyświetlania wątku
Co obecnie czytasz?
Obecnie:
Opowieści o pilocie Pirxie – Lema
Once bitten, twice shy.

Moje opowiadania:
Odcienie
Dream
Opowieści menelskie
Odpowiedz
Reklama AdSense
A. Hoffman "LSD moje trudne dziecko"... A ludzie w komunikacji miejskiej tylko patrzą dziwniej niż zwykle.
Odpowiedz
"Grek Zorba" Nikos Kazandzakis
Once bitten, twice shy.

Moje opowiadania:
Odcienie
Dream
Opowieści menelskie
Odpowiedz
Ponownie przeczytaj Wiedźmina)
Odpowiedz
Write Great Fiction – Plot & Structure (James Scott Bell)
Write Great Fiction – Characters, Emotion & Viewpoint (Nancy Kress)

Pierwsza w sumie już za mną, druga w trakcie. Chociaż poruszają inne tematy, to mogę się wypowiedzieć tak samo o obu (chociaż pierwsza z nich spodobała mi się bardziej) – wspaniałe książki. Przede wszystkim są ciekawe i dobrze je się czyta, zawierają fajnie dobrane przykłady jak i zestaw ćwiczeń.
Ale co najważniejsze, odsłaniają szkielet dzieł fabularnych, pokazując co jest pod spodem oraz w jaki sposób to działa. Tak jak wcześniej byłem świadom, że coś mi się podoba bądź nie, tak teraz jestem w stanie ocenić, czemu mi się podoba, które elementy są udane, a które ktoś popsuł.
Poza tym, co jest bonusem samym w sobie, w moim przypadku samo czytanie o teorii pisania pobudziło kreatywność, zaczęło krystalizować wizje i sceny wręcz zaczęły się same układać. Jeszcze z 2 książki i może przełamie blokadę twórczą ;)
Zdecydowanie polecam!
Niby to wszystko banalne lecz długo się uczyłem cieszyć z prostych rzeczy.
Całe dnie szare przyćmione żalem i narzekaniem gdy teraz na to patrzę ciężko mi uwierzyć.
Zawsze gdy wstaje czeka tu na mnie jakieś wyzwanie bo nieustannie mamy coś tu do odkrycia.
Nawet przegrane coś dają nam a więc idę odważnie i to, co dane mi biorę od życia.
Odpowiedz
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości