Podziemie Opowiadań
Zaloguj się
Login/Adres e-mail::
Hasło:
Nie pamiętam hasła
Nie masz konta?

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Tryby wyświetlania wątku
Formater – arkusz dla leniwych
Stworzyłem w Excelu arkusz, który może troszeczkę usprawnić leniwcom mojego pokroju dodawanie tekstów na forum. Jego funkcjonalność:
– pozwala dodać poziomą linię przed tekstem właściwym, jeśli ktoś chce jeszcze walnąć przedmowę,
– szybkie formatowanie tytułu (rozmiar i opcja wypośrodkowania),
– dodaje akapit [.p] przed każdym wierszem,
– liczy objętość tekstu w znakach (dla tych, którzy jak ja, walą czasem ściany tekstu),
– kopiuje sformatowany tekst do schowka (one-click-copy makro).

Enjoy.

EDIT: w załączniku archiwum z dwiema wersjami arkusza – na wypadek gdyby an starszych wersjach Excela nie chciało działać.

Załączone pliki
.zip   formaterzip.zip (Rozmiar: 31.21 KB / Pobrań: 6)
"Jesteś tak chuda, że gdyby nastała zombie apokalipsa, zamiast Cię pożreć wykorzystaliby Cię od razu jako wykałaczki..."
Odpowiedz
Reklama AdSense
Używam LibreOffice – mam pytanie: jak ma niby działać to makro? Ja po naciśnięciu przycisku do skopiowania sformatowanego tekstu nie mam żadnej reakcji. Poza tym arkusz nie przewiduje w tym momencie, że fragmenty tekstu mogą być napisane kursywą. Nie ma bowiem analizy tekstu tylko dodanie znaczników.
Wita gospodarz, właściciel, przełożony, osoba starsza. Jeśli nie jesteś żadnym z nich, używaj zwrotu WITAJ.
Odpowiedz
Niestety – u mnie wynajduje tylko pierwszy akapit : (
Lubię Tytanica. Moim ulubionym bohaterem była góra lodowa.
Odpowiedz
Rozumiem, że wkleiłeś najpierw tekst do notesu, a potem ten tekst z notesu wklejałeś do wyznaczonego miejsca w excelu. Wtedy arkusz się pyta, jak wkleić (podzielić) tekst. Jeśli wkleja ci to wszystko w jednej komórce, to będzie tylko jeden akapit.
Wita gospodarz, właściciel, przełożony, osoba starsza. Jeśli nie jesteś żadnym z nich, używaj zwrotu WITAJ.
Odpowiedz
Aaa. Przeceniłem apkę trochę :D Myślałem, że sama znajduje akapity, a to się rozbija na komórki. Dobreeee ^.^
Lubię Tytanica. Moim ulubionym bohaterem była góra lodowa.
Odpowiedz
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości