Podziemie Opowiadań
Zaloguj się
Login/Adres e-mail::
Hasło:
Nie pamiętam hasła
Nie masz konta?

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Tryby wyświetlania wątku
Wilki też umieją coś tworzyć! A co!
Mniej blura, słonko, dawaj, bo beznadziejnie to wygląda, gdy krawędzie są nieostre.
Czasami, gdy pojawiają się nowi, próbują na jeden raz wrzucić wszystko, co mają. Zupełnie, jakby portal miał lada dzień zniknąć z Internetów, a administracja pojechać do Afryki, sprzedawać olejek do opalania rdzennym murzynom.
~Yami
Odpowiedz
Reklama AdSense
We wszystkich trzech? ;d
– Let the stars guide you. We will meet in the night skies ^^.
(Seasons, they will change
Life will make you grow
Dreams will make you cry, cry, cry...
...
I know that
Ooh, birds fly in different direction
Ooh, I hope to see you again)

Niech wasz opierzone słowa mkną wysoko w niebo! Do gwiazd! Jak niczym ograniczone ptaki, niech niosą waszą historię, niech każdy usłyszy wasz głos!
Odpowiedz
Wszystkich sześciu rzekłbym i chyba wiem, co jest problemem. Nakładasz światłocień na kontur i wypełnienie i to widać. Światłocień powinieneś nakładać nad warstwą z kolorem, a pod konturem, i przycinać go do wymiarów obiektu.
Czasami, gdy pojawiają się nowi, próbują na jeden raz wrzucić wszystko, co mają. Zupełnie, jakby portal miał lada dzień zniknąć z Internetów, a administracja pojechać do Afryki, sprzedawać olejek do opalania rdzennym murzynom.
~Yami
Odpowiedz
Ok, zapamiętam :D
Life will make you grow
...
I know that

Niech wasz opierzone słowa mkną wysoko w niebo! Do gwiazd! Jak niczym ograniczone ptaki, niech niosą waszą historię, niech każdy usłyszy wasz głos!
Odpowiedz
Fajne graficzki, tylko ten ostatni wilk ma jakieś dziwne zęby – rosną pod złym kątem i ich liczba; wygląda to sztucznie.
Wita gospodarz, właściciel, przełożony, osoba starsza. Jeśli nie jesteś żadnym z nich, używaj zwrotu WITAJ.
Odpowiedz
(07-04-2015, 01:49)StuGraMP napisał(a): Fajne graficzki, tylko ten ostatni wilk ma jakieś dziwne zęby – rosną pod złym kątem i ich liczba; wygląda to sztucznie.

Whelp, bo tak na siłę trochę je dorobiłem :|
Life will make you grow
...
I know that

Odpowiedz
Reklama AdSense
[Obrazek: z7oit3_by_daszkin-d91xxgc.jpg]

Filary tak bardzo kijowe ;_; Balkon tyż ;_;. Chciałem zobaczyć, czy uda mi się ukryć cegły w taki sposób, żeby ich kontury nie były widoczne co zaoszczędziłoby mi czasu dalej.
Life will make you grow
...
I know that

Odpowiedz
Powiem tak: Nie wal grubą krechą konturów, wszystko wyciągaj światłem. Jeżeli czegoś nie będzie widać, bo zacieniony fragment postaci miesza się z tłem to trudno. Jest w cieniu i już.
Nie rysuj cegieł. Nigdy, no chyba, że lubisz od linijki walić architekturę, ale wydaje mi się, że nie. Po prostu zamaluj na szaro, ciemnym wyostrz prawe dolne krawędzie (względem oświetlenia, które tu zastosowałeś) a lewą i górną przejedź gumką do mazania. Gumka musi być ostra, więc będziesz ją musiał pokroić nożem czy czymś, ale one nie są wyjątkowo drogie.

Ale to wszystko się nie tyczy bardzo "gatunku" rysowania, który obrałeś. A więc, narysuj ze trzy cegły tu, ze cztery tam, a całość pokoloruj ;–)
Nawet tutaj widać, że nie robiłeś szkicu wstępnego. Weź tę linijkę i walnij balustradę na równo. Bo z jednej strony jest mniejsza niż z drugiej... A wogóle, to skoro cieniujesz, to kucyk też rzuca cień, tak?

Kartka się pogięła tam, z prawej, czy mi się wydaje? Pomiętolone rysunki z kozimi rogami od razu wyrzucaj do brązowego segregatorka. Czyli śmietnika.
Odpowiedz
(19-07-2015, 21:51)Kurojatka napisał(a): Nawet tutaj widać, że nie robiłeś szkicu wstępnego. Weź tę linijkę i walnij balustradę na równo. Bo z jednej strony jest mniejsza niż z drugiej... A wogóle, to skoro cieniujesz, to kucyk też rzuca cień, tak?

Tzn, kuc i poduszka miały wstępny szkic tylko. Reszta już nie. Nie widziałem potrzeby, ale ja to ślepy jestem xD. Cholera. Myślałem, że ten cień co na dole już jest to starczy ;o.

(19-07-2015, 21:51)Kurojatka napisał(a): Kartka się pogięła tam, z prawej, czy mi się wydaje? Pomiętolone rysunki z kozimi rogami od razu wyrzucaj do brązowego segregatorka. Czyli śmietnika.

Noo jak już skończyłem to róg mi się zgiął trochę + położyłem kartkę na w kij nierównej powierzchni, bo lampa przy biurku mi nie działa. No i tak kijowo wyszło zdjęcie xd.

Dzięki za rady. Jeez, takich porad to jeszcze nie otrzymałem nigdzie :D
Life will make you grow
...
I know that

Odpowiedz
Porada w takim razie jedna: porządny szkic! Szkic wstępny nie jest tylko planem rysunku, który znika po sfinalizowaniu dzieła. Szkic to pierwszy zarys, który udoskonalasz. Im lepszy szkic, tym łatwiej go udoskonalić. Ja najwięcej czasu poświęcam na szkic, potem zaczyna się już kolorowanka. Sądzę, że to dobre wyjście...
Odpowiedz
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości