Podziemie Opowiadań
Zaloguj się
Login/Adres e-mail::
Hasło:
Nie pamiętam hasła
Nie masz konta?

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Tryby wyświetlania wątku
[oddzielony] Ukraina
Stu sorry ale sam właśnie odniosłeś się do sytuacji politycznej... I będę oceniał to co chcę
Eorth znajduje się w tym miejscu gdzie śpią wszystkie smoki
Odpowiedz
Reklama AdSense
Ależ ja Ci nie bronię oceniać, ale sposób w jaki to zrobiłeś... Jesteś na NIE, bo masz znajomego Ukraińca. To trochę niepoważne, nie uważasz?
:)
Wita gospodarz, właściciel, przełożony, osoba starsza. Jeśli nie jesteś żadnym z nich, używaj zwrotu WITAJ.
Odpowiedz
Nie, nie uważam, poza tym jestem na nie, nie dlatego że mam znajomego ukrainca, tylko dlatego, że oni sami na własne życzenie zaczęli ten burdel, że przed aneksją Krymu byli tacy hop do przodu, bo to jest ich wina i tylko ich nie nasza. Mogli prezydenta normalnie w wyborach odwołać.
Odpowiedz
Kriger, a może byś pouczył się historii, zamiast pieprzyć farmazony – sory, ale mnie wkurzyłeś w tym momencie. Wybory prezydenckie w 2010 roku zostały zaskarżone przez Julię Tymoszenko (kontrkandydat Janukowycza) jako sfałszowane. Sąd stwierdził, że zajmie się tą sprawą, ale nie powstrzyma zaprzysiężenia nowego prezydenta (nawet, jeśli był wybrany nielegalnie – ciekawe, co?). No i rzeczywiście się zajęli – odbili piłeczkę i aresztowali ją, zniszczyli politycznie. Dopiero w kwietniu 2014 roku ją oczyszczono z zarzutów. W lutym 2014 roku Rada Najwyższa Ukrainy przegłosowała uchwałę stwierdzającą, że Janukowycz przestał wykonywać obowiązki prezydenta. Janukowycz jednak zaprzeczył, aby złożył rezygnację i utrzymuje, że nadal jest prezydentem.
Nie wypisuj więc, że "Mogli prezydenta normalnie w wyborach odwołać", bo oni próbowali to zrobić.
Wita gospodarz, właściciel, przełożony, osoba starsza. Jeśli nie jesteś żadnym z nich, używaj zwrotu WITAJ.
Odpowiedz
Stu, a może byś przestał zakładać, że ja nic nie wiem zamiast pieprzyć farmazony? Sorry, ale gdyby Tymoszenko była tak czysta jak mówisz to by ją wybrali, a pamiętaj, że wybory były już po Majdanie. Ten wytykany przez ciebie mój znajomy sam mówił że jej nie wybiorą, bo tylko ładnie gada, a nic nie zrobi. Poza tym Ukraina jest sama sobie winna obecnego stanu rzeczy właśnie przez nie zagłębianie się w historię i podpisanie porozumienia o pozbyciu się arsenału nuklearnego w zamian za mgliste obietnice pomocy od zachodu, a patrząc na Polskę sami wiemy jak to się kończy. Poza tym Stu co byś nie myślał o mnie chyba przyznasz, że Majdan odbija im się teraz czkawką i że w ogóle nie byli przygotowani na taki rozwój wypadków. Zobacz zresztą jakie hasła głosi ta pro europejska część Ukrainy czy naprawdę powinniśmy popiera skrajnych nacjonalistów? Czy my jako kraj praktycznie bez wojska powinniśmy się tak wychylać? A jeśli" zielone ludziki" pojawiły by się i tutaj kto nas obroni? NATO? Jakoś nie chce mi się w to wierzyć.
Odpowiedz
W pierwszym momencie chciałem machnąć na dalszą dyskusję ręką, bo widzę, że to nie ma sensu. Po namyśle zdecydowałem się na komentarz, ale nie dla Ciebie, lecz dla innych, których zainteresowała – oby nie – nasza dyskusja.

(28-03-2015, 21:46)Krigeranethoth napisał(a): Stu, a może byś przestał zakładać, że ja nic nie wiem zamiast pieprzyć farmazony?
Coś tam wiesz, ale jak to mówią: wiesz, że dzwoni, ale nie wiesz, w którym kościele :P
(28-03-2015, 21:46)Krigeranethoth napisał(a): Sorry, ale gdyby Tymoszenko była tak czysta jak mówisz to by ją wybrali, a pamiętaj, że wybory były już po Majdanie.
:D Ja pisałem o wyborach z 2010 roku, bo zarzuciłeś, że nie próbowali w sposób demokratyczny zmienić władzę, a Ty powołujesz się na wybory w 2014 – jak wybory po Majdanie mają wpływ na doprowadzenie do Majdanu, to tylko Twoja logika potrafi wyjaśnić. Ale rozumiem, że chodziło Ci wyłącznie o zdyskredytowanie Julii Tymoszenko. Pomijasz fakt, że to właśnie ona tworzyła rząd w tamtym okresie (po oskarżeniach ogłosiła dymisję) i to partia, którą reprezentowała w tamtych wyborach, w 2012 roku uzyskała 25% głosów w wyborach parlamentarnych. Również właśnie ta partia brała aktywny udział w wydarzeniach Euromajdanu, które w lutym 2014 doprowadziły do uwolnienia jej liderki (Julii Tymoszenko), powołania nowego rządu, a także czasowego przejęcia obowiązków prezydenta przez jednego z przywódców ugrupowania i nowo wybranego przewodniczącego Rady Najwyższej Ołeksandra Turczynowa. A zatem J. Tymoszenko nie została wybrana prezydentem w 2014 roku, ale mogło to być wynikiem prawie czterech lat oskarżeń o różne przekręty i zamachy, co zapewne osłabiło jej wizerunek. Niemniej poparcie dla partii, którą reprezentowała, było nadal ogromne.
(28-03-2015, 21:46)Krigeranethoth napisał(a): Ten wytykany przez ciebie mój znajomy sam mówił że jej nie wybiorą, bo tylko ładnie gada, a nic nie zrobi.
A jednak w wyborach parlamentarnych (w tym samym roku) uzyskała mandat poselski :)
(28-03-2015, 21:46)Krigeranethoth napisał(a): Poza tym Ukraina jest sama sobie winna obecnego stanu rzeczy właśnie przez nie zagłębianie się w historię i podpisanie porozumienia o pozbyciu się arsenału nuklearnego w zamian za mgliste obietnice pomocy od zachodu, a patrząc na Polskę sami wiemy jak to się kończy.
No to cofnijmy się bardziej i poznajmy historię. Ukraina uzyskała niepodległość w 1991 roku – nie nastąpiło to w wyniku żadnych porozumień o pozbycie się arsenału nuklearnego i nikt im niczego nie obiecywał. Powstała w wyniku rozpadu ZSRR i umowy Ukraińsko-Rosyjskiej. Była jednak niepodległa tylko z nazwy, bo wciąż była zależna od Rosji. Trochę się to zmieniło, gdy w 2002 roku ogromne poparcie uzyskało ugrupowanie Wiktora Juszczenki, a później doszło do t.zw. "pomarańczowej rewolucji". Kryzys polityczny nastąpił za czasów Janukowicza, który jakoś nie potrafił się dogadać z ówczesnym rządem. W 2007 roku doszło do przedterminowych wyborów i na czele nowego rządu stanęła właśnie J. Tymoszenko, ale z nią też się nie dogadywał (nie dawała się ustawić). Parlament przegłosował kilka ustaw, które ograniczały władzę prezydenta. Doszło do kolejnego kryzysu politycznego. Za główną przyczynę uważa się konflikt między prezydentem Wiktorem Juszczenko a premier Julią Tymoszenko. Zdaniem komentatorów Juszczenko bał się, iż popularna premier Tymoszenko może utrudnić mu reelekcję. A zatem chodziło o władzę.
(28-03-2015, 21:46)Krigeranethoth napisał(a): Poza tym Stu co byś nie myślał o mnie chyba przyznasz, że Majdan odbija im się teraz czkawką i że w ogóle nie byli przygotowani na taki rozwój wypadków.
Euromajdan był następstwem sytuacji politycznej. Janukowycz odwlekał podpisanie umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską, co wzbudziło fale protestów i demonstracje na placu Niepodległości w Kijowie. Nikt nie spodziewał się jednak, że te protesty będą krwawo stłumione przez jednostki specjalne. Doszło do dalszej eskalacji siły. Są głosy, że za takim rozwojem sytuacji stoi Rosja.
(28-03-2015, 21:46)Krigeranethoth napisał(a): Zobacz zresztą jakie hasła głosi ta pro europejska część Ukrainy czy naprawdę powinniśmy popiera skrajnych nacjonalistów? Czy my jako kraj praktycznie bez wojska powinniśmy się tak wychylać?
Tu chyba dochodzimy do sedna i kwestii, którą muszę poruszyć (tylko dlatego powstał ten komentarz). Absolutnie odcinam się od jakichkolwiek sugestii, czy Polska powinna, czy też nie powinna ingerować w sprawy Ukrainy. Jestem całkowicie apolityczny i nie zamierzam stawać po niczyjej stronie! Skupiam się jedynie na ocenie faktów i analizie wydarzeń. Nie pochwalam jednak rozwiązań siłowych.
Nie można mówić o Majdanie, że był błędem. Nikt tego nie planował. Doszło do niego w wyniku wielu następujących po sobie elementów.
Nie zapominajmy przy tym wszystkim, że władza na Ukrainie tak naprawdę jest dziś w rękach oligarchów, którzy nie oddadzą jej tak łatwo. Jaką zatem oni rolę odegrali w tamtych wydarzeniach i jaka odpowiedzialność spada na nich?
MOJA OCENA JEST TAKA (jak to mawia Max Kolanko):
Czy Polska powinna się mieszać? Udział naszego państwa powinien się ograniczyć do pomocy osobom poszkodowanym, politycznym i społecznym imigrantom, którzy by szukali u nas takiego wsparcia. W innych kwestiach nie powinniśmy zabierać głosu, bo jakim prawem kraj, który sam ma mnóstwo problemów gospodarczych i jest podzielony politycznie chce pouczać innych?!
(28-03-2015, 21:46)Krigeranethoth napisał(a): A jeśli" zielone ludziki" pojawiły by się i tutaj kto nas obroni? NATO? Jakoś nie chce mi się w to wierzyć.
Z takimi pytaniami odsyłam do działu SciFi :P
Odpowiedz
Reklama AdSense
"1994 r.

14 stycznia: podpisanie w Moskwie Deklaracji Trójstronnej prezydentów Ukrainy, Rosji oraz USA
o likwidacji ukraińskiej broni nuklearnej w zamian za udzielenie Ukrainie gwarancji bezpieczeństwa" Także Stu obiecywali im ochronę i o to mi chodziło. Poza tym mi chodziło o wybory po Majdanie a nie te z 2010 roku. o do Euromajdanu ludzie ginęli tam po obu stronach, poczytaj co robiono milicjantom którzy tam byli.Jeśli chodzi o naszą pomoc Ukrainie zgadzam się z tobą w tej kwestii. Osobiście nie popieram żadnej ze stron, a jedynie martwię się tym, że nasze wtykanie wszędzie nosa może się dla nas skończyć niewesoło i patrząc na nakładane przez Rosję embarga już jest raczej nie do śmiechu.
Odpowiedz
No tak, w tej kwestii masz rację – ta umowa trójstronna była zwykłą zagrywką polityczną ze strony Rosji. Nic tak naprawdę nie dała – nie pomogło to Ukrainie.
Doniesienia, kto pierwszy zaczął 'drapać', to ja przyjmuję z przymrużeniem oka, bo każda ze stron będzie mówiła swoje, a oligarchowie trzymają w ręku media i kreują te informacje.
Polska niczego się nie nauczyła. Przez dwadzieścia lat (od 1991) zamiast uniezależnić się od Rosji, to wchodzili im w dupę. To, jak postąpili z nami po katastrofie smoleńskiej, powinno być wystarczającym sygnałem, by ostatecznie szukać innego rynku zbytu (a nie srać się później z jabłkami) jak i źródeł zaopatrzenia w surowce. Już sam fakt, że graniczymy z Rosją i jesteśmy w NATO, stawia nas w niewygodnej sytuacji. Powinniśmy wykazywać daleko idącą ostrożność – podejrzewam, że jesteśmy na pierwszej liście celów militarnych Rosji.

http://www.wiocha.pl/1212862,Historia-lu...-powtarzac
Odpowiedz
Niestety Stu masz rację, szkoda tylko, że możemy tylko sobie po-marudzić, bo ta banda 460 idiotów i tak zrobi tak jak im pasuje a resztę ma w 4 literach :(
Odpowiedz
:)
Kurcze, wyczerpaliśmy w sumie temat i o czym teraz będziemy pisać? Może żuć jakiś nowy temat – dostosuję się :D
Odpowiedz
« Starszy wątek | Nowszy wątek »