Podziemie Opowiadań
Zaloguj się
Login/Adres e-mail::
Hasło:
Nie pamiętam hasła
Nie masz konta?

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Tryby wyświetlania wątku
Napisz odcinek Niekończącej się Historii Fantasy
Witajcie!

Prowadzę portal internetowy Jasmine – Niekończąca się Historia Fantasy i pragnę gorąco zachęcić Was do zapoznania się z naszym opowiadaniem i wzięcia udziału w przedsięwzięciu. Polega ono na tym, że czytelnicy stają się współautorami opowieści, którą ja sam kiedyś zacząłem.

Dziś na naszym portalu trwa konkurs na opowiadanie i można wygrać książki! Dlatego tym bardziej namawiam wszystkich lubiących pisać do wzięcia udziału w zabawie!

Pozdrawiam

Artdico Gnorofex

http://www.jasmine.artdico.com
Reklama AdSense
Fajny projekt, jeśli ma się wcześniej złożoną grupę i podobny zamysł na całość. Można by coś podobnego zrealizować na podziemiu, a chyba nawet ktoś już to robił na mniejszą skalę. Ja jestem za zagarnięciem idei dla naszych potrzeb. ; )

Jeśli natomiast chodzi o Jasmine – osobiście nie widzi mi się nadrabiać wszystkich fragmentów, aby mieć blade pojęcie, o czym jest opowieść. Poza tym – coś czego uniknąć się nie da – autor doklejany do tego typu projektu zacznie realizować własny zamysł. Mam na myśli zabijanie istotnych postaci, dodawanie zupełnie nowych praw magicznych, tworzenie wojen, rozlew krwi i ogólnie wszelkie przejawy stawiania całej fabuły i świata przedstawionego na głowie. Aby uniknąć zrobienia z powieści cyrku na wrotkach trzeba albo robić narady autorów, albo selekcje tekstów. Jedno i drugie zupełnie nie dla mnie. Niemniej życzę wam powodzenia i trzymam kciuki za rozwój zabawy.
Lubię Tytanica. Moim ulubionym bohaterem była góra lodowa.
Dziękuję bardzo! Projekt ma już 10 lat ale nie był rozwijany regularnie. Historia ma w tej chwili 21 odcinków, nie jest to bardzo skomplikowane do nadrobienia (zwłaszcza, że pierwsze odcinki były bardzo krótkie). W tej chwili Jasmine przeżywa renesans, została postawiona nowa strona, jest prowadzona profesjonalna korekta poszczególnych odcinków (póki co tylko 3 odcinki są zrobione, ale po kolei praca idzie do przodu), rysownik tworzy ilustracje, a tłumacz zajął się tłumaczeniem na j. angielski by zebrać zainteresowanie nie tylko Polaków. Dlatego wprowadzamy nowe konkursy i zapraszamy czytających i piszących fantastów.

Co do osób piszących – dotychczas oprócz mnie opowiadanie tworzone jest przez 11 innych osób i owszem, pojawiają się nowe postaci i wątki, ale ten fakt jest dla mnie tylko inspiracją do rozwijania tych wątków i dorabiania historii do postaci. Oczywiście nie każdy piszący może zostać dopuszczony i nie każda treść jest akceptowana. Wówczas odcinek jest przeredagowywany, albo zwyczajnie nie zostaje dopuszczony. Od tego jestem założycielem i koordynatorem świata :).
Plebiscyt na nową część jest, moim zdaniem, właśnie największym problemem zabawy. Najpierw trzeba nadrobić całość (gdzie ostatnie fragmenty są bardzo, bardzo długie), a później zrealizować coś na własną rękę, mając w umyśle to, że tekst, a zarazem cały twój wkład, może zostać bestialsko odrzucony i twoje cenne godziny odejdą w niebyt. Wydaje mi się, że ciężko będzie wam znaleźć konkretnych, utalentowanych graczy, którzy pójdą na taki układ. Teraz? Może tak. Bo jest realizowany zamysł kija i marchewki. To znaczy oferujecie nagrody. Ale, gdy przestaniecie płacić, ludzie zrezygnują. Przynajmniej ci utalentowani. Bo w ogólnym rozrachunku komuś, kto pisać umie, nadal bardziej będzie opłacało się realizowanie własnych pomysłów i gonienie w heroicznym wyścigu, gdzie nagrodą główną jest złapanie wydawnictwa za nogi i upragniony debiut.

Trochę zaserwowałem czarnowidztwem, ale tak to w mojej perspektywie wygląda
(14-03-2015, 18:02)Yami napisał(a): Można by coś podobnego zrealizować na podziemiu, a chyba nawet ktoś już to robił na mniejszą skalę.

http://podziemieopowiadan.pl/forum/threa...danie.html

Streszczenie fabuły:
http://podziemieopowiadan.pl/forum/threa...-2097.html
Czasami, gdy pojawiają się nowi, próbują na jeden raz wrzucić wszystko, co mają. Zupełnie, jakby portal miał lada dzień zniknąć z Internetów, a administracja pojechać do Afryki, sprzedawać olejek do opalania rdzennym murzynom.
~Yami
O. I sesja RPG była, faktycznie. Można by coś nowego wykrzesać :)
Reklama AdSense
I tak padnie ;p
Eorth znajduje się w tym miejscu gdzie śpią wszystkie smoki
Mimo wszystko można by spróbować :v
Wszystko kiedyś upada. Cesarstwo Rzymskie itd...
Kiedy i gdzie ?
Crax, do poprawek marsz! ~ Nawka
Nidrax podał wyżej linki do naszego forumowego opowiadania i streszczenia. Proszę bardzo, gotowe – tylko pisać!
Wita gospodarz, właściciel, przełożony, osoba starsza. Jeśli nie jesteś żadnym z nich, używaj zwrotu WITAJ.
(16-05-2015, 19:37)annarozka napisał(a): Orientuje się ktoś ile maksymalnie można napisać stron do tego opowiadania?
[niedozwolony link]

Przede wszystkim, którego opowiadania dotyczy Twoje pytanie?
Jeśli 'jasmine.artdico', to pytanie proszę kierować do moderatora tamtej strony.
Jeśli zaś chodzi o nasze Forumowe Opowiadanie, to wystarczy zajrzeć i poczytać.
Proszę nie robić Offtopu i nie reklamować przy tej okazji swoich stron!
Wita gospodarz, właściciel, przełożony, osoba starsza. Jeśli nie jesteś żadnym z nich, używaj zwrotu WITAJ.
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości