Podziemie Opowiadań
Zaloguj się
Login/Adres e-mail::
Hasło:
Nie pamiętam hasła
Nie masz konta?

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Tryby wyświetlania wątku
1 Marca, Narodowe więto Żołnierzy Wyklętych
Witam. Chciałbym przypomnieć wam o nadchodzącym święcie, Dniu Żołnierzy Wyklętych. Mam w związku z tym do was kilka pytań.

Czy znacie historię Żołnierzy Wyklętych?

Czy w waszej okolicy będzie obchodzone to święto?

Jaki jest wasz stosunek do Niezłomnych?

Musiałem umieścić ten temat, ponieważ jestem maniakalnym, jeżeli można to tak określić, "fanem" Wyklętych. :)
Odpowiedz
Reklama AdSense
Trochę smutno, że nikt nie odpisuje, temat w końcu ważny.

Nie znam za dobrze historii Żołnierzy Wyklętych. Wiem tylko, że są to Żołnierze, którzy walczyli o niepodległą Polską w czasie II Wojny i którzy byli później prześladowani przez powojenne władze (To znaczy oskarżani o fałszywe zbrodnie i zabijani).

Jeżeli chodzi o święto, to w moim mieście (Bydgoszczy) widziałem w autobusach plakaty reklamujące święto o Żołnierzach Wyklętych. Było to w zeszłym roku, nie wiem czy w tym też coś jest organizowane.

Dla mnie Żołnierze Wyklęci byli bohaterami. Ich historia jest bardzo smutna i uważam, że wiedza o nich jest niedostateczna. Ucząc się historii w liceum nie dowiedziałem się o Żołnierzach Wyklętych nic.
Odpowiedz
Niestety, w szkole uczymy się o prehistorii, starożytnym Egipcie czy Rzymie kilka godzin, za to historia Polskia jest najmniej ważnym tematem...

Mogget, nie chodzi tylko o żołnierzy walczących podczas IIWS, ale najwięcej o tych którzy po wojnie nie złożyli broni i walczyli z komunizmem.
Odpowiedz
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości