Podziemie Opowiadań
Zaloguj się
Login/Adres e-mail::
Hasło:
Nie pamiętam hasła
Nie masz konta?

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Tryby wyświetlania wątku
Koniec dnia
To był ciężki dzień. Kobieta czuła każdy, nawet najmniejszy, mięsień swego ciała. Najpierw długa i męcząca podróż pociągiem zatłoczonym jak nigdy. Tak jakby ci ludzie nie mieli nic innego do roboty, niż jeździć wte i wewte. Potem dzień pełen pracy. Bez wytchnienia, zlecenie w końcu musi zostać wykonane.
Aż w końcu nadszedł moment odprężenia. Rozebrała się powoli i weszła pod prysznic. Odgarnęła lekko włosy i czekała na ożywczy strumień wody...
By nagle rzucić się ku ścianie. Z jej gardła zaczął wydobywać się wręcz nieludzki krzyk. Próbowała przebić się przez ścianę, drapiąc ją paznokciami. Do jej uszu dochodziły rozpaczliwe wrzaski.
Z pryszniców nie poleciała woda. Jedynie z otworów w dachu wpadły pojemniki wypełnione morderczą substancją.
Wprost do pomieszczenia pełnego ludzi.
Niby to wszystko banalne lecz długo się uczyłem cieszyć z prostych rzeczy.
Całe dnie szare przyćmione żalem i narzekaniem gdy teraz na to patrzę ciężko mi uwierzyć.
Zawsze gdy wstaje czeka tu na mnie jakieś wyzwanie bo nieustannie mamy coś tu do odkrycia.
Nawet przegrane coś dają nam a więc idę odważnie i to, co dane mi biorę od życia.
Odpowiedz
Reklama AdSense
Cholera tego się nie spodziewałem. Miniatura przerażająca, co nie znaczy że jest zła, o nie jest dobra, ale strasznie "plastyczna", a ja osobiście mam za słabe serce na takie klimaty. Ode mnie plusik. Jutro sprawdzający pewnie wytkną ci kilka niedoróbek, ale treść dobra.
Eorth znajduje się w tym miejscu gdzie śpią wszystkie smoki
Odpowiedz
Napisane jest całkiem ładnie, czyta się płynnie i dobrze, chociaż nieco zbyt dynamicznie, ale to raczej kwestia krótkich zdań. Nie spodziewałam się takiego zakończenia, co jest dużym plusem. Ogólnie, podoba mi się sposób opisania. Tutaj zwykły dzień, jakiś prysznic, a tu nagły przeskok, zupełnie inna sytuacja. Jedyne, co lekko mi zgrzyta to te zdania, myślę, że mógłbyś połączyć je w jedno i byłoby dobrze.

"Z pryszniców nie poleciała woda. Jedynie z otworów w dachu wpadły pojemniki wypełnione morderczą substancją.
Wprost do pomieszczenia pełnego ludzi."
Konwencja jest po to, by ją łamać.
A jak się komuś nie podoba, niech spada na drzewo i wróci, gdy zrozumie swoje zachowanie.
~Nidrax
Odpowiedz
Oho, ładnie, Elu :D Jak zresztą większość twoich miniatur, ale jestem leniwa i rzadko tu chodzę komentować D: Mi się bardzo podobają tu krótkie zdania. Oprócz tego podziwiam, jak w takim krótkim tekście, można opowiedzieć jednocześnie tak wiele ^^
– Światło porusza się szybciej od światła.
– Bezwzględnie, pułkowniku Pickering?
– Absolutnie, generale Bingam.
Odpowiedz
(04-02-2015, 03:13)Elas napisał(a): Wpierw(to poprawna forma, jednak bardziej elegancka jest 'najpierw') długa i męcząca podróż pociągiem,(bez przecinka) zatłoczonym jak nigdy.

Tak jakby ci ludzie nie mieli nic innego do roboty(przecinek) niż jeździć w te i wewte.

El, zaczynasz niemal sielanką, a kończysz ukrzyżowaniem – bardzo mocny tekst.
(Chciałam wstawić buźkę, ale pomyślałam i zrobiło mi się głupio.)
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.
Michaił Bułhakow – Mistrz i Małgorzata
Odpowiedz
(04-02-2015, 03:13)Elas napisał(a): Tak jakby ci ludzie nie mieli nic innego do roboty, niż jeździć w te i wewte (wte i wewte – albo – w tę i we w tę).

Mam nadzieję, że nikomu nie potrzebna instrukcja, o czym tu piszesz. Bo to byłoby większą tragedią niż te obozy śmierci.
Wita gospodarz, właściciel, przełożony, osoba starsza. Jeśli nie jesteś żadnym z nich, używaj zwrotu WITAJ.
Odpowiedz
Reklama AdSense
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości