Podziemie Opowiadań
Zaloguj się
Login/Adres e-mail::
Hasło:
Nie pamiętam hasła
Nie masz konta?

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Tryby wyświetlania wątku
[oddzielony] Kajko i Kokosz – Złoty puchar
Cóż ci mogę rzec, Sapkowski też pisze fantasy, a nie serwuje tego rodzaju dziwactw (może serwuje inne, ale póki nie są dla mnie zauważalne, nie mam powodu się czepiać). Jeśli mowa o elementach, nie-fantastycznych, wzorowanych na świecie realnym, wypadałoby pisać o nich w oparciu o stan faktyczny, albo po prostu nie wchodzić w tego rodzaju szczegóły.

Cytat:p. jeśli piszemy o wampirach, to czy to jest fantasy, czy horror?
Samo stwierdzenie że o wampirach to trochę za mało, żeby zdecydować. Nie chodzi tylko o występowanie elementu fantastycznego ale o sposób jego wykorzystania.

Cytat:Palisada na murze nie jest jego wymysłem.

Nadal twierdzę, że u Christy gród Mirmiła otacza ziemny wał (tylko brama jest kamienna), a więc?

Cytat:Tyle, że nie. Walki raczej powinny być jak najbardziej realne jeśli chodzi o przedstawiające je postaci.

Uogólnienie i do tego mocno kontrowersyjne. Bez konkretnych przykładów (uwzględniających świat i konwencję) dyskusja na ten temat nie ma najmniejszego sensu, poza tym, to nie miejsce na nią.
[niedozwolony link]
Odpowiedz
Reklama AdSense
Cytat:
Cytat:Tyle, że nie. Walki raczej powinny być jak najbardziej realne jeśli chodzi o przedstawiające je postaci.

Uogólnienie i do tego mocno kontrowersyjne. Bez konkretnych przykładów (uwzględniających świat i konwencję) dyskusja na ten temat nie ma najmniejszego sensu, poza tym, to nie miejsce na nią.

Nie chcę się wtrącać w tę dyskusję ale nie mogę. Uogólnienie, że walki powinny być realistyczne jest "mocno kontrowersyjne" i dyskusja o tym "nie ma sensu". Ale dyskusja już na kilka postów czy rzeczony cholerny wał jest, czy może nie jest, dobry panie, wykonany z ziemi, czy też może jest on wykonany z kamienia i tem samem, dyskusja czy rzeczony ostrokół jest, czy może nie jest ostrokołem opisanym w punkcie &2.2 podpunkt 3... już sens posiada. No przepraszam bardzo.
Skończcie paplanie po próżnicy, bo widzę tu tylko narastający konflikt i złośliwości, które nie służą niczemu. Autor dostał już opinię i jego sprawa czy postawi na swoim murze ostrokół czy różowego słonia w fioletowe kropki.
Odpowiedz
Cytat: Uogólnienie, że walki powinny być realistyczne jest "mocno kontrowersyjne" i dyskusja o tym "nie ma sensu".

Wybiórcze cytowanie. I'm lovin' it.
[niedozwolony link]
Odpowiedz
Ze względu na off-top dyskusja przeniesiona do 'Owionu'.

(29-12-2014, 18:08)Vercenvard napisał(a): Jeśli mowa o elementach, nie-fantastycznych, wzorowanych na świecie realnym, wypadałoby pisać o nich w oparciu o stan faktyczny, albo po prostu nie wchodzić w tego rodzaju szczegóły.
Przyjmij do wiadomości, że to jest adaptacja komiksu. Skoro coś jest w tym komiksie tak, a nie inaczej, to nie zamierzam poprawiać autora.

(29-12-2014, 18:08)Vercenvard napisał(a):
Cytat:p. jeśli piszemy o wampirach, to czy to jest fantasy, czy horror?
Samo stwierdzenie że o wampirach to trochę za mało, żeby zdecydować. Nie chodzi tylko o występowanie elementu fantastycznego ale o sposób jego wykorzystania.
Wampir zawsze jest elementem fantasy niezależnie od tego, jak się go użyje. Natomiast sposób użycia może określić inny gatunek: zły wampir – horror, zakochany wampir – romans itd. Nadal jednak będzie dylemat, czy przypisać taką powieść (film) do fantasy, kierując się doborem elementów, czy do horroru albo romansu, kierując się treścią. Co tak naprawdę decyduje o takich wyborach?
Dlatego też w wielu przypadkach danym dziełom przypisuje się kilka gatunków. Ale że musiałem przyporządkować tu do jakiegoś działu (bo przecież nie wstawię w kilku naraz), więc jest w przygodowych.

(29-12-2014, 18:08)Vercenvard napisał(a): Nadal twierdzę, że u Christy gród Mirmiła otacza ziemny wał (tylko brama jest kamienna), a więc?
Ale my wszyscy widzimy na obrazkach (pochodzących z tego właśnie konkretnego komiksu), że jest inaczej. Spójrz na ilustracje, które wkleiłem, i powiedz, co tam widzisz.
Wita gospodarz, właściciel, przełożony, osoba starsza. Jeśli nie jesteś żadnym z nich, używaj zwrotu WITAJ.
Odpowiedz
Cytat:Przyjmij do wiadomości, że to jest adaptacja komiksu.

Adaptacje często poprawiają, więc to żadne tłumaczenie :P

Cytat:e my wszyscy widzimy na obrazkach (pochodzących z tego właśnie konkretnego komiksu), że jest inaczej. Spójrz na ilustracje, które wkleiłem, i powiedz, co tam widzisz.

Kamienną bramę i ziemny wał. Może wrzuć jakiś inny obrazek, to zobaczę co innego.
[niedozwolony link]
Odpowiedz
« Starszy wątek | Nowszy wątek »