Podziemie Opowiadań
Zaloguj się
Login/Adres e-mail::
Hasło:
Nie pamiętam hasła
Nie masz konta?

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Tryby wyświetlania wątku
Literacki debiut roku
Wydawnictwo organizuje konkurs, link poniżej. Niektórzy z was mają gotowe powieści, tylko je dopracować i wysłać. Kto nie ryzykuje, w kozie nie siedzi:).
http://literackidebiutroku.pl/
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.
Michaił Bułhakow – Mistrz i Małgorzata
Reklama AdSense
Nie wiem, czy warto pchać się do Novae Res. Z tego co o nich słyszałem to drukują trzysta egzemplarzy, niezbyt przejmują się korektą i promocja też jest słaba. Ten konkurs to chyba jedyna możliwość, żeby wydać u nich książkę za darmo.
(08-02-2015, 10:53)Daniel napisał(a): Nie wiem, czy warto pchać się do Novae Res. Z tego co o nich słyszałem to drukują trzysta egzemplarzy, niezbyt przejmują się korektą i promocja też jest słaba. Ten konkurs to chyba jedyna możliwość, żeby wydać u nich książkę za darmo.

Powielasz pewne plotki i pogłoski. Faktycznie miało wydawnictwo wpadkę, ale to, moim zdaniem, się zmieniło. Jak sam napisałeś, konkurs daje możliwość wydania książki i to jest ten atut. Ponadto umowy wydawnicze są indywidualne, wszystko zależy od zainteresowania konkretną książką, ale też możliwości autora. Wiem, ponieważ uczestniczyłam w takich rozmowach, choć nie mogę mówić o szczegółach. Ważne, że nie miałam odłożonych tysięcy i jakoś się dogadaliśmy. Są tacy, którzy wydają za własne pieniążki, bo to daje im prawo decydowania o nakładzie oraz prowizję nawet do 80%. Najniższy nakład to 400 egzemplarzy, a umowy na rok, dwa i więcej lat. Oznacza to, że dany tytuł musi być dystrybuowany przez ten okres. Najważniejsze jednak jest to, że żadne z tzw. poważnych wydawnictw nawet nie zajrzy do twojej książki, chyba że masz kogoś, kto ich do tego nakłoni. Znam osoby, które wysyłały swoje książki i nawet nie raczono im wysłać maila z jakąkolwiek odpowiedzią, choćby odmowną. Poza tym nie po to jest ten wątek, żeby w tym miejscu dyskutować, tylko żeby zajrzeć, otworzyć link i poczytać o konkursie. Zatem wklejam link ponownie: http://literackidebiutroku.pl/
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.
Michaił Bułhakow – Mistrz i Małgorzata
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości