Podziemie Opowiadań
Zaloguj się
Login/Adres e-mail::
Hasło:
Nie pamiętam hasła
Nie masz konta?

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Tryby wyświetlania wątku
Wilk zrodzony na nowo.
Wrzucam tą miniaturkę z niepewnością. Nie miałem czasu jej dokładnie przeczytać, więc za błędny z góry przepraszam. Napisałem to pod wpływem pewnej piosenki, więc można powiedzieć, że znów eksperymentuje z miniaturami :P
Stoję na wzgórzu. U mych stóp układa się do snu cały świat. Słońce chowa się prędko za koronami drzew. Boi się. Czuję to. Noc zaczyna mnie otaczać. Coraz ciemniej. Czuję się coraz bardziej samotny. Nie dociera do mnie żaden dźwięk. Nawet moje serce nie bije, lęka się mnie. Cisza i noc. Gwiazdy nieśmiało pobłyskują na purpurowym niebie, w towarzystwie przerażonego księżyca. Wiatr dmucha w mą twarz. Ogon powiewa na wietrze. Jestem bestią, jestem potworem... jestem wilkiem.

W nocy słychać tylko głośny, wilczy płacz. To wyje wilk zrodzony na nowo.
W moim sercu rośnie kolejne monstrum. To bestia wskrzeszona już nie pierwszy raz.
W moim umyśle słychać tylko zwierzęcy zew. Wyję do księżyca! Poznaj mą siłę! Siła dzikości i piękna. Nikt jej nie powstrzyma.
Las mi odpowiedział. Głośno i wyraźnie. Czuje respekt przede mną. Nocna cisza przerwana przez głośne "AAAUUU!", które niesie się po lesie niczym nieposkromiony tajfun.
I tylko głośne wycie odbijać się będzie przez minuty, godziny, dni, tygodnie, miesiące i lata. Nikt go nie powstrzyma. Jestem dziki, nieprzewidywalny i niebezpieczny. JESTEM WILKIEM!
Odkładam długopis obok kartki.
–"We are leaves in the wind. Where will we fall? Nobody knows."
-Nadejdzie czas, kiedy zniknę stąd. Słońce zgaśnie, nadejdzie mrok. Stojąc na granicy, zrobię krok. Rozliczony zostanie, każdy mój błąd. Odejdę w wieczny byt. Czy zdążę dojść na szczyt?
Odpowiedz
Reklama AdSense
Wyjątkowo, nie mogę określić moich odczuć w stosunku do Twojej miniaturki.
Przykro mi, ale nie trafia do mnie tekst. Nie wciągnęło mnie, pomysł jest ciekawy, jednak brakuje tu tego czegoś. Nie poczułam klimatu, odniosłam jedynie wrażenie chaosu, także zbyt szybkiej akcji, nie mogłam się z początku połapać, o co dokładnie chodzi. Miniaturka ma jeszcze jeden mankament, otóż brakuje w niej przesłania lub chociażby puenty, pouczenia, celu, który chcesz osiągnąć poprzez tekst. Na zakończenie, pochwalę Cię za ostatnie zdanie. Podoba mi się to przeskoczenie. :)
Konwencja jest po to, by ją łamać.
A jak się komuś nie podoba, niech spada na drzewo i wróci, gdy zrozumie swoje zachowanie.
~Nidrax
Odpowiedz
dla mnie to brzmi jak tekst piosenki:

zwrotka:
Stoję na wzgórzu. U mych stóp układa się do snu cały świat.
Auuuu
Słońce chowa się prędko za koronami drzew. Boi się. Czuję to.
Auuu
Noc zaczyna mnie otaczać. Coraz ciemniej. Coraz ciemniej.
Auuu
Czuję się coraz bardziej samotny. Nie dociera do mnie żaden dźwięk.
Auuu
Nawet moje serce nie bije, lęka się mnie!

ref:
W nocy słychać tylko głośne "AUUUU!". To wyje wilk zrodzony na nowo.
W moim umyśle słychać tylko "AAUUUU!" Wyję do księżyca!
I tylko głośne "AAAUUU!" odbijać się będzie przez minuty, godziny, dni, tygodnie
JESTEM WILKIEM!

zwrotka 2
Cisza i noc. Gwiazdy nieśmiało pobłyskują na purpurowym niebie,
Auuu
w towarzystwie przerażonego księżyca. Wiatr dmucha w mą twarz.
Auu
Ogon powiewa na wietrze. Jestem bestią, jestem potworem.
Auuu

itd.
Odpowiedz
Hahaha może skopiował tekst piosenki i wkleił go tu? ;d

Oczywiście to był żart. Jeżeli chodzi o tekst, to na plusie styl, w jakim jest napisany – krótkie zdania i dużo czasowników, nadające dynamikę. Uwielbiam taki klimat – noc, purpurowe niebo... ale został on zupełnie zniszczony przez te "auuu". Czytając tekst za pierwszym razem, mimowolnie parsknąłem, widząc powtarzające się 'auu' – komicznie to dla mnie brzmi. Generalnie tekst niestety niezbyt ciekawy, nie podobał mi się. Jak pisała moja poprzedniczka, brakuje mi tu jakiegoś 'punchline', puenty, czegokolwiek, co skłoniłoby mnie do myślenia, albo po prostu sprawiło, że Twoja miniaturka zostałaby mi w pamięci. Powodzenia w dalszej twórczości!
Odpowiedz
Faktycznie jest to tekst podobny do piosenki, ponieważ akurat słuchałem pewnego utworu podczas pisania. Jest to w pewnym sensie eksperyment, ponieważ ta miniaturka różni się od innych, które napisałem wcześniej. Nie spodziewałem się tutaj zbytnio pozytywnych ocen, ponieważ sam widzę, że miniaturka nie jest jednak dopracowana (mimo, iż siedziałem nad tym kilka dni). Chciałem pokazać tutaj dzikość, którą uwalnia się podczas tworzenia własnych powieści lub innych utworów. Może następnym razem spróbuję inaczej (drugi niewypał w tym temacie :P ).
–"We are leaves in the wind. Where will we fall? Nobody knows."
-Nadejdzie czas, kiedy zniknę stąd. Słońce zgaśnie, nadejdzie mrok. Stojąc na granicy, zrobię krok. Rozliczony zostanie, każdy mój błąd. Odejdę w wieczny byt. Czy zdążę dojść na szczyt?
Odpowiedz
A więc ja tylko od strony technicznej:
(23-10-2014, 23:29)Samotny wilk ze wschodu napisał(a): Gwiazdy nieśmiało pobłyskują na purpurowym niebie,(zbędny przecinek) w towarzystwie przerażonego księżyca.

(akapit) Las mi odpowiedział. Głośno i wyraźnie. Czuje respekt przede mną. Nocna cisza przerwana przez głośne "AAAUUU!", które niesie się po lesie niczym nieposkromiony tajfun.
(akapit) I tylko głośne wycie odbijać się będzie przez minuty, godziny, dni, tygodnie, miesiące i lata. Nikt go nie powstrzyma.

(akapit)Odkładam długopis obok kartki.

To może poza tym nie będę się zbytnio rozpisywała, zwłaszcza że mam bardzo zbliżone zdanie do poprzedników. Miniaturka napisana ciekawie, jest bardzo dynamiczna, ale po przeczytaniu, zanim zerknęłam na twoje wyjaśnienie, Wilku, trudno mi było wywnioskować, co chciałeś przekazać.
Roboty nie wyrywają ludziom rąk, gdy tamci robią błędy w opowiadaniach, a Vetbacca – tak ~ Nidrax
Odpowiedz
Reklama AdSense
1. "Odkładam długopis obok kartki." rozumiem, że to ma być puenta taki nowy początek autora itp, ale ja bym to wywalił, bo tekst na tym traci wybija z immersji.

2. wilczy płacz bardziej mi pasuje skowyt to fajne słówko i takie bardziej "wilcze"

Pierwszy Twój tekst który czytałem bez bólu zębów. Przypomina mi klimatem piosenkę "The Animal" Disturbed, a jako, że lubiłem ten zespół to jest to dla mnie plus. Postaraj się może pisać właśnie w ten sposób z emocjami rezultat jest dużo lepszy.
Eorth znajduje się w tym miejscu gdzie śpią wszystkie smoki
Odpowiedz
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości