Podziemie Opowiadań
Zaloguj się
Login/Adres e-mail::
Hasło:
Nie pamiętam hasła
Nie masz konta?

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Tryby wyświetlania wątku
"Czy ja śnie?..."
All right. "The best" nie było wysokich lotów (jeśli w ogóle było xO), więc postanowiłem wrzucić inny wiersz. "The best" było z czasów 6 klasy (może 1 gimnazjum), więc nie dziwię się w sumie, że było kijowe :D. Ten wiersz z kolei jest już z wakacji po 2 klasie gimbazjum, więc może nie będzie aż tak zły jak poprzedni (ewentualnie gorszy :D). Temat już przeze mnie poruszony (I znów przydługi wstęp).

"Czy ja śnie?
Mgła?
Kto tam jest?
I znika wnet
Czy ja jestem sam?
O nie!
Człowiek! O tam!
Zniknął,
w szarą pustkę odpłynął
Znów jestem sam
oczywiście, że nie.
Wszędzie są ludzie
Ale oczy ich nie widzą
Zamykam je pod powieką
ciemność, jak w małej budzie
Widzę... babcie, psa, chłopca
żyją dopóki nie wyrwę sobie serca
Inaczej zostanie z nich mała, szara mogiła
Wszędzie mgła,
ale nikt nie jest sam
bo bliscy zawsze pomogą
póki ich w sercu mam."
–"We are leaves in the wind. Where will we fall? Nobody knows."
-Nadejdzie czas, kiedy zniknę stąd. Słońce zgaśnie, nadejdzie mrok. Stojąc na granicy, zrobię krok. Rozliczony zostanie, każdy mój błąd. Odejdę w wieczny byt. Czy zdążę dojść na szczyt?
Odpowiedz
Reklama AdSense
(03-10-2014, 12:48)Samotny wilk ze wschodu napisał(a): bo bliski zawsze pomogą...

A nie "bliscy"?
Say farewell to this predestined world.
Odpowiedz
Cytat:A nie "bliscy"?

Ups. Sorry, przegapiłem :O
-Nadejdzie czas, kiedy zniknę stąd. Słońce zgaśnie, nadejdzie mrok. Stojąc na granicy, zrobię krok. Rozliczony zostanie, każdy mój błąd. Odejdę w wieczny byt. Czy zdążę dojść na szczyt?
Odpowiedz
Faktycznie poruszałeś tą tematykę, jednak znów mnie zaskoczyłeś. Nie spodziewałem się takiego "radosnego"akcentu na końcu więc chwała ci za to. Czy celowo stosowałeś taką budowę tzn, że im więcej wersów tym są dłuższe? Jeżeli tak to interesujący pomysł.
Odpowiedz
Nie wiedziałam, że z istot żyjących robi się mogiły.

siĘ, nie sie.

Mnie się nie podoba. Raz rymujesz (bardzo łopatologicznymi, że się tak wyrażę rymami), a zaraz przez 3/4 tekstu znów nie ma rymów. I te wielokropki! Całość jest nieelegancka i nieestetyczna.
Take my mind and take my pain
And heal

Odpowiedz
(05-10-2014, 11:26)Snochacz napisał(a): Czy celowo stosowałeś taką budowę tzn, że im więcej wersów tym są dłuższe? Jeżeli tak to interesujący pomysł.

Yup. Celowo "przeciągnąłem" wiersz dodając parę wersów.

Cytat:Nie wiedziałam, że z istot żyjących robi się mogiły.

Bardziej miałem na myśli, że postacie znikną i zostaną zastąpione przez mogiły (zakopanie pamięci o nich) :P.
Odpowiedz
Reklama AdSense
Ja wiem, co miałeś na myśli, mówię tylko, co wyszło.
Take my mind and take my pain
And heal

Odpowiedz
Nie podoba mi się ten wiersz. Przede wszystkim ze względu na rymy i nieestetyczny zapis. Moim zdaniem nie wyszedł Ci ten wiersz, choć tematyka bardzo fajna. Mimo wszystko życzę powodzenia.
Odpowiedz
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości