Podziemie Opowiadań
Zaloguj się
Login/Adres e-mail::
Hasło:
Nie pamiętam hasła
Nie masz konta?

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Tryby wyświetlania wątku
Komputer graficzny
No proszę. Nie spodziewałem się takiego tematu tutaj. Cóż. Skoro jest podobny temat, to z chęcią go wykorzystam do niecnych celów :).

No to jak w temacie. Szukam w miarę fajnego komputera graficznego, który pozwoliłby mi na w miarę proste obróbki w programach graficznych :). Patrzyłem na parę pozycji, szukałem po forach jakichkolwiek informacji, ale niestety, większość ludzi szuka tego typu sprzętu do aktywnego hobby i jako narzędzia pracy, więc ceny są... duże. Ja się za bardzo nie znam na sprzęcie, więc jakieś fora informatyczne są dla mnie czarną magią. Ma ktoś może jakiś w miarę dobry komputer, który nie zacznie klekotać po użyciu 2 filtrów? Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc :).
–"We are leaves in the wind. Where will we fall? Nobody knows."
-Nadejdzie czas, kiedy zniknę stąd. Słońce zgaśnie, nadejdzie mrok. Stojąc na granicy, zrobię krok. Rozliczony zostanie, każdy mój błąd. Odejdę w wieczny byt. Czy zdążę dojść na szczyt?
Odpowiedz
Reklama AdSense
Właściwie to nie ma za bardzo "graficznych" komputerów. Jednostka przelicza informacje i nie ma za bardzo znaczenia jakie. Chyba ze te programy są ustawione, zeby korzystać z zasobów karty graficznej (jak np silniki renderujące grafikę 3D). Wtedy warto pomyśleć o trochę lepszej grafie.

Podstawowe pytanie czy PC czy laptop.
Jak PC to nie ma co brać gotowców, lepiej z części złożyć. Na morele.net np są całkiem dobre ceny i można dokupić zmontowanie, tak, że odbiera się już jedną jednostkę.
Odpowiedz
PC for me :). Czyli nie kupować gotowców tylko składać? Hmm. Sprawdzę tą stronę :).
-Nadejdzie czas, kiedy zniknę stąd. Słońce zgaśnie, nadejdzie mrok. Stojąc na granicy, zrobię krok. Rozliczony zostanie, każdy mój błąd. Odejdę w wieczny byt. Czy zdążę dojść na szczyt?
Odpowiedz
Tę.
Plus polecam takie strony jak:
http://pclab.pl/art52777.html
http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe...esien_2014

Gdzie są podane przykładowe zestawy (coby wszystko do płyty głównej pasowało)
Można też na PCLabie założyć temat.
Odpowiedz
God damnit -_-*.
Ok. Dziękuję bardzo :).
Odpowiedz
Powiedz dokładniej, na jakie prace graficzne jesteś nastawiony i na jakim poziomie. I czy to ma być komputer stricte do grafiki, czy jednak planujesz robić na nim innego typu operacje, jak chociażby granie w gry wideo.

I w jakiej granicy cenowej chciałbyś się zamknąć.
Czasami, gdy pojawiają się nowi, próbują na jeden raz wrzucić wszystko, co mają. Zupełnie, jakby portal miał lada dzień zniknąć z Internetów, a administracja pojechać do Afryki, sprzedawać olejek do opalania rdzennym murzynom.
~Yami
Odpowiedz
Reklama AdSense
Grafikiem nie jestem, ale wolałbym, żeby komputer mógł swobodnie wytrzymać takie w miarę średnie prace graficzne. Ja jestem nowy w tym "klimacie", więc dopiero zaczynam cokolwiek robić w tym kierunku. Nie zamierzam go wykorzystywać do gier, więc stricte do grafik. Granica cenowa? Hmm... nie wiem. Tak do ok. 3000 zł lub max 3500 zł. Więcej nie, no bo luudzie... ile bym musiał odkładać? :O
Odpowiedz
za 3000 to już masz hi-endowy sprzęt do wszystkiego. Chyba że monitor tez wliczasz.
Odpowiedz
"hi-endowy"? Czyli dobry (nie znam tych słów xO). Monitor to mam dobry, więc nie wliczam go.
Odpowiedz
(05-09-2014, 22:34)Naxster napisał(a): za 3000 to już masz hi-endowy sprzęt do wszystkiego. Chyba że monitor tez wliczasz.
:D Wiesz, GeForce GTX Titan kosztuje ok. 4 kafli... GTX 780 jakieś dwa tysiące, a GTX 780ti ze dwa i pół...

Wilku, mówisz o programach graficznych, ale żadnych konkretów. To ma być modelowanie 3D, CAD, Grafika rastrowa, montaż wideo? :p

Jeśli chcesz coś do grafiki 3D, to jako grafikę polecałbym jakieś Quadro (nVidia) lub odpowiadający mu FirePro (AMD). Nawet takie K420 (500~600zł) powinno dać Ci o wiele lepsze rezultaty przy modelowaniu/renderowaniu niż 'mocne' GeForce'y.

Jeśli jednak wolisz coś ze zwykłych linii kart garficznych... GeForce 460/560(ti)/780(ti) powinny być wystarczające.

Ogólnie to wybór karty zależy od oprogramowania, którego będziesz używał, bo niewiele Ci da inwestowanie np. w Quadro, które ma kilka tysięcy rdzeni CUDA, jeśli twój program nawet nie obsłuży takiej technologii.
Czasami, gdy pojawiają się nowi, próbują na jeden raz wrzucić wszystko, co mają. Zupełnie, jakby portal miał lada dzień zniknąć z Internetów, a administracja pojechać do Afryki, sprzedawać olejek do opalania rdzennym murzynom.
~Yami
Odpowiedz
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości