Podziemie Opowiadań
Zaloguj się
Login/Adres e-mail::
Hasło:
Nie pamiętam hasła
Nie masz konta?

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Tryby wyświetlania wątku
Spotkanie.
Pewnego dnia spotkali się wszyscy ci, którzy szukali odpowiedzi na pytanie "jaki jest sens życia?". Byli to: Handlarz, Romantyk, Marzyciel, Profesor, Bankowiec i Głupiec, który stał z boku.
– No cóż, moi koledzy. Ja uważam, że sensem życia jest dążenie do bogactwa – powiedział Handlarz, drapiąc się po brodzie.
– O nie! Mylisz się! – zaprzeczył Romantyk. – Człowiek potrzebuje miłości, gdyż bez niej nie może żyć. Dąży do znalezienia swojej drugiej połówki, by nie cierpieć w samotności! Uważam, że...
– Bzdura! – przerwał mu Profesor. – Wiadomo przecież, że każda szanująca się osoba chce poznać wszystkie tajemnice świata! Dąży do zdobycia wiedzy i stania się najmądrzejszą osobą na tej planecie!
– A mówią, że to ja jestem marzycielem – powiedział sarkastycznie Marzyciel. – Przecież to oczywiste, że wszyscy chcemy osiągnąć jakiś cel w życiu. Patrzymy się w nocy na gwiazdy i marzymy o idealnym życiu. To nas napędza do działania.
– Koledzy. Mylicie się – odezwał się Bankowiec. – Każdy człowiek chce się ustatkować. Chce znaleźć spokój i mieć pewne źródło dochodu. Po odejściu na emeryturę człowiek pragnie ciszy i wytchnienia.

Spór trwał wiele godzin. Każda osoba przedstawiała różne argumenty. Jedne były mądre, inne były głupie.
Głupiec chrząknął, czym zwrócił na siebie uwagę reszty. Nastała cisza.
– Każdy z was ma słuszność – zaczął mówić wolno i spokojnie – ale również każdy z was się myli.
Czy najmądrzejszy człowiek na świecie będzie szczęśliwy, jeśli nie będzie nikogo, kto chciałby go usłuchać? Czy człowiek, który znalazł swoją miłość, będzie czuł się spełniony, kiedy zabraknie w jego życiu czasu na marzenia? Czy osoba o niewyobrażalnym bogactwie, będzie czuła się dobrze, kiedy na starość będzie się borykała z wieloma problemami? Odpowiedź brzmi: nie. Więc jaka jest odpowiedź na pytanie "po cóż żyjemy", jeśli nie dla miłości, bogactwa, wiedzy, marzeń czy harmonii? Odpowiedź jest bardzo prosta. Żyjemy po to, by czuć się spełnieni. Jak można to osiągnąć? Jak chcemy. My stawiamy sobie warunki, wytyczne, jakimi chcemy podążać. To czyni nas wolnymi, a spełnienie prowadzi przez wolność. Za młodu biegniemy za wiedzą po to, by później próbować uchwycić bogactwo. Następnie spełniamy swoje marzenie w celu osiągnięcia harmonii i spokoju na starość. W tym schemacie przeplata się również miłość, która dopełnia nasze życie. Zapytacie się jednak "jaki to ma sens?". Odpowiedź jest prostsza niż wam się wydaje. Po to, aby umrzeć z myślą "spełniłem swoje życie i zostawiłem coś po sobie". Chociaż, co ja mogę wiedzieć. Jestem tylko głupcem – zakończył Głupiec i odszedł.

Podobna kłótnia już nigdy nie wybuchła.

_________________________________________________________________________________________________________

Odbierzcie to jak chcecie. Nie będę nic wyjaśniać. Odpowiedź na "Sens Życia" Elasa
–"We are leaves in the wind. Where will we fall? Nobody knows."
-Nadejdzie czas, kiedy zniknę stąd. Słońce zgaśnie, nadejdzie mrok. Stojąc na granicy, zrobię krok. Rozliczony zostanie, każdy mój błąd. Odejdę w wieczny byt. Czy zdążę dojść na szczyt?
Odpowiedz
Reklama AdSense
1. Akapity.
2. Spacje po myślnikach (które powinny być pauzami –> po więcej info do Nida).
3. Komentarz do tekstu jak już na początku, nie na końcu.
4. Pamiętaj, że estetyka tekstu też się bardzo liczy. Tutaj nie masz redaktora i korektora, więc sam musisz się o to postarać.
5. Więcej uwag później.
Take my mind and take my pain
And heal

Odpowiedz
Nie wiem jak dodać akapity (spacją nie działa)
-Nadejdzie czas, kiedy zniknę stąd. Słońce zgaśnie, nadejdzie mrok. Stojąc na granicy, zrobię krok. Rozliczony zostanie, każdy mój błąd. Odejdę w wieczny byt. Czy zdążę dojść na szczyt?
Odpowiedz
Samotny wilk ze wschodu napisał(a): Pewnego dnia spotkali się wszyscy ci, którzy szukali odpowiedzi na pytanie "Jaki jest sens życia?". Byli to: Handlarz, Romantyk, Marzyciel, Profesor, Bankowiec i Głupiec, który stał z boku.

(spacja)No cóż (przecinek) moi koledzy. Ja uważam, że sensem życia jest dążenie do bogactwa. (zbędna kropka) – powiedział Handlarz (przecinek) drapiąc się po brodzie.

(spacja)O nie! Mylisz się! – zaprzeczył Romantyk. – Człowiek potrzebuje miłości, gdyż bez niej nie może żyć. Dąży do znalezienia swojej drugiej połówki, by nie cierpieć w samotności! Uważam, że...

(spacja)Bzdura! – przerwał mu Profesor. – Wiadomo przecież, że każda, (zbędny przecinek) szanująca się osoba chce poznać wszystkie tajemnica (tajemnice) świata! Dąży do zdobycia wiedzy i stania się najmądrzejszą się (zbędne) osobą na tej planecie!

(spacja)A mówią, że to ja jestem marzycielem – powiedział sarkastycznie Marzyciel. – Przecież to oczywiste, że wszyscy chcemy osiągnąć jakiś cel w życiu. Patrzymy się w nocy na gwiazdy i marzymy o idealnym życiu. To nas napędza do działania.

(spacja)Koledzy. Mylicie się. (zbędna kropka)– odezwał się Bankowiec. – Każdy człowiek chce się ustatkować. Chce znaleźć spokój i mieć pewne źródło dochodu. (Natomiast) Po odejściu na emeryturę natomiast, (zbędny przecinek)człowiek pragnie ciszy i wytchnienia.

Spór trwał wiele godzin. Każda osoba przedstawiała różne argumenty. Jedne były mądre, inne były głupie.

Głupiec chrząknął, czym zwrócił na siebie uwagę reszty. Nastała cisza.

(spacja)Każdy z was ma słuszność – zaczął mówić wolno i spokojnie(spacja)– ale również każdy z was się myli. Czy najmądrzejszy człowiek na świecie będzie szczęśliwy (przecinek) jeśli nie będzie nikogo, kto chciałby go usłuchać? Czy człowiek, który znalazł swoją miłość (przecinek) będzie czuł się spełniony, kiedy zabraknie w jego życiu czasu na marzenia? Czy osoba o niewyobrażalnym bogactwie, (spacja) będzie czuła się dobrze, kiedy na starość będzie się borykała z wieloma problemami? Odpowiedź brzmi: nie. Więc jaka jest odpowiedź na pytanie "Po cóż żyjemy", jeśli nie dla miłości, bogactwa, wiedzy, marzeń czy harmonij? Odpowiedź jest bardzo prosta. Żyjemy po to (przecinek) by czuć się spełnieni. Jak można to osiągnąć? Jak chcemy. My stawiamy sobie warunki, wytyczne (przecinek) jakimi chcemy podążać. To czyni nas wolnymi, a spełnienie prowadzi przez wolność. Za młodu biegniemy za wiedzą, (zbędny przecinek) po to, by później próbować uchwycić bogactwo. Następnie spełniamy swoje marzenie, (zbędny przecinek) w celu osiągnięcia harmonij i spokoju na starość. W tym schemacie przeplata się również miłość, która dopełnia nasze życie. Zapytacie się jednak "jaki to ma sens?". Odpowiedź jest prostsza niż wam się wydaje. Po to, aby umrzeć z myślą "spełniłem swoje życie i zostawiłem coś po sobie". Chociaż, co ja mogę wiedzieć. Jestem tylko głupcem – zakończył Głupiec i odszedł.

Podobna kłótnia już nigdy nie wybuchła.

Mam też problem z 'harmonią', bo zgodnie z moją wiedzą w dopełniaczu jest 'harmonii' – http://so.pwn.pl/zasady.php?id=629325
Wita gospodarz, właściciel, przełożony, osoba starsza. Jeśli nie jesteś żadnym z nich, używaj zwrotu WITAJ.
Odpowiedz
Spacje po myślnikach są.
Odpowiedz
(02-09-2014, 17:27)Samotny wilk ze wschodu napisał(a): Pewnego dnia spotkali się wszyscy ci, którzy szukali odpowiedzi na pytanie "Jaki jest sens życia?".

"jaki" spokojnie może być z małej litery.

(02-09-2014, 17:27)Samotny wilk ze wschodu napisał(a): pytanie "Po cóż żyjemy", jeśli nie dla miłości,

Ta sama sytuacja co wyżej.

(02-09-2014, 17:27)Samotny wilk ze wschodu napisał(a): bogactwa, wiedzy, marzeń czy harmonij?

harmonii*

Dużo w tym racji. Mam takie samo podejście jak Ty, wplatając w to jeszcze pomoc innym. Dla mnie, w pewnych aspektach, sensem życia (aktualnym) jest pomaganie innym. W tym kierunku się kształcę i w tym się właśnie spełniam, bo to jest to, co robię na co dzień.
Chociaż bogactwa nie potrzebuję. Chcę mieć tyle, żeby wystarczyło mi na spełnienie marzeń i posiadanie domu z ogródkiem, w którym będę mieszkać z rodziną. Marzeniem jest posiadanie ośrodka wychowawczego dla chłopców, którzy w jakimś momencie swojego życia zbłądzili. Chcę mieć tyle pieniążków, żeby móc zapewnić im namiastkę domu, a do tego dobrą kadrę (opiekunów), opiekę zdrowotną i móc zagospodarować im czas tak, żeby znaleźli dla siebie sens i drogę ;)
Nie rozumiem tylko tej kropki w tytule xD
Ach, i przenoszę tekst do miniatur, tam pasuje najlepiej.
Na zakończenie – brawo!
Take my mind and take my pain
And heal

Odpowiedz
Reklama AdSense
"Chociaż bogactwa nie potrzebuję. Chcę mieć tyle, żeby wystarczyło mi na spełnienie marzeń i posiadanie domu z ogródkiem, w którym będę mieszkać z rodziną" i to jest w pewnym sensie "bogactwo". To nie zawsze oznacza niewyobrażalna ilość pieniędzy, tylko tyle, żeby starczyło :). Danke schon :).
(te zmiany ja wprowadzam, tylko coś mi akapity kasuje i nie zawsze zapisuje zmiany :/. Nie wiem czemu :/).
Ale Głupiec już o innym ;)
Odpowiedz
Nie wiem, czemu masz problem z zapisaniem akapitów – mi poszło bez problemu (prezent ode mnie :) ).
Wita gospodarz, właściciel, przełożony, osoba starsza. Jeśli nie jesteś żadnym z nich, używaj zwrotu WITAJ.
Odpowiedz
Sam tekst ok i powiem (UWAGA ZASKOCZENIE), że nawet się z nim zgadzam ;) a przynajmniej z moją jego interpretacją.

Z zasady nie dyskutuje jednak nad swoimi tekstami, ale pozwoliłem sobie na ten (albo raczej na Twoją odpowiedź na mój tekst :P) odpowiedzieć pisemnie. Zapraszam do miniaturki "Wiewiórka" jeśli jesteś zaciekawiony ;)
Niby to wszystko banalne lecz długo się uczyłem cieszyć z prostych rzeczy.
Całe dnie szare przyćmione żalem i narzekaniem gdy teraz na to patrzę ciężko mi uwierzyć.
Zawsze gdy wstaje czeka tu na mnie jakieś wyzwanie bo nieustannie mamy coś tu do odkrycia.
Nawet przegrane coś dają nam a więc idę odważnie i to, co dane mi biorę od życia.
Odpowiedz
To drugie twoje opowiadanie które dobrze mi się czytało, w jakiś sposób udało ci się zawrzeć myśl w tak krótkim tekście lepiej niż Elas choć obaj pisaliście na podobny temat. zdecydowanie na tak.
Eorth znajduje się w tym miejscu gdzie śpią wszystkie smoki
Odpowiedz
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości