Podziemie Opowiadań
Zaloguj się
Login/Adres e-mail::
Hasło:
Nie pamiętam hasła
Nie masz konta?

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Tryby wyświetlania wątku
Świt
Noc,
Gwiazdy nie świecą,
Księżyc się gdzieś schował,

Kładę rękę na twym futrze i spoglądam w twe nieruchome oczy

Gdzie jesteś?
Moja gwiazdko?

Spoglądam w ciemne niebo i błądzę wzrokiem po czarnym tle

Gdzie odeszłaś?
Dokąd poszłaś?
Zgasłaś tak szybko,
Nie zdążyłem się na Ciebie napatrzeć,
Daj mi chociaż promyk.

Słońce wychyla się nieśmiało zza horyzontu.
Znów spoglądam w twe oczy

Czy jeszcze tam jesteś?
–"We are leaves in the wind. Where will we fall? Nobody knows."
-Nadejdzie czas, kiedy zniknę stąd. Słońce zgaśnie, nadejdzie mrok. Stojąc na granicy, zrobię krok. Rozliczony zostanie, każdy mój błąd. Odejdę w wieczny byt. Czy zdążę dojść na szczyt?
Odpowiedz
Reklama AdSense
lel, lubię takie wiersze o niczym.
Odpowiedz
O niczym...?
-Nadejdzie czas, kiedy zniknę stąd. Słońce zgaśnie, nadejdzie mrok. Stojąc na granicy, zrobię krok. Rozliczony zostanie, każdy mój błąd. Odejdę w wieczny byt. Czy zdążę dojść na szczyt?
Odpowiedz
Lubię, jak poeta jest rzemieślnikiem. Dla ciebie ten wiersz może jest oddaniem emocji, wylaniem myśli, ale dla mnie jest on po prostu o gwiazdach. Oczywiście, mógłbym nadać temu jakąś swoją interpretacje, bądź się domyślać. Ale nie na tym rzecz polega. Brakuje jakiegoś tematu, metafory, naprowadzenia na coś, zaintrygowania czytelnika. Dlatego dla mnie ten wiersz jest o niczym. Wleciał łatwo, ale równie łatwo wyleciał.
Odpowiedz
Uff... Jak tak to ok. Postaram się się poprawić.
Odpowiedz
To znaczy, nie sugeruj się tak moimi radami. Być może to tylko kwestia gustu. Pisz jak ci wygodnie i jak się czujesz dobrze, pewne rzeczy z czasem same przychodzą.
Odpowiedz
Reklama AdSense
Ja już to powiedziałem pod "Świrami Głasowskiego". Ja piszę, bo lubię pisać, ale to nie znaczy, że ja umiem wszystko. Ja się dopiero uczę – siedzę w tym tylko 2-3 lata i muszę się jeszcze sporo nauczyć. To jest powód, dla którego przyczołgałem się na to forum. Macie tu większe doświadczenie ode mnie, z którego ja bardzo chętnie skorzystam.
Odpowiedz
Cóż, ciężko mówić o doświadczeniu. Zaczynałem pisać w 4-5 klasie, teraz jestem w 3 gimnazjum. Mimo to, doświadczenie w pisaniu nie jest aż takie ważne, taką mam opinie. Myślę, że doświadczenie życiowe i nasz charakter odgrywa największą rolę. Jeśli chodzi o doświadczenie, to pomaga bardzo kształcić styl pisarski, który zresztą też odgrywa ważną rolę.
Odpowiedz
Pisać możemy jak chcemy, ale dobrze by było, żeby ludzie zrozumieli co piszemy, bo jaki jest sens pisania czegoś, czego nikt nie pojmie? Wszystko jest ważne w pisaniu. Charakter, przeżycia, nastrój pisarza, styl itd. Jednakże trzeba to połączyć w dobrych proporcjach. To jest jak z gotowaniem. Za dużo jednego składnika i cała potrawa jest do wyrzucenia.
Odpowiedz
Fakt, dobrze powiedziane.
Odpowiedz
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości