Podziemie Opowiadań
Zaloguj się
Login/Adres e-mail::
Hasło:
Nie pamiętam hasła
Nie masz konta?
RejestracjaUżytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Tryby wyświetlania wątku
Być Polakiem
#11
NATO działa jako jeden twór polityczny, a nie poszczególne państwa, dlatego są stworzone organy koordynujące działania sojuszu. Inaczej mielibyśmy totalny burdel i totalnie niewydolny byt, gdyby każde z państw robiło co mu się podoba zasłaniając się sojuszem. NATO nie podejmuje działań w obronie Ukrainy, ponieważ Ukraina nie jest członkiem Paktu. Gdyby nie wspólnota, to kraje bałtyckie już dawno powróciłyby w granice imperium carów. Tutaj masz odpowiedź dlaczego np. Norwegia się nie wypowiada na ten temat. Ich to po prostu nie obchodzi, sojusz ma swoje organy, a nie są też w UE, z którą Ukraina podpisała umowę. Unia to dla Norwegii zło, ponieważ przyłączenie się do niej to byłby napływ imigrantów z biedniejszych krajów wspólnoty i podporządkowani się organom Brukseli.
Odpowiedz
Reklama AdSense
#12
Widzisz, sam stwierdziłeś, że NATO ma... wywalone. A ktoś powinien nie mieć. I nie chodzi w tym momencie o żadne zbrojne groźby ze strony Unii, a o postawienie się jak jeden mąż Rosji.
Take my mind and take my pain
And heal
Odpowiedz
#13
(30-08-2014, 20:15)mirek13 napisał(a): Tak się składa, że jestem historykiem. Z zamiłowania, nie z przypadku. Cieszy mnie osobiście, że młody ludź w ogóle rozpatruje ten problem. W zasadzie diagnoza jest słuszna choć płytka. Dam Ci dwie myśli, które pomogą spuentować twoje przemyślenia:
1/ Piłsudski o Polakach cyt. Naród wspaniały, tylko ludzie ***.
2/ Historia uczy Polaków jednego. Że nigdy niczego ich nie nauczyła.

Czeski błąd. A cytat jest oryginalny. Cenzura Piłsudskiego?
Odpowiedz
#14
Cytat:http://natemat.pl/115233,nato-zwieksza-s...osc-bojowa
A jednak coś ruszyło Duśka. Jeszcze niedawno Niemcy wetowały ten pomysł, a tutaj proszę.
Odpowiedz
« Starszy wątek | Nowszy wątek »


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości