Podziemie Opowiadań
Zaloguj się
Login/Adres e-mail::
Hasło:
Nie pamiętam hasła
Nie masz konta?

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Tryby wyświetlania wątku
Jaki tytuł ?
Tak się składa, że jestem słaba w wymyślaniu tytułów do opowiadań/książek. Gdyby ktoś mógłby mi pomóc byłabym bardzo wdzięczna. W załączniku znajduję się główna bohaterka, która może wam pomóc. "Wam", bo mi nie pomogła.

Oto opis:
Rok 2350 charakteryzuje się chęcią władzy, pieniędzy, wiecznej młodości i nieśmiertelności. To właśnie chciwość zapoczątkowała okres wyłapywania i późniejszego mordowania członków plemienia Kaposy. Ludzie wierzą, że krew z tego plemienia uzdrawia, daje siłę i nieśmiertelność. To właśnie Sierra – w połowie Kaposka, pewnego wrześniowego dnia postanawia wyjrzeć na świat, którego nie widziała ani razu od swoich narodzin. Nawet błagania matki nie mogą powstrzymać jej ciekawości. A najgorsze jest to, że na powierzchni grozi jej wielkie niebezpieczeństwo, a po ulicach Nowego Nowego Yorku i Starego Nowego Yorku czają się Wyłapywacze, których zadaniem jest przetransportować członków plemienia do Siedziby Głównej.

Załączone pliki Miniatury

Nigdy się nie poddawaj. Gdy stracisz nadzieję, dopiero wtedy przegrasz.
Odpowiedz
Reklama AdSense
Jeśli masz opowiadanie gotowe, to wybierz sobie jakąś ciekawą kwestię swojej bohaterki albo kilka słów i to zrób tytułem :P
[url]http://sciencefantasia.blogspot.com[/url]
Opowiadania SF i Fantasy
O mnie
Opowiadania na forum:
Trzy warunki, Cztery godziny
Odpowiedz
(30-08-2014, 11:49)Box napisał(a): Jeśli masz opowiadanie gotowe, to wybierz sobie jakąś ciekawą kwestię swojej bohaterki albo kilka słów i to zrób tytułem :P

No właśnie nie mam gotowego opowiadania, tylko kilka słów pierwszego rozdziału. ;/
Odpowiedz
Po pierwsze tytuł musi przyciagac. Po drugie musi byc związany z trescia. Np. Swiat przyszłych plemion albo niebezpieczney swiat 2350. Pisz a sam tytul wskoczy do glowy ;p
Once bitten, twice shy.

Moje opowiadania:
Odcienie
Dream
Opowieści menelskie
Odpowiedz
(30-08-2014, 12:45)marookko napisał(a): Po pierwsze tytuł musi przyciagac. Po drugie musi byc związany z trescia. Np. Swiat przyszłych plemion albo niebezpieczney swiat 2350. Pisz a sam tytul wskoczy do glowy ;p

Postanowiłam, że postawie coś w stylu "Światło Dzienne". Jeszcze będę musiała nad tym pomyśleć :)
Odpowiedz
Ja to lubię takie tytuły pozornie od czapy, gdzie wyjaśnia się dopiero pod koniec lub gdzieś stosunkowo w dalszej części opowieści :P O, przykładowo Pochłaniacz Katarzyny Bondy ostatnio czytałem i
Spoiler:

Ale to, jaki tytuł wybierzesz, zależy tylko od Ciebie :) Uważam, że im bardziej abstrakcyjny i im mniej zdradza z sensu powieści, tym lepiej.
Opowiadania SF i Fantasy
O mnie
Opowiadania na forum:
Odpowiedz
Reklama AdSense
(30-08-2014, 14:32)Box napisał(a): Ja to lubię takie tytuły pozornie od czapy, gdzie wyjaśnia się dopiero pod koniec lub gdzieś stosunkowo w dalszej części opowieści :P O, przykładowo Pochłaniacz Katarzyny Bondy ostatnio czytałem i
Spoiler:

Ale to, jaki tytuł wybierzesz, zależy tylko od Ciebie :) Uważam, że im bardziej abstrakcyjny i im mniej zdradza z sensu powieści, tym lepiej.

Też tak myślę. Ale na prawdę, u mnie trudno z tytułem. Kiedyś nad tytułem męczyłam się przez miesiąc i wymyśliłam "Przetrwanie" :/
Odpowiedz
Łatwiej o tytuł, gdy z góry zna się rozwój wypadków w opowiadaniu :) Konspekt w postaci szczegółowego planu wydarzeń pomaga.
Opowiadania SF i Fantasy
O mnie
Opowiadania na forum:
Odpowiedz
Na podstawie Twojego krótkiego opisu mam już kilka propozycji:
Sierra
Kapos – krew ocalenia
Kapos
Plemię przyszłości
Kod życia

Mogą też być bardziej odległe tematycznie:
Pod niebem bez gwiazd
W świetle dnia
(coś podobnego do Twojego tytułu)
Ludzie nowej ery
Na skraju świata

A tak poza tym, to streszczenie wydało mi się bardzo interesujące. Kiedy ujrzymy opowiadanie na naszym forum?
Wita gospodarz, właściciel, przełożony, osoba starsza. Jeśli nie jesteś żadnym z nich, używaj zwrotu WITAJ.
Odpowiedz
(30-08-2014, 16:29)StuGraMP napisał(a): Na podstawie Twojego krótkiego opisu mam już kilka propozycji:
Sierra
Kapos – krew ocalenia
Kapos
Plemię przyszłości
Kod życia

Mogą też być bardziej odległe tematycznie:
Pod niebem bez gwiazd
W świetle dnia
(coś podobnego do Twojego tytułu)
Ludzie nowej ery
Na skraju świata

A tak poza tym, to streszczenie wydało mi się bardzo interesujące. Kiedy ujrzymy opowiadanie na naszym forum?

Myślę, że pierwszy rozdział postaram się napisać dzisiaj, albo jutro, a jak będę miała dostęp do komputera i internetu to spiszę na forum i dodam. Mam nadzieję, że ci się spodoba :) I dziękuję za miłe słowa i pomoc.
Nigdy się nie poddawaj. Gdy stracisz nadzieję, dopiero wtedy przegrasz.
Odpowiedz
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości