Podziemie Opowiadań
Zaloguj się
Login/Adres e-mail::
Hasło:
Nie pamiętam hasła
Nie masz konta?

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Tryby wyświetlania wątku
Martwy las
Śmierć wszędzie dookoła...
Czy i ja jestem martwy?
oglądam swoją rękę
Ciało jest nietknięte,
ale dusza.
Gdzie jest?
Wchłonęły ją te martwe drzewa...
Teraz uśmiechają się wścibsko.
Szarość mnie otacza...
Czekaj! Chwila!
Czy to... zielone drzewo?

podbiegam do drzewa. Zielone liście szumią nad moją głową

Jak to możliwe?
Wszędzie w okół chłód, ale tutaj bije ciepło!
Przykładam rękę do drewna. Drzewo momentalnie usycha
Nie...
stoję pogrążony w myślach i obserwuję spadające, szare liście
Zabiłem...
Zgasiłem ten promień światła...
Odchodzę w stronę martwych drzew. Na mej głowie leży zielony liść.
–"We are leaves in the wind. Where will we fall? Nobody knows."
-Nadejdzie czas, kiedy zniknę stąd. Słońce zgaśnie, nadejdzie mrok. Stojąc na granicy, zrobię krok. Rozliczony zostanie, każdy mój błąd. Odejdę w wieczny byt. Czy zdążę dojść na szczyt?
Odpowiedz
Reklama AdSense
Jakie zadanie spełnia ten zapis wiersza? Bo myślę i nie mogę się domyślić.
Odpowiedz
Tak nie wiem za bardzo: what?
-Nadejdzie czas, kiedy zniknę stąd. Słońce zgaśnie, nadejdzie mrok. Stojąc na granicy, zrobię krok. Rozliczony zostanie, każdy mój błąd. Odejdę w wieczny byt. Czy zdążę dojść na szczyt?
Odpowiedz
Mam na myśli zapis. Wiersz normalnie leci, od lewej do prawej. A niektóre wersy są po środku. To jakiś zabieg? Bo jeśli nie, to nie ma to żadnego zastosowania i w moim mniemaniu nie ma najmniejszego sensu.
Odpowiedz
Aa... opis czynności. Zamierzone działanie.
Odpowiedz
Powiem tak. Napisałeś wiersz. Nie sądzę, żeby zapadł mi w pamięci. Moim zdaniem z wiersza wynika, że bardzo szybko wygasa w Tobie nadzieja. Wydaje mi się, że zwinnie (kombinatorsko?) przypływ entuzjazmu (weny) stłumiłeś wersem
Cytat:Przykładam rękę do drewna. Drzewo momentalnie usycha.
Poza tym, "zabiegi po środku" bardzo mi się spodobały. Dały okazję do przejścia w sferę chwilowej wizualizacji.
Odpowiedz
Reklama AdSense
Wiersz przeciętny, ćwicz a na pewno coś z tego będzie. Przelej emocje na papier.
Odpowiedz
Motyw wiersza w miarę dobry, jednak te wyśrodkowane wersy mi podobały się średnio i ciężej się czytało. Rozumiem, że to taki zabieg, ale osobiście nie wyśrodkowywałabym tego, a ew. zostawiła kursywę i zrobiła po enterze od głównych strof. Jednak twój wiersz, skoro tak to zaplanowałeś to niech tak zostanie ;) Więc, ogólnie, wyszło w miarę przyjemnie i dobrze, ale nic więcej.
Poza tym:

(30-08-2014, 02:25)Samotny wilk ze wschodu napisał(a): Wszędzie w okół (wokół) chłód, ale tutaj bije ciepło!
Odpowiedz
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości