Podziemie Opowiadań
Zaloguj się
Login/Adres e-mail::
Hasło:
Nie pamiętam hasła
Nie masz konta?

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Tryby wyświetlania wątku
Życie jest piękne!
No cóż, dzisiaj trochę eksperymentuje. Proszę nie mylić mnie z podmiotem lirycznym tylko ze względu na formę miniaturki ;)

Życie jest piękne! Wystarczy się postarać! Naprawdę, uwierz mi! Nie potrzeba wiele. Wiesz, po prostu chodź ze mną. Pokażę Ci! Tak, naprawdę, nie zadawaj już głupich pytań. Kompletnie za darmo, jestem dobrym człowiekiem. Naprawdę dobrym, wszyscy mi tak mówią! Och, jak się nazywam? To nieważne, po prostu chodź ze mną. Wszystko ci pokażę.
Tak, to nasze pierwsze stanowisko. Boski napój! Idealny na wszelkie problemy, daje czystą radość! No cóż, może na złamane serce nie zawsze pomaga, ale to już jest naprawdę poważna sprawa, do tego mamy potężniejszy arsenał. Ale wróćmy do naszego wspaniałego nektaru. Wystarczy tylko wypić. No, dalej, spróbujmy.
Gulp.
I co, od razu lepiej? Chce Ci się rzygać? Nie no, o czym Ty mówisz? Wydaje Ci się, kochanie. Po prostu usiądź i będzie lepiej. Widzisz? No właśnie. Musisz to czuć. Ten przyjemny szum w głowie, tak ciężki do opisania. Ta błogość w ciele, nagła senność. Czyż nie jest to piękne? Nic tylko przytulić się do kogoś i lulać, a może nie tylko, hihihi. No, ale koniec tego dobrego. Pstryk. Jedziemy dalej, jeszcze mam Ci wiele do pokazania.
Bo widzisz, zaczęliśmy od naszego cudeńka, które jest najbardziej powszechne. Chociaż, może to jest częstsze? Szczerze mówiąc, sama nie wiem. W każdym razie, spójrz tylko na nie! Kilka sekund gwarantuje natychmiastową radość. Naprawdę, nie żartuję. Wystarczy spalić i zaraz poczujesz się lepiej, wszystkie troski odlecą niczym helikopter. Cóż, skoro już o nim mowa, to będzie Ci się kręcić w głowie, uważaj, by nie upaść. Oj, słodziaku, nie musisz się pytać. Po prostu się częstuj!
Wsssss.
I co, miałam racje? Hahaha. Nie wiem, czemu nie chciałeś mi wierzyć. Ja nie kłamię, nigdy. Czasem zdarza mi się nieco zwieść ludzi... ale nie mówmy o tym, dobrze? To taki mój mały, mroczny sekret. Cóż, teraz może już nasz? Och, dziękuję, wiem, że mam piękny uśmiech! Ale przejdźmy dalej, to mój obowiązek, by pokazać Ci wszystko, co najlepsze. Spójrz tylko na to. Czy nie mogłoby to być znakiem pokoju? Oj, zdecydowanie. Tak, zapal, śmiało. Poczekaj, odpalę ci.
Wssss.
I co, działa? Oczywiście, że działa! Słyszysz to piękno płynące z muzyki? Tak, jest piękna, czyż nie? Jeden, mały wdech i stajesz się o tyle wrażliwszy. Hej, czemu się śmiejesz? Ach, nie, to w sumie także normalne. Doskonale Cię rozumiem! Och, gdybyś mógł zobaczyć swoją twarz, wyglądasz tak radośnie! Ale to jeszcze nie wszystko, chodź!
Niepozorne? Cóż, może trochę. To w końcu tylko maleńkie tableteczki, czyż nie? Oj, za pierwszym razem podobnie się pomyliłam! Nie są to jednak zwykłe tabletki, oj nie. W nich jest zaklęta brama do innego świata. Nie, nie nabijam się z Ciebie, czemu mnie o to posądzasz? Po prostu spróbuj!
Gulp.
Widzisz, jak ten świat się otworzył przed Tobą? Te wszystkie, wspaniałe wizje? Niesamowite uczucie. Jeszcze ta muzyka! Nigdy nie brzmiała tak wspaniale. Chociaż zwiedzasz cały świat, to tak naprawdę tylko leżysz w łóżku. Czyż nie jest to piękne? Hahaha, widzę uśmiech na Twojej twarzyczce! Czujesz się jak młody bóg? Cóż, to działa też tak. Wystarczy trochę odpowiedniego podejścia! No, ale chodź dalej, nie mamy za dużo czasu. Czemu? Och... dowiesz się, słodziutki, dowiesz się. No, a teraz chodź, szybciutko, szybciutko!
Nie, to nie jest zwykła dziura. Jeszcze mi nie zacząłeś ufać? Czyż nie czujesz się przy mnie przyjemniej? Ach, czyli jednak! No to zaufaj mi kolejny raz. Skocz tam. Uwierz mi, poczujesz się niesamowicie. No, nie bój się, dalej! Szkoda życia na strach!
Siuuup.
Wspaniałe uczucie, czyż nie? To nagłe podniesienie pulsu, chwilowe napięcie wszystkich mięśni. Czasem sama dziwie się, jak wspaniale to działa. Nie potrafię powiedzieć czemu, ale podoba mi się to! Och, a cóż to za błysk w oku? Tobie też się spodobało? Świetnie! Widzę, że nie możesz doczekać się kolejnych miejsc. Na co więc czekać?
Niepozorne, niepozorne. Czemu tak uparcie powtarzasz to słowo? Czy wcześniej także nie było niepozornie? No widzisz. Więc dalej, zaufaj mi! Po prostu weź to do ust i potrzymaj, nawet nie zauważysz, kiedy to się stanie.
Mlask.
Nie lubię tego mówić, ale... a nie mówiłam?! Ha, znowu miałam rację! Czyż nie była to odkrywcza podróż w głąb siebie? Och, pokonałeś jeden ze swoich strachów? Świetnie! Na dodatek te efekty wizualne. Hahaha, poganiasz mnie? Już chcesz iść dalej? Okej, czemu nie.
To? To jest czysta energia. Po prostu spróbuj, a zapewniam Cię, że nigdy o tym nie zapomnisz!
Sniff.
I co, jak się czujesz? Świetnie? No to świetnie! Jestem naprawdę szczęśliwa, że to wszystko Ci się tak bardzo podoba. Oho, widzę, że naprawdę Ci się spodobało. No i jak się rozgadałeś! Pomyślałabym, że jesteś innym człowiekiem! Jeszcze energia Cię rozpiera i to jak! Już chcesz iść dalej? Cóż, skoro tak bardzo się śpieszysz.
Co to? Cóż, płynne, skondensowane szczęście. Czemu patrzysz na mnie jak na idiotkę? Spróbuj, przekonasz się. Ach, nigdy się do tego nie zabierałeś. Czekaj, pomogę Ci. Zawsze Ci pomogę, pamiętaj o tym!
Wsiuup.
Och, aż zamknąłeś oczy z wrażenia? Czyż nie jest Ci naprawdę błogo? Nawet nie pamiętasz o swoich troskach, jakie to urocze. Chcesz tu zostać i tak leżeć? Oj, kochanie, przykro mi, ale nie możemy. Tak, musimy iść. Zobaczysz, po co, zobaczysz. Zaufaj mi. Przecież nigdy Cię nie zdradziłam!
Dziękuję. Chyba się zarumieniłam. To wszystko przez Ciebie, hihihi! Pomyśleć, że robisz to wszystko, by poznać moje imię. Cóż, niech Ci będzie. Nazywam się Pokusa.
Och, on? Przyszedł nagle. Zawsze przychodzi. Wygląda smutno, nie sądzisz? Cóż, ma taką pracę. Wykańcza go nerwowo. Ale to do niego się tak śpieszyliśmy. Od jakiegoś czasu głównie Ty. Jak się nazywa? Ach, znasz go, niemożliwe, żebyś o niej nie słyszała. To Śmierć.
Niby to wszystko banalne lecz długo się uczyłem cieszyć z prostych rzeczy.
Całe dnie szare przyćmione żalem i narzekaniem gdy teraz na to patrzę ciężko mi uwierzyć.
Zawsze gdy wstaje czeka tu na mnie jakieś wyzwanie bo nieustannie mamy coś tu do odkrycia.
Nawet przegrane coś dają nam a więc idę odważnie i to, co dane mi biorę od życia.
Odpowiedz
Reklama AdSense
(27-08-2014, 08:49)Elas napisał(a): Pokaże(ę) Ci!

To nie ważne (nieważne), po prostu chodź ze mną.

Ta ciężkość (może błogość, bo w poprzednim zdaniu użyłeś też słowa "ciężki") w ciele, nagła senność.

Bo widzisz, zaczęliśmy od naszego cuda (cudu albo cudeńka), które jest najbardziej powszechne.

Naprawdę, nie żartuje(ę).

Czasem zdarza mi się nieco zmylać (zwieść, wykiwać, omamić, ale nie zmylać) ludzi... ale nie mówmy o tym, dobrze?

Och, dziękuje(ę), wiem, że mam piękny uśmiech!

Doskonale Cie rozumiem! Och, gdybyś mógł zobaczyć Twoją (swoją) twarz, wyglądasz tak radośnie!

Och, pokonałeś jeden z (ze) swoich strachów?

Przecież nigdy Cie(ę) nie zdradziłam!
Dziękuje(ę).
Od jakiegoś czasu w sumie (zbędne) głównie Ty.

Smutne, rozpaczliwie smutne, a puenta ostateczna. Może do niektórych twój przekaz dotrze, kto wie? Nie rozumiem tylko, dlaczego śmierć u ciebie jest rodzaju męskiego, skoro jeden z synonimów to kostucha.
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.
Michaił Bułhakow – Mistrz i Małgorzata
Odpowiedz
Pokusa jako dilerka... W sumie, ciekawe. Podobało mi się, jak opisałeś brak wyraźnych granic pomiędzy jednymi używkami a drugimi. Cóż, człowiek się głupi rodzi i głupi umiera, na to wychodzi. Zmusza do refleksji, choć tekst wydaje mi się momentami chaotyczny i trudny do ogarnięcia. Strasznie pędzi.
Say farewell to this predestined world.
Odpowiedz
Bo i kolejne używki strasznie pędzą ;)
Dzięki za opinie :) błędy poprawię jak będę miał chwilę
Niby to wszystko banalne lecz długo się uczyłem cieszyć z prostych rzeczy.
Całe dnie szare przyćmione żalem i narzekaniem gdy teraz na to patrzę ciężko mi uwierzyć.
Zawsze gdy wstaje czeka tu na mnie jakieś wyzwanie bo nieustannie mamy coś tu do odkrycia.
Nawet przegrane coś dają nam a więc idę odważnie i to, co dane mi biorę od życia.
Odpowiedz
Hej, wpadłam tutaj, dawno nie byłam, a tu wiele ciekawych rzeczy do czytania. Dla mnie bomba. To znaczy uosobienie Pokusy, hm.. tego chyba jeszcze nie było. Super! Poza tym pisane w fajnej formie. Na początku wystraszył mnie brak dialogów, ale dałam szansę Twemu tekstowi i nie zawiodłam się. Pisane lekkim językiem, a o poważnym problemie ludzkości. Naprawdę mi się podoba :)
talking, laughing, loving, breathing, fighting, fucking, crying, drinking, riding, reading, losing, cheating, kissing, thinking, dreaming..
I love you. And I fucking hate you.
Odpowiedz
Ciężko mi coś napisać w tym temacie, bo na dragach się nie znam. Mogę ci powiedzieć tyle, że mimo iż wiedziałem dokąd to zmierza to czytało mi się to bardzo dobrze. Umiesz tworzyć ciekawe historie. Pisz dalej.
Eorth znajduje się w tym miejscu gdzie śpią wszystkie smoki
Odpowiedz
Reklama AdSense
"Czasem zdarza mi się nieco zwieśćć ludzi... " – zwieść

"Doskonale Cie rozumiem!" – Cię

"Oj, za pierwszym razie podobnie się pomyliłam! " – za pierwszym razem, przy pierwszym razie

"Czasem sama zadziwiam się, jak wspaniale to działa." – proponuję "dziwię się", lepiej brzmi

"Ha, znowu miałam racje!" – rację

"Po prostu spróbuj, a zapewniam Cie, że nigdy o tym nie zapomnisz!" – Cię

"Jeszcze energia Cie rozpiera i to jak!" – Cię

"Spróbuj, przekonasz się? " – zdanie wydaję mi się twierdzące, bardziej pasowałaby tu kropka lub wykrzyknik

"Ach, znasz go, niemożliwe, żebyś o nim nie słyszał. To Śmierć. " – ta śmierć, nie ten śmierć.

Napisane jest zaskakująco dobrze, czyta się płynnie, szybko i przyjemnie, bez zgrzytów. Spodziewałam się czegoś w tym stylu, jednak sposób w jaki opisałeś tę sytuację oraz zakończenie zaskoczyło mnie. Narracja, krótkie zdania i płynność przejść sprawiają, że tekst jest naprawdę dobry, dynamiczny i ciekawy. Temat jest interesujący, opisy żywe i barwne, a samą miniaturę uznaję za jeden z Twoich najlepszych opowiadań.
Konwencja jest po to, by ją łamać.
A jak się komuś nie podoba, niech spada na drzewo i wróci, gdy zrozumie swoje zachowanie.
~Nidrax
Odpowiedz
« Starszy wątek | Nowszy wątek »